Do 250 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort

ING Bank Śląski oferuje nową promocję związaną z założeniem Konta z Lwem Direct i Komfort. Do uzyskania jest 120 zł lub 250 zł premii za otwarcie konta, płatności Blik i korzystanie z karty.

Promocja „Do 250 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort” ma trwać do 29 czerwca 2023 r.

Kto może skorzystać z promocji „Do 250 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort”?

Akcja skierowana jest w stronę nowych klientów. Warunkiem jest posiadanie obywatelstwa polskiego, pełna zdolność do wykonywania czynności prawnych oraz numer telefonu u polskiego operatora.

Kluczowe jest to, żeby między 1 stycznia 2022 r. a 30 marca 2023 r. nie posiadać konta osobistego. Dotyczy to kont:

 • Konto z Lwem Direct, Komfort i Mobi;
 • Konto z Lwem Premium;
 • Konto Active, Klasyczne, Student i PRP.

Dodatkowo w regulaminie wykluczone zostały osoby posiadające i współposiadające w ING Banku Śląskim inne produkty (kredyty, konta firmowe) i pełnomocnicy.

Co zrobić, aby otrzymać 120 zł / 250 zł premii?

Pierwszym krokiem jest otworzenie Konta z Lwem Direct lub Komfort z przypisaną do niego kartą debetową. Należy to zrobić przez oficjalną stronę banku w terminie do 29 czerwca 2023 r.

Konieczne jest zawarcie umowy o Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) i zgoda na marketing banku drogą elektroniczną i przesyłanie przez bank profilowanych informacji handlowych.

Kolejny etap to wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 1000 zł najpóźniej do 30 września 2023 r. Można użyć do tego Blika lub portfeli mobilnych takich, jak Google Pay, Apple Pay czy Garmin Pay.

Po spełnieniu tych warunków otrzymujemy premię o wysokości 120 zł.

Jeśli chcemy, by nasza premia była wyższa i wynosiła 250 zł konieczne jest wykonanie kilku dodatkowych czynności:

 • wykonanie przynajmniej 3 płatności za pomocą Blika w sklepach internetowych (mogą pokrywać się z tymi opisanymi we wcześniejszym kroku);
 • zapewnienie wpływu na konto w kwocie łącznej min. 1000 zł przynajmniej przez 3 miesiące;
 • utworzenie minimum jednego celu oszczędnościowego na założonym Otwartym Koncie Oszczędnościowym;
 • posiadanie przynajmniej 300 zł na celu oszczędnościowym na dzień 30 września 2023 r.

Po wykonaniu opisanych wyżej czynności premia w wysokości 120 zł lub 250 zł wpłynie na Otwarte Konto Oszczędnościowe 16 października 2023 r. Do tego czasu koniecznie jest utrzymanie rachunku osobistego, karty oraz OKO.

O czym należy pamiętać?

Jednym z warunków otrzymania premii 120 zł lub 250 zł jest zapewnienie wpływu na konto. Istotne jest to, że za wpływ nie jest uznawana wpłata własna we wpłatomacie czy oddziale.

Dodatkowo w tej edycji promocji nie będzie można wykonać przelewu z innego konta, którego jest się właścicielem.

Z kolei jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe jest to rozumiane przez Bank dość szeroko. Zaliczają się do nich płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz płatności wykonywane przy pomocy telefonu (z wyjątkiem wypłat gotówki).

Tutaj trzeba pamiętać, że do otrzymania premii 250 zł konieczne będzie przeprowadzenie trzech transakcji internetowych przy użyciu Blik-a.

Pozostałe płatności wykonać można zarówno kartą jak i portfelem internetowym. Transakcje anulowane lub zwrócone nie spełniają warunków promocji.

W przypadku nie zamówienia karty debetowej podczas składania wniosku – nic straconego. Można zamówić ją najpóźniej do dnia 29 czerwca 2023 r.

Jeśli chodzi o cele oszczędnościowe – można założyć ich nawet kilka. Warunkiem jest, aby suma sald na tych kontach na dzień 30 września 2023 r. wynosiła przynajmniej 300 zł.

W regulaminie nie jest doprecyzowana kwestia wpłat na cele oszczędnościowe. W związku z tym możliwe jest wykonanie jednego przelewu w wysokości 300 zł i będzie on już spełniał warunki akcji.

Pozytywnym akcentem na koniec jest informacja o zwolnieniu nagrody otrzymanej w promocji z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Szeroka i nowoczesna oferta w banku ING

Konto osobiste w ING Banku Śląskim znajduje się w ścisłej czołówce na rynku. Prowadzenie Konta z Lwem Direct jest całkowicie darmowe, a oprócz tego można też uniknąć opłaty za kartę debetową.

Aby to zrobić, należy wykonać transakcje na kwotę łączną 300 zł w ciągu ”miesiąca”, który liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca. Oprócz tego ING oferuje dostęp do wysokiej jakości bankowości elektronicznej i mobilnej, a także wielu opcji płatności telefonem.

Również w czołówce (tym razem kont oszczędnościowych) znajduje się OKO. Jego główną zaletą jest możliwość wykonywania nieograniczonej liczby wewnętrznych przelewów internetowych (bezpłatnych) w ciągu miesiąca.

Jak wyglądają kolejne kroki do zdobycia 250 zł premii?

1

Do 29 czerwca 2023 roku złóż wniosek o Konto z Lwem Direct lub Komfort wraz z kartą debetową.

 • podczas składania wniosku zawrzyj również umowę o prowadzenie (bezpłatne) Otwartego Konta Oszczędnościowego (OKO)
 • wyraź zgodę na otrzymywanie od banku informacji marketingowych i handlowych drogą elektroniczną
2

Do 30 września 2023 roku wykonaj kartą / Google Pay / Apple Pay / Garmin Pay lub Blikiem transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1 tys. zł.

3

Za wykonanie powyższych aktywności otrzymasz 120 zł premii na Otwarte Konto Oszczędnościowe (bank wypłaci bonus do 16 października 2023 roku).

4

Jeżeli chcesz zdobyć całą pulę (250 zł zamiast 120 zł) bonusu, musisz spełnić do 30 września 2023 roku dodatkowe warunki:

 • wykonaj min. 3 płatności Blikiem w sklepach online
 • w 3 różnych miesiącach zapewnij wpływ na konto w łącznej kwocie min. 1 tys. zł
 • otwórz przynajmniej jeden cel oszczędnościowy na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (OKO)
 • upewnij się, że na dzień 30 września 2023 r. na OKO będzie min. 300 zł.
5

Jeżeli spełnisz warunki z punktów 1, 2 i 4 otrzymasz całą premię (250 zł) do 16 października 2023 roku. Bank wypłaci bonus na Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO).