KONTO PRZEKORZYSTNE – BANK PEKAO

Biorąc pod uwagę dużą bazę klientów, Bank Pekao powinien wychodzić z propozycją funkcjonalnego rachunku, który spełniałby różne oczekiwania. Jak w te warunki wpisuje się Konto Przekorzystne?

Priorytety każdego klienta są inne. Dla jednych istotna będzie nowoczesna bankowość mobilna, dla innych – oferta produktów dodatkowych. Jak wiadomo, wszystkich niestety nie da się zadowolić.

Konto Przekorzystne – opłaty

Propozycja Banku Pekao powstała z myślą o klientach już od 13 r. ż. Bank rezygnuje z opłat związanych z otwarciem konta i jego comiesięcznym utrzymaniem.

Standardowe Konto Przekorzystne kierowane jest do osób pełnoletnich, jednak klienci, którzy mają mniej niż 26 lat mogą skorzystać z preferencyjnych warunków.

Oczywiście z opłaty za prowadzenie rachunku zwolnieni są również najmłodsi klienci, dla których udostępniono Konto Przekorzystne dla Młodych.

Karta debetowa wydawana jest po ukończeniu 13 r. ż. Dla młodszych klientów bank oferuje kartę PeoPay KIDS, która w pełni kontrolowana jest przez opiekuna.

Karta wielowalutowa

Klienci mają do wyboru dwie wielowalutowe karty płatnicze z korzystnymi przewalutowaniami (Mastercard Debit FX, Visa Debit FX), których funkcjonalności są takie same.

Kartami można płacić stacjonarnie zbliżeniowo i w Internecie. Wyposażono je w usługę cashback oraz równie przydatną (szczególnie dla klientów, którzy często płacą w Internecie) 3D Secure.

Dodatkowo decydując się na Mastercard Debit FX skorzystamy z programu rabatowego Mastercard Bezcenne Chwile.

Karty wydawane są bezpłatnie i nie jest pobierana opłata za ich odnowienie. Standardowa prowizja związana z obsługą karty wynosi 4 zł, jednak można uniknąć jej po spełnieniu dwóch warunków:

 1. jednorazowy wpływ na konto min. 500 zł w poprzednim miesiącu;
 2. min. 1 transakcja kartą/ Apple Pay/Google Pay/PeoPay w poprzednim miesiącu.

Z opłaty zwolnieni są klienci w wieku poniżej 26 lat. Dodatkowo korzystanie z karty za granicą jest darmowe.

Opłata za obsługę karty (dot. klientów pow. 26 lat) nie jest pobierana w miesiącu otwarcia rachunku. A warunki aktywności wystarczy spełniać dopiero od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego.

Dzięki karcie wielowalutowej zarówno rachunek w PLN jak i w obcej walucie może być obsługiwany jedną kartą.

Karta Mastercard Debit FX pozwala na realizowanie płatności oraz wypłacanie gotówki w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich bez konieczności płacenia za przewalutowanie po kursie organizacji płatniczej.

Co ciekawe, karta daje możliwość korzystania z niej nawet bez potrzeby zasilania konta walutowego. W zasadzie nawet nie jest wymagane posiadanie oddzielnego rachunku w obcych walutach.

Wizerunek karty można wybrać spośród kilkudziesięciu dostępnych wzorów.

Bankomaty

Klienci, którzy mają mniej niż 26 lat nie zapłacą nic za następujące operacje:

 • wypłata gotówki w Polsce z bankomatów własnych;
 • wypłaty z bankomatów w Polsce Blikiem;
 • wypłaty z bankomatów zagranicznych;
 • wpłaty gotówki we wpłatomatach własnych banku.

W pozostałych przypadkach (osoby powyżej 26 lat) za korzystanie z bankomatów własnych banku w kraju również nie jest pobierana prowizja.

Dodatkowo po spełnieniu warunków aktywności (500 zł wpływu i 1 transakcja kartą) można zrealizować dwie pierwsze wypłaty z obcych bankomatów bez prowizji. Za każdą kolejną należy zapłacić 2,3% (min. 5 zł).

Co z bankomatami zagranicznymi? Bank gwarantuje darmowe wypłaty po spełnieniu warunków aktywności, w przeciwnym razie pobrana zostanie prowizja 2,3% (min. 5 zł).

Klienci mają możliwość bezpłatnego korzystania z wpłatomatów własnych Pekao. W przypadku innych urządzeń z użyciem PeoPay lub Blika pobierana jest prowizja 0,4% (min. 2 zł).

Niestety bank nie oferuje klientom darmowej usługi cashback, która objęta jest prowizją w wysokości 2 zł.

Nie ma także dobrych informacji dla klientów, którzy realizują wpłaty lub wypłaty gotówki w placówkach banku. Koszt takiej operacji to 8 zł.

Przelewy

Oferta banku gwarantuje możliwość bezpłatnego realizowania zwykłych przelewów internetowych, stałych zleceń, poleceń zapłaty, europejskich przelewów SEPA.

Za zlecenie natychmiastowego przelewu bank pobiera opłatę 5 zł, a za przelew wykonany w oddziale banku aż 10 zł.

Dla zagranicznych przelewów SWIFT Bank Pekao ustalił prowizję na 0,50%, jednak minimalna opłata to 30 zł (max. 250 zł).

Autoryzacja operacji może odbywać się na dwa sposoby:

 • przy użyciu płatnych kodów SMS (0,20 zł/szt.);
 • w aplikacji PeoPay (mobilna autoryzacja).

Aktywować mobilną autoryzację można w ustawieniach bankowości internetowej. Jeśli chodzi o realizację przelewów Blik na numer telefonu, standardowa opłata wynosi 1 zł.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Z poziomu serwisu transakcyjnego klienci zyskują dostęp do podstawowych operacji jak zlecanie przelewów, realizacja stałych zleceń i poleceń zapłaty oraz do ustawień posiadanych rachunków i kart.

W bankowości internetowej mamy możliwość wnioskowania o inne produkty bankowe, dodatkowe usługi i oferty promocyjne.

Przypuszczalnie najczęściej wykorzystywana do obsługi rachunku jest mobilna aplikacja PeoPay, która poza powielaniem funkcji dostępnych w bankowości internetowej posiada również takie, które są charakterystyczne tylko dla niej.

Należą do nich m.in. Blik i przelewy na numer telefonu. Jednym ze sposobów logowania się do aplikacji jest wykorzystanie odcisku palca. W ofercie banku znajdziemy całkiem sporo rodzajów płatności mobilnych:

 • Blik;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay.

Pakiet Komfort

Posiadacze rachunków osobistych w Pekao mogą skorzystać z Pakietu Komfort, który obejmuje ubezpieczenia. Do wyboru są trzy warianty: Standard, Złoty, Platynowy. Suma i rodzaj ubezpieczenia zależy od wybranego pakietu.

Jako dodatkową zachętę przygotowano bezpłatne przelewy Express Elixir (2, 3 lub 4 miesięcznie). Opłata za Pakiet Komfort dla posiadaczy Konta Przekorzystnego waha się od 6 zł do 12 zł za miesiąc.

Oferta oszczędnościowa

Pod tym względem Bank Pekao nigdy nie cieszył się zbytnią popularnością, chociaż nie można powiedzieć, że nie ma nic do zaoferowania.

W przypadku Konta Oszczędnościowego oprocentowanie może być bardzo korzystne. Oczywiście musi dotyczyć go specjalna promocja, której warunki umożliwiają zyskanie na odsetkach.

Taka sama sytuacja dotyczy lokat. Ich oprocentowanie może przyjmować różne wysokości, a standardowo najwyższe stawki dotyczą nowych środków.

Obsługa klienta

Jedną z metod kontaktu z bankiem jest infolinia, na którą zadzwonić można z poziomu aplikacji mobilnej. Bank udostępnia także formularz kontaktowy na swojej stronie.

Oczywiście można udać się również bezpośrednio do placówki. Sieć banku należy do jednych z największych w naszym kraju.

Najwygodniejszą formą kontaktu jest czat, do którego dostęp zyskujemy w momencie wypełniania wniosku. Jak można się domyślić, jego głównym celem jest pomoc w rozwiązywaniu problemów w czasie otwierania rachunku.

Promocje

Nowi klienci regularnie zachęcani są do zakładania konta w ramach promocji. Dzięki takim akcjom, można zyskać najczęściej do kilkuset złotych bonusu. 

Czasem zdarzy się, że ofertę powitalną można połączyć z promocją oszczędnościową lub związaną z programem lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile (tylko dla posiadaczy karty Mastercard).

Warto wiedzieć, że czasem akcje specjalne dotyczą nie tylko nowych klientów, ale również obecnych.

Jak otworzyć Konto Przekorzystne?

Klienci, którzy chcieliby otworzyć konto poza bez wychodzenia z domu, mogą wypełnić wniosek zamieszczony na stronie banku.

Dodatkowo podczas całego procesu można korzystać z pomocy pracownika na infolinii, czacie lub czacie wideo.

Bank daje możliwość otwarcia konta metodą ”na selfie”, którą powszechnie stosuje już wiele banków w Polsce. W czasie wypełniania wniosku online należy wskazać weryfikację biometryczną.

Osoby preferujące osobiste załatwianie spraw, mogą przeprowadzić cały proces stacjonarnie w placówce bankowej.

Oferta Pekao Banku obejmuje również wiele przydatnych produktów dodatkowych:

 • Konto Oszczędnościowe;
 • Konto Przekorzystne do 26 lat (dla studentów);
 • Konto Przekorzystne dla Młodych (dla dzieci);
 • Konto Przekorzystne Biznes (dla firm);
 • Karta Kredytowa z Żubrem.

Konto Przekorzystne – opinia

Przede wszystkim zaletą rachunku jest to, że dla osób w wieku do 26 lat może on być bezwarunkowo darmowy.

Dla nieco starszych klientów bank przygotował prosty sposób na uniknięcie najważniejszych opłat, które wiąże się z umiarkowanym korzystaniem z konta. Decydując się na autoryzację mobilną można uniknąć również opłat za kody SMS.

W serwisie transakcyjnym znajdziemy wszystkie funkcjonalności, które są potrzebne do zarządzania finansami. Interfejs jest intuicyjny i czytelny.

W bankowości internetowej mamy dostęp do wszystkich operacji i ustawień produktów, a w razie potrzeby możemy skontaktować się z bankiem.

Na uznanie zasługuje jednak przede wszystkim mobilna aplikacja PeoPay, która poza standardowymi funkcjami posiada również takie nie do końca oczywiste.

W aplikacji zrealizujemy przelew na numer telefonu, transakcje Blik i internetowe płatności przy pomocy kodów QR.

Dodatkowo PeoPay daje klientom wgląd do rachunków prowadzonych w innych bankach a nawet umożliwia zlecanie z nich przelewów. Bank Pekao udostępnia klientom również wszystkie najbardziej popularne formy płatności mobilnych.

Konto Przekorzystne powstało w miejsce 4 wycofanych Eurokont:
 • Intro;
 • Kieszonkowego;
 • Mobilnego;
 • Aktywnego Plus.

Co za tym idzie, bank starał się stworzyć produkt uniwersalny, który spełni oczekiwania szerokiej grupy klientów. Można powiedzieć, że mu się to udało. Konto Przekorzystne zaspokaja potrzeby wielu osób.

Zadowoleni będą ci, którzy używają konta mniej aktywnie oraz klienci często podróżujący za granicę. Oferta Banku Pekao w niczym nie ustępuje konkurentom.

Dla niektórych pewną niedogodnością może być konieczność spełniania warunków aktywności w celu uniknięcia opłat, jednak należy docenić fakt, że rachunek jest całkowicie darmowy dla osób młodych do 26 r. ż.

Warto wspomnieć, że wymagania banku nie są szczególnie wygórowane i raczej nikt nie powinien mieć z nimi problemu.

Niestety standardowe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym należy raczej do niskich. Minusem są również płatne kody SMS, ponieważ nie każdy chce korzystać z mobilnej autoryzacji.

Powyższe wady nie powinny jednak wpływać znacząco na całościową ocenę rachunku. Konto Przekorzystne można ocenić jako rachunek uniwersalny, który w ostatnim czasie zyskuje coraz bardziej na popularności wśród wielu klientów.

Konto Przekorzystne w pigułce

1

Konto Przekorzystne

Konto 0 zł
Karta 0 zł / 4 zł
Bonus 200 zł
📊 Konto
💳 Karta i płatności mobilne
💶 Bankomaty i gotówka
↔️ Przelewy
💎 Bonusy
 • Konto dla osób powyżej 13. roku życia
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł
 • Karta płatnicza – Mastercard Debit FX / Visa Debit FX
 • Funkcjonalność karty:
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • wielowalutowość
 • korzystne przewalutowania
 • program rabatowy Mastercard – Bezcenne chwile
 • własny wizerunek karty
 • Opłata za wydanie karty – 0 zł
 • Opłata za odnowienie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł / 4 zł
 • Opłaty za kartę można uniknąć, jeżeli:
 • nie ukończyłeś 26 lat LUB
 • zapewniłeś w poprzednim miesiącu jednorazowy wpływ na konto min. 500 zł ORAZ
 • wykonałeś w poprzednim miesiącu min. 1 transakcję kartą / Apple Pay / Google Pay / PeoPay
 • Płatności mobilne: Blik / Apple Pay / Google Pay / Garmin Pay / Fitbit Pay
 • Wypłata z bankomatów w Polsce (w tym Blikiem):
 • osoby do 26. roku życia – 0 zł
 • osoby powyżej 26 lat:
 • bankomaty własne banku – 0 zł
 • 0 zł za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych (pod warunkiem spełnienia warunków aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcji)
 • pozostałe przypadki – 2,3% (min. 5 zł)
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • osoby do 26. roku życia – 0 zł
 • osoby powyżej 26 lat:
 • 0 zł za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych (pod warunkiem spełnienia warunków aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcji)
 • pozostałe przypadki – 2,3% (min. 5 zł)
 • Wpłatomaty:
 • własne – 0 zł
 • obce przy użyciu PeoPay (w tym Blik) – 0,4% (min. 2 zł)
 • Cashback – 2 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 8 zł
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 8 zł
 • Zwykły przelew online – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 10 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,50% (min. 30 zł – maks. 250 zł)
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
Otwórz konto ➔

4/5 - 58 głosów
bankradar.pl