Do 250 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort – promocja ING Bank Śląski

ING Bank Śląski przychodzi do klientów z nową promocją, która dotyczy Konta z Lwem Direct i Komfort. Warunki i wysokość premii pozostają bez zmian.

Otwarcie rachunku, aktywne realizowanie płatności kartą i Blikiem oraz korzystanie z Otwartego Konta Oszczędnościowego nagradzane jest premią w wysokości 120 zł lub 250 zł.

Dodatkowo otwierając Konto Mobi dla nastolatka zyskać można kolejne 100 zł. Najnowsza edycja akcji specjalnej potrwa do 28 września 2023 r.

Kto może wziąć udział w promocji ING Bank Śląski?

Po raz kolejny promocja dedykowana jest nowym klientom posiadającym polskie obywatelstwo, numer telefonu u krajowego operatora i pełną zdolność do czynności prawnych.

Zasadniczym warunkiem wzięcia udziału jest brak rachunku osobistego w ING Banku Śląskim od 1 kwietnia 2022 r. do 29 czerwca 2023 r.

Warunek dotyczy następujących kont: Konto z Lwem Direct, Komfort i Mobi, Konto z Lwem Premium, Konto Active, Klasyczne, Student i PRP. Regulamin akcji specjalnej wyklucza z niej:

 • właścicieli i współwłaścicieli innych produktów z oferty ING;
 • pełnomocników.

Oznacza to, że posiadając np. kredyt w ING nie będziemy mieli możliwości wzięcia udziału w najnowszej edycji promocji.

Jak zdobyć nagrodę w promocji „Do 250 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort”?

Po pierwsze do 28 września 2023 r. należy wejść na stronę internetową banku i założyć Konto z Lwem Direct lub Komfort z kartą debetową oraz Otwartym Kontem Oszczędnościowym.

Konieczne będzie także wyrażenie zgód marketingowych oraz handlowych. Do 31 grudnia 2023 r. należy zrealizować transakcje bezgotówkowe na kwotę łączną przynajmniej 1000 zł przy użyciu:

 • karty;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Blik.

Po spełnieniu tego warunku bank przyznaje nagrodę w wysokości 120 zł. Aby zwiększyć kwotę bonusu do 250 zł należy do 31 grudnia 2023 r. dodatkowo spełnić wymagania:

 • przynajmniej 3 płatności Blikiem w Internecie (zaliczane są transakcje wykonane w ramach tych opisanych wyżej);
 • wpływ na rachunek w kwocie min. 1000 zł (łącznie) w przynajmniej trzech miesiącach;
 • min. 1 cel oszczędnościowy na Otwartym Koncie Oszczędnościowym otwartym w promocji;
 • zapewnienie salda na celu min. 300 zł na dzień 31 grudnia 2023 r.

Uzyskany bonus w wysokości 120 zł lub 250 zł zostanie wypłacony na Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 16 stycznia 2024 r. Do dnia wypłaty nagrody konto osobiste i Otwarte Konto Oszczędnościowe nie mogą zostać zamknięte.

O czym należy pamiętać?

W celu uzyskania podwyższonej premii należy spełnić wszystkie wymagania dla podstawowej oraz dodatkowe.

W przypadku wpływów na rachunek, to niestety nie będą uznawane wpłaty gotówki realizowane w placówkach bankowych oraz we wpłatomatach.

Dodatkowo w obecnej edycji nie są brane pod uwagę wpływy pochodzące z kont, które posiada uczestnik promocji. Nie pozostaje nam więc nic innego jak poprosić kogoś o pomoc.

Jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe, to są one rozumiane dość szeroko. Liczą się zarówno płatności zrealizowane w sklepach stacjonarnych, internetowych jak i przez telefon (oprócz wypłat gotówki): kartą, Blikiem, portfelem cyfrowym.

W celu otrzymania podwyższonej premii należy obowiązkowo zrealizować min. 3 transakcje Blikiem, pozostałe transakcje można wykonać kartą. Oczywiście warunków akcji specjalnej nie spełniają transakcje zwrócone i anulowane.

Kartę płatniczą do rachunku należy zamówić najpóźniej do 28 września 2023 roku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by klient założył kilka celów oszczędnościowych. Należy jedynie pamiętać o tym, by łączne saldo na wszystkich w dniu 31 grudnia 2023 r. wynosiło co najmniej 300 zł.

W regulaminie nie ma zapisu, który doprecyzowałby kwestię wpłat. Oznacza to, że można zrealizować jednorazowy przelew na kwotę 300 zł i zostanie on zakwalifikowany jako spełniający warunek akcji specjalnej.

Oczywiście zdobyta premia nie podlega opodatkowaniu. Korzystając dodatkowo z dwóch promocji można łącznie z nastolatkiem zdobyć aż 350 zł premii.

Oferta ING Banku Śląskiego

Oferta ING Banku Śląskiego z pewnością zasługuje na uwagę. W rankingach kont osobistych Konto z Lwem Direct znajduje się w czołówce.

Prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe, a realizując płatności kartą na kwotę łączną min. 300 zł miesięcznie zyskujemy również darmową kartę debetową.

Miesiąc w rozumieniu banku liczy się od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca kolejnego.

Oprócz tego w ofercie ING znajdziemy rewelacyjny serwis transakcyjny, mobilną aplikację i wiele możliwości płatności telefonem.

Jeśli chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe, to znajduje się raczej na średnim poziomie pod względem wysokości oprocentowania. Zaletą rachunku jest możliwość realizacji bezpłatnych przelewów wewnętrznych bez limitu.

Nowa edycja akcji specjalnej ING raczej nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Warunki, które należy spełnić i wysokość bonusów pozostały takie same.

Oprócz premii gotówkowej klient ma możliwość zyskania podwyższonego oprocentowania na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, co ma duże znaczenie.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że podwyższona stawka na OKO obowiązuje tylko  przez pewien czas.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest podzielenie premii tak, by klient sam mógł zdecydować, czy poprzestaje na niższej sumie, czy decyduje się na podjęcie dodatkowej aktywności i zgarnięcie podwyższonego bonusu.

Podsumowując, jeżeli spełniamy warunki wymagane do przystąpienia do akcji specjalnej i nie widzimy problemu w wymaganych aktywnościach, aktualna propozycja ING Banku Śląskiego może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Krok po kroku do otrzymania premii

1 Do 28 września 2023 roku złóż wniosek o Konto z Lwem Direct lub Komfort wraz z kartą debetową.

 • podczas składania wniosku zawrzyj również umowę o prowadzenie (bezpłatne) Otwartego Konta Oszczędnościowego (OKO)
 • wyraź zgodę na otrzymywanie od banku informacji marketingowych i handlowych drogą elektroniczną
2 Do 31 grudnia 2023 roku wykonaj kartą / Google Pay / Apple Pay / Garmin Pay lub Blikiem transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1 tys. zł.
💎 Za wykonanie powyższych aktywności otrzymasz 120 zł premii na Otwarte Konto Oszczędnościowe (bank wypłaci bonus do 16 stycznia 2024 roku).
3 Jeżeli chcesz zdobyć całą pulę (250 zł zamiast 120 zł) bonusu, musisz spełnić do 31 grudnia 2023 roku dodatkowe warunki:

 • wykonaj min. 3 płatności Blikiem w sklepach online
 • w 3 różnych miesiącach zapewnij wpływ na konto w łącznej kwocie min. 1 tys. zł
 • otwórz przynajmniej jeden cel oszczędnościowy na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (OKO)
 • upewnij się, że na dzień 31 grudnia 2023 r. na OKO będzie min. 300 zł.
💎 Jeżeli spełnisz warunki z punktów 1, 2 i 3 otrzymasz całą premię (250 zł) do 16 stycznia 2024 roku. Bank wypłaci bonus na Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO).
bankradar.pl