Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom (nawet 150 zł premii)

Bank Pekao ponownie przygotował promocję dla klientów zainteresowanych założeniem rachunku dla dziecka. Tym razem akcja bonusowa pozwala na uzyskanie premii gotówkowej w wysokości 50 zł lub nawet 150 zł.

Warunkiem jest założenie Konta Przekorzystnego dla Młodych z dodatkowym rachunkiem oszczędnościowym Mój Skarb, którego oprocentowanie wynosi 8%. Promocja potrwa do 15 marca 2023 roku.

Kto może skorzystać z promocji Banku Pekao?

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” przeznaczona jest zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów instytucji. Aby skorzystać z bonusu, należy przede wszystkim założyć rachunek w Banku Pekao.

Premia przeznaczona jest dla dziecka będącego osobą fizyczną i obywatelem Polski, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia.

Warunkiem pozostaje też nieposiadanie przez małoletniego konta osobistego w Banku Pekao w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 31 stycznia 2023 roku.

Warto zauważyć, że korzystanie z rachunku oszczędnościowego Mój Skarb nie stanowi przeszkody dla uczestnictwa.

Z promocji nie skorzystają dzieci, które brały udział w jej wcześniejszych edycjach lub akacjach „Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay Kids” i „Ekstra 50 zł dla nastolatka”.

W takim przypadku możliwość zdobycia bonusu jest niestety wykluczona.

Jak zdobyć nagrody?

Aby przystąpić do promocji, należy złożyć wniosek o założenie konta dla dziecka. Można to zrobić w panelu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, jak i bezpośrednio podczas wizyty w placówce Banku Pekao.

Przebieg procedury zależy przede wszystkim od wieku dziecka oraz tego, czy jego opiekun posiada już rachunek w tej instytucji.

Jeżeli rodzic jest właścicielem Konta Przekorzystnego, powinien do 15 marca 2023 roku zawrzeć w imieniu małoletniego umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych oraz pozostałe produkty.

Zależnie od wieku, będzie to jedynie rachunek oszczędnościowy Mój Skarb dla dziecka poniżej 6. roku życia lub wszystkie produkty pakietu PepPay Kids dla dziecka w wieku powyżej 6 lat i jednocześnie poniżej 13 lat.

Jeżeli konto zakładamy dla nastolatka w wieku 13-17 lat, należy zawnioskować o kartę debetową i dostęp do aplikacji PeoPay.

Rodzic powinien złożyć wymagane oświadczenia w imieniu dziecka poniżej 13 lat. Dotyczą one zgody na udział w promocji, a także przetwarzanie danych osobowych w zakresie koniecznym do realizacji akcji.

Jeżeli natomiast konto jest zakładane dla nastolatka w wieku 13-17 lat, musi on osobiście podpisać poszczególne oświadczenia. Wszystkie te czynności należy wykonać tego samego dnia.

Po sfinalizowaniu formalności, Bank Pekao od razu wypłaca na otwarty rachunek premię 50 zł. Aby podnieść bonus do 150 zł, należy spełnić dodatkowe wymagania.

Dziecko poniżej 13. roku życia powinno posiadać do 15 kwietnia 2023 roku saldo w wysokości powyżej 200 zł na swoim Koncie Przekorzystnym dla Młodych lub rachunku oszczędnościowym Mój Skarb.

W przypadku dzieci powyżej 13 lat, warunkiem jest wykonanie (do 15 kwietnia 2023) minimum 5 płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem. Bank wypłaci premię do 30 kwietnia 2023 roku.

Dodatkowe warunki promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”

W ramach promocji nie ma znaczenia kwota, a także sposób dokonania transakcji online lub stacjonarnie. Płatności nie można jednak anulować lub wycofać.

Wytycznych regulaminu nie spełniają też wpłaty i wypłaty gotówki. Warto zwrócić uwagę, że premia nie podlega opodatkowaniu i rodzic nie musi jej rozliczać przed urzędem skarbowym.

W aktualnej edycji akcji, Bank Pekao precyzyjnie określił zasady weryfikacji warunku salda. Kwoty nie ulegają przede wszystkim zsumowaniu.

Oznacza to, że minimalne saldo 200 zł powinno w całości występować na koncie osobistym lub rachunku oszczędnościowym Mój Skarb.

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl