KONTO DIRECT Z LWEM – ING BANK ŚLĄSKI

ING Bank Śląski proponuje klientom nowoczesne Konto Direct z Lwem, które daje możliwość realizowania większości operacji mobilnie lub internetowo. Ponadto wraz z rachunkiem klienci zyskują dostęp do dodatkowych usług, które są z nim powiązane.

Konto Direct z Lwem – opłaty

ING Bank Śląski nie pobiera żadnych opłat związanych z prowadzeniem Konta Direct z Lwem. Powyższy rachunek został stworzony z myślą o klientach pełnoletnich.

Zasadniczo rachunek dedykowany jest osobom, które mają przynajmniej 26 lat, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by otworzyli go także klienci w przedziale wiekowym 18 – 26 lat.

Karta

Niestety pod tym względem nie ma wyboru i klienci muszą zdecydować się na wielowalutową kartę debetową Visa zbliżeniową.

Oczywiście poza płatnościami zbliżeniowymi można z jej użyciem realizować także transakcje internetowe, które są zabezpieczone przydatną usługą 3D Secure.

Dla klientów ceniących sobie wygodę przygotowano także funkcję cashback, która daje możliwość wypłacania gotówki podczas codziennych zakupów.

Jest też dobra informacja dla osób, które szczególną uwagę zwracają na design. Na karcie można umieścić wybrane przez siebie zdjęcie lub skorzystać z unikalnego wzoru graficznego.

Karta wydawana jest bezpłatnie, a jej odnowienie nic nie kosztuje. Standardowa opłata za obsługę karty wynosi 10 zł.

Aby uniknąć prowizji konieczne będzie zrealizowanie transakcji kartą/Google Pay/Apple Pay o łącznej wartości 300 zł w miesiącu.

Miesiąc liczony jest od 29 dnia do 28 dnia kolejnego miesiąca. W przypadku klientów między 18 a 26 rokiem życia, suma transakcji musi wynosić tylko 200 zł.

Osoby korzystające z karty za granicą będą musiały ponieść opłatę za przewalutowanie transakcji (3%).

Bankomaty i operacje gotówkowe

Klienci mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów własnych ING oraz Planet Cash w Polsce. W przypadku pozostałych urządzeń darmowa jest tylko pierwsza wypłata, a za każdą kolejną należy zapłacić 10 zł.

Istnieje możliwość wykupienia pakietu wypłat gotówki w Polsce i za granicą, którego koszt to 25 zł miesięcznie.

Bezpłatnie można realizować również wypłaty Blikiem w bankomatach własnych banku i Planet Cash. Pozostałe bankomaty umożliwiają tylko jedną bezpłatną wypłatę, a za kolejne należy ponieść opłatę w wysokości 5 zł.

Z kolei w przypadku bankomatów zagranicznych sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Klienci mogą bezpłatnie zrealizować pierwszą wypłatę w miesiącu w euro w strefie EOG.

Koszt kolejnych wynosi 5 zł, jednak bank dolicza dodatkowe 3% za przewalutowanie transakcji. Poza strefą EOG pobierana jest prowizja w wysokości 5% i kolejne 3% za przewalutowanie transakcji.

Jeśli chodzi o wpłacanie gotówki na konto przy użyciu wpłatomatów warto skorzystać z tych, które należą do sieci ING lub Planet Cash, ponieważ są one bezpłatne.

Operacje wpłaty lub wypłaty gotówki w placówkach bankowych wiążą się z kosztem 10 zł, więc lepiej unikać tego w miarę możliwości.

Na koniec dobra wiadomość dla osób, które chętnie korzystają z cashbacku – klienci ING nie są obciążani żadnymi dodatkowymi opłatami związanymi z tą operacją.

Przelewy

Tabela opłat i prowizji dotyczących przelewów nie wygląda najgorzej, ponieważ ING Bank Śląski zwalnia z opłat za:

 • zwykły przelew internetowy;
 • stałe zlecenia;
 • polecenia zapłaty;
 • przelewy SEPA;
 • przelew Blik na telefon;
 • kody SMS do autoryzacji transakcji.

Prowizją zostaną obciążeni klienci, którzy korzystają z możliwości realizowania przelewów natychmiastowych. Opłata za taką operację to 5 zł.

Niezbyt opłacalne jest również zlecanie zwykłego przelewu w placówce bankowej, ponieważ ustalona prowizja wynosi aż 9 zł.

Najmniej korzystne jednak jest realizowanie zagranicznych przelewów SWIFT, za które bank pobiera 40 zł prowizji.

Serwis transakcyjny

Klienci decydujący się na Konto Direct zyskają dostęp do bankowości internetowej ”Moje ING”, która obejmuje ponad 60 przydatnych usług i funkcjonalności. Znajdziemy tam m.in. :

 • uproszczoną realizację przelewów;
 • widok salda po każdej transakcji;
 • konfigurację strony startowej;
 • realizację przelewów na numer telefonu;
 • edycję danych osobowych, kodu PIN i hasła do konta;
 • dostęp do innych produktów banku.

Poza standardowymi funkcjami bankowość elektroniczna oferuje także inne, które nie są do końca oczywiste, a znacznie ułatwiają zarządzanie finansami.

Jednym z przykładów może być funkcjonalność ”Moje faktury”, dzięki której klient ma możliwość opłacania należności za pomocą jednego kliknięcia.

Przy użyciu serwisu transakcyjnego można również założyć profil zaufany ePUAP oraz podpisać umowę o dostawę prądu lub gazu. Z kolei dla nieco młodszych klientów udostępniono możliwość doładowania gier i multimediów.

Aplikacja mobilna

Przygotowana przez bank aplikacja mobilna w niczym nie odbiega od serwisu transakcyjnego. Do logowania można wykorzystać np. face ID lub odcisk palca.

Można powiedzieć, że Moje ING mobile jest jakby rozszerzeniem bankowości internetowej i poza tymi samymi funkcjami, zawiera także dodatkowe.

Warto wspomnieć np. o usłudze Autopay, dzięki której można automatycznie płacić za przejazdy autostradami.

Dodatkowym udogodnieniem oferowanym przez aplikację mobilną, jest możliwość obsługi głosowej z pomocą Asystenta Google. Ponadto ING Bank Śląski proponuje klientom następujące formy płatności mobilnych:

 • Blik;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Visa Mobile.

Rabaty na zakupy

Klienci ING Banku Śląskiego mają również możliwość skorzystania z programu ”Moje rabaty”. Po przystąpieniu do niego mamy szansę zaoszczędzić całkiem niezłe sumy podczas wykonywania zakupów w sklepach będących partnerami banku.

Oferta oszczędnościowa

W ofercie Banku ING znajdują się całkiem niezłe produkty oszczędnościowe.

Na uznanie zasługuje przede wszystkim Otwarte Konto Oszczędnościowe, które dodatkowo raz na jakiś czas objęte jest promocją z podwyższonym oprocentowaniem dla nowych i obecnych klientów.

Co ciekawe, OKO może zostać otwarte jako samodzielny rachunek, i nie ma potrzeby zakładania konta osobistego.

Kolejne bardzo interesujące rozwiązanie wprowadzone przez ING to usługa Smart Saver, której działanie opiera się na zaokrąglaniu kwot transakcji i transferowaniu nadwyżki na dedykowane konto oszczędnościowe.

Odkładać można resztę z bezgotówkowych transakcji zrealizowanych kartą, Apple Pay, Google Pay, przelewów internetowych i płatności Blikiem. Klient sam decyduje o kwocie zaokrąglenia.

Oferta walutowa

Dla klientów podróżujących za granicę przygotowano kilka przydatnych rozwiązań.

Jednym z nich jest wielowalutowa karta, która daje możliwość realizowania płatności za granicą bez potrzeby posiadania kilku kart w różnych walutach czy ponoszenia wysokich kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji w złotówkach.

Jak uzyskać kartę? Wystarczy otworzyć konto walutowe w EUR, USD lub GBP i podpiąć do niego kartę Visa przyporządkowaną do rachunku osobistego w PLN.

Za przekształcenie standardowej karty debetowej w wielowalutową nic nie zapłacimy. Nie zmienia się również opłata związana z obsługą karty i warunki wymagane do jej uniknięcia.

Z kolei w przypadku klientów, którzy woleliby posługiwać się kartą podpiętą do rachunku w PLN przygotowano płatny ”Pakiet wypłat gotówki”.

Po aktywacji jest ważny przez 30 dni, które liczone są od kolejnego dnia po aktywacji i obejmuje wszystkie wypłaty gotówkowe realizowane w bankomatach w Polsce i za granicą.

Klienci, którzy posiadają darmowe konto walutowe mają możliwość skorzystania z szybkiej wymiany walut w kantorze walutowym, do którego dostęp można uzyskać z poziomu serwisu transakcyjnego.

Takie rozwiązanie z pewnością docenią osoby, które często robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Kantor pozwala na wymianę walut od równowartości 5 euro.

Dodatkowo można skorzystać z automatycznej wymiany po określonym przez klienta kursie. Gdy wybrana para walut osiągnie zadany kurs, bank wyśle powiadomienie w aplikacji mobilnej i serwisie transakcyjnym.

Jednocześnie można skorzystać z 10 zleceń i 10 powiadomień.

Obsługa klienta

W tym zakresie warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim komunikacja z klientem jest bardzo przejrzysta.

Przygotowane przez Bank ING regulaminy i umowy zostały napisane prostym językiem, a tabele opłat i prowizji mają czytelny układ, dzięki czemu nie ma problemu z odszukaniem konkretnej pozycji.

Na stronie banku znajdziemy najważniejsze informacje przydatne dla klientów, FAQ i poradniki. Korzystając z infolinii i czatu można otrzymać pomoc w praktycznie każdej kwestii związanej z obsługą konta.

Promocje

Konto z Lwem Direct cyklicznie wiąże się z promocjami dedykowanymi nowym klientom. Zazwyczaj można zyskać dzięki nim nawet kilkaset złotych nagrody.

Bank nie zapomina również o obecnych klientach. Jednak w tym przypadku najczęściej chodzi o korzystanie z programu poleceń.

Jak otworzyć Konto Direct z Lwem?

Nowi klienci mają kilka możliwości założenia rachunku:

 • podczas wizyty kuriera
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku w innym banku;
 • metodą ”na selfie” dostępnej w aplikacji Moje ING;
 • bezpośrednio w placówce bankowej

Z kolei obecni klienci mogą wykorzystać serwis transakcyjny w celu otwarcia konta.

Zostając klientem ING Banku Śląskiego zyskujemy dostęp do wielu produktów dodatkowych:

 • oferta oszczędnościowa: Otwarte Konto Oszczędnościowe w ofercie ”Bonus na start online”, Smart Saver;
 • Rachunek Walutowy;
 • kredyt hipoteczny;
 • rachunek biznesowy: Konto Direct dla Firmy.

Konto Direct z Lwem – opinia

Nasze podsumowanie rozpocznijmy od omówienia kosztów. Bank pobiera naprawdę niewiele opłat stałych, a dodatkowo przy niewielkim wysiłku da się ich uniknąć.

Podstawowe operacje i usługi są darmowe (prowadzenie konta, przelewy internetowe zwykłe, wypłaty z bankomatów własnych i Planet Cash).

Dodatkowo klienci nie są obciążani opłatami za stałe zlecenia, polecenia zapłaty, cashback, korzystanie z wpłatomatów ING i Planet Cash. Po spełnieniu prostego warunku aktywności nie trzeba się martwić również opłatą związaną z obsługą karty.

Z kolei za korzystanie z bankomatów zagranicznych trzeba będzie już zapłacić podobnie, jak za używanie urządzeń należących do innych sieci niż dwie wyżej wymienione.

Faktem jest, że bank oferuje pierwszą wypłatę za darmo, jednak każda kolejna wiąże się już z niemałym kosztem. Warto więc przemyśleć opcję wykupienia wcześniej wspomnianego pakietu.

Nie sposób nie wspomnieć także o wysokiej opłacie za przelewy i operacje realizowane w oddziałach banku. Nie jest to dobra wiadomość dla klientów, którzy preferują taki sposób.

Jak wiadomo, nie tylko wysokość opłat ma znaczenie. Istotne są także inne możliwości, które oferuje rachunek.

Przede wszystkim na uznanie zasługuje mnogość form płatności mobilnych, z których na pewno będą zadowoleni klienci podążający za nowinkami technicznymi oraz tacy, którzy cenią sobie wygodę i oszczędność czasu.

Korzystanie z mobilnych form płatności sprawi, że zakupy stacjonarne i internetowe będą szybkie, proste i bezpieczne.

Największym atutem Konta z Lwem jest jednak bardzo nowoczesny serwis transakcyjny. Bankowość i aplikacja stale są rozwijane i wzbogacane o nowe funkcje.

Warto wiedzieć, że Bank ING był pierwszym w Polsce, który udostępnił możliwość podglądania rachunków i kart prowadzonych w innych bankach w swojej aplikacji.

Dodatkowo ING jako jeden z nielicznych wykorzystuje biometrię behawioralną jako dodatkowe zabezpieczenie. Aplikacja kładzie mocny nacisk na zarządzanie budżetem.

Klienci mogą skorzystać np. z pomocy Trenera Finansowego, którego zadaniem jest przeanalizowanie naszych wpływów oraz wydatków i zasugerowanie w jaki sposób lepiej zarządzać pieniędzmi.

Kolejne ciekawe rozwiązanie to Cele oszczędnościowe. Klient sam wskazuje na jaki cel chciałby oszczędzać (można dodać zdjęcie), jaką kwotę potrzebuje i jak zamierza ją odłożyć (automatycznie czy samodzielnie).

Już od dłuższego czasu Konto z Lwem Direct zajmuje czołowe miejsca w rankingach kont indywidualnych. Klienci zwracają uwagę na jasno postawione warunki prowadzenia konta i nowoczesne rozwiązania.

Konto Direct z Lwem będzie doskonałym wyborem dla tych osób, które zamierzają aktywnie z niego korzystać, cenią funkcjonalność bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Stałe opłaty wiążą się jedynie z obsługą karty debetowej i wypłatami z bankomatów innych niż własne ING i Planet Cash. Warto jednak mieć na uwadze, że opłat można uniknąć, jeśli będziemy aktywnie posługiwać się kartą.

Razem z rachunkiem klienci zyskują także dostęp do nowoczesnych usług, które przydadzą się podczas zagranicznych wojaży, ale także w codziennych sytuacjach.

Konto Direct z Lwem w pigułce

1

Konto z Lwem Direct

Konto 0 zł
Karta 0 zł / 10 zł
Bonus 500 zł
📊 Konto
💳 Karta i płatności mobilne
💶 Bankomaty i gotówka
↔️ Przelewy
💎 Bonusy
 • Konto dla osób powyżej 18. roku życia
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł
 • Karta płatnicza – Visa zbliżeniowa
 • Funkcjonalność karty:
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • wielowalutowość
 • własne zdjęcie lub wzór graficzny na karcie
 • Opłata za wydanie karty – 0 zł
 • Opłata za odnowienie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł / 10 zł
 • Opłaty za kartę można uniknąć, jeżeli:
 • wykonasz transakcje kartą (lub Google Pay / Apple Pay) na łączną kwotę min. 300 zł (200 zł dla osób między 18 a 26 rokiem życia)
 • Płatności mobilne: Blik / Apple Pay / Google Pay / Garmin Pay / HCE / Visa Mobile
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty własne i Planet Cash oraz pierwsza wypłata z pozostałych bankomatów – 0 zł
 • druga i kolejna wypłata z pozostałych bankomatów – 10 zł
 • możliwość wykupienia pakietu wypłat gotówki w kraju i za granicą – 25 zł / 30 dni
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • 0 zł pierwsza wypłata w miesiącu, każda kolejna 5 zł (+3% przewalutowanie) – wypłaty w EUR w krajach EOG
 • pozostałe bankomaty – 5% + 3% za przewalutowanie
 • możliwość wykupienia pakietu wypłat gotówki w kraju i za granicą – 25 zł / 30 dni
 • Wpłatomaty własne i Planet Cash – 0 zł
 • Cashback – 0 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 10 zł
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 10 zł
 • Zwykły przelew online – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 9 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 40 zł
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
Otwórz konto ➔

bankradar.pl