Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXVIII edycja (200 zł premii)

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXVIII edycja” skierowana jest do rodziców dzieci w wieku 0 – 17 lat. Ma na celu zachęcić do założenia Konta Przekorzystnego dla Młodych swoim pociechom.

Dziecko zyskać może premię 200 zł w gotówce, a warunki, które należy spełnić uzależnione są od wieku dziecka. Akcja promocyjna trwa do 2 lipca 2023 r.

W regulaminie nie ma wymagań dotyczących tego, by rodzic był klientem Pekao. Jednak warto rozważyć otwarcie Konta Przekorzystnego dla siebie i zgarnąć premię powitalną oraz skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania Konta Oszczędnościowego.

Dla kogo promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXVIII edycja”?

Regulamin akcji wymaga, aby uczestnikiem promocji była osoba fizyczna w wieku poniżej 18 lat mieszkająca na terenie Polski i posiadająca polskie obywatelstwo.

Dodatkowym warunkiem jest nie posiadanie konta osobistego w Pekao w okresie 1 stycznia 2021 – do 15 maja 2023 r. Z udziału w promocji nie wyklucza korzystanie z rachunku Mój Skarb.

Wykluczeni z udziału są natomiast ci, którzy skorzystali z jednej z poprzednich edycji tej promocji oraz z promocji ”Pierwsze kieszonkowe na konto PeoPay” lub ”Ekstra 50 zł dla nastolatka”.

Warunki aktywności

W celu przystąpienia do promocji należy zalogować się do panelu rodzica w bankowości internetowej/aplikacji mobilnej lub udać się do oddziału banku i tam założyć rachunek dla pociechy.

To, jakie konto należy otworzyć oraz wymagane warunki aktywności uzależnione są od wieku dziecka w dniu zakładania konta. Należy pamiętać o tym, że promocja nie obowiązuje w agencjach i placówkach partnerskich Banku Pekao S.A.

Jak uzyskać premię?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad założeniem rachunku dla siebie – Konto Przekorzystne można otworzyć korzystając z trwającej promocji.

Klienci, którzy posiadają już rachunek w Banku Pekao lub nie chcą go zakładać mogą przejść do kolejnego kroku.

Do 2 lipca 2023 r. należy zawrzeć w imieniu osoby niepełnoletniej umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych oraz o dodatkowe produkty:

  • dla dziecka, które nie ukończyło 6 r. ż. – nie ma konieczności zakładania dodatkowych produktów;
  • dzieci w wieku 6 – 13 lat – trzeba skorzystać ze wszystkich produktów, które wchodzą w skład pakietu PeoPay Kids;
  • dla nastolatków w wieku 13 – 17 lat – karta debetowa i aplikacja PeoPay.

Rodzic lub opiekun musi złożyć niezbędne oświadczenia dotyczące zgody na udział w promocji i przetwarzania danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji akcji w imieniu dziecka poniżej 13 r. ż.

Zakładając konto dla nastolatka w wieku 13 – 17 lat należy dopilnować, aby sam podpisał wymagane oświadczenia. Wszystkie powyższe zadania należy wykonać w tym samym dniu.

Następnym krokiem jest zapewnienie salda na nowo otwartym Koncie Przekorzystnym dla Młodych w wysokości min. 200 zł do 31 lipca 2023 r. (w przypadku dziecka, które ma mniej niż 6 lat).

W sytuacji, gdy dziecko ukończyło już 6 lat musimy dopilnować, by do 31 lipca 2023 r. przynajmniej raz zalogowało się do aplikacji mobilnej PeoPay (lub PeoPay KIDS dla dzieci w wieku 6-13 lat) oraz wykonało przynajmniej 3 płatności bezgotówkowe kartą lub Blikiem.

Premia w wysokości 200 zł trafi na Konto Przekorzystne dla Młodych do 15 września 2023 r. Regulamin nie precyzuje ani kwoty transakcji, ani tego czy ma ona być wykonana w punkcie stacjonarnym lub w Internecie.

Jedyne o czym należy pamiętać to to, aby nie została ona wycofana ani anulowana. Nie są uwzględniane wpłaty i wypłaty gotówki. Premii nie trzeba rozliczać z fiskusem, ponieważ jest zwolniona z podatku dochodowego.

Oferta dla dzieci i młodzieży

Konto Przekorzystne dla Młodych dedykowane jest osobom, które nie ukończyły jeszcze 26 lat. Jednak w ramach tej promocji uczestnik nie może być pełnoletni.

Prowadzenie tego rachunku jest bezpłatne, podobnie jak wydana do niego karta Mastercard Debit FX i wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski i za granicą.

Posiadacze konta, którzy mają mniej niż 13 lat mogą korzystać z bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej i płatności Blikiem.

Dla dzieci w wieku 6 – 12 lat udostępniono Pakiet PeoPay KIDS. Składa się  na niego rachunek osobisty z kartą, konto oszczędnościowe i specjalna aplikacja dedykowana użytkownikom w tym przedziale wiekowym.

Występują w niej zabawni trenerzy, którzy pomagają najmłodszym stawiać pierwsze kroki w świecie finansów i uczą ich jak oszczędzać.

Oczywiście rodzice przez cały czas mają wgląd w finanse i oszczędności dziecka. Mogą również zmieniać limity, które dotyczą produktów pociechy.

Rachunek Pekao dla najmłodszych zajmuje obecnie pierwsze miejsce w naszym rankingu kont dla dzieci i młodzieży.

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb z atrakcyjnym oprocentowaniem

W ramach promocji dla dziecka w wieku 7 – 13 lat należy uruchomić rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Można otworzyć go dziecku od dnia narodzin do momentu ukończenia przez nie 18 lat.

Aktualne oprocentowanie konta to 7% w skali roku. Obowiązuje ono przez okres pół roku i obejmuje kwoty do 5000 zł. Warto wiedzieć, że miesięczny limit wypłat z konta Mój Skarb jest równy kwocie mieszczącej się w ramach tzw. zwykłego zarządu i obecnie wynosi ok. 6000 zł.

Konto i premia dla dorosłego

Jak wspomniano wyżej bank nie wymaga, aby rodzic czy opiekun dziecka był klientem. Warto jednak zapoznać się z ofertą Pekao dedykowaną osobom dorosłym z dwóch powodów.

Po pierwsze, można wziąć udział w promocji powitalnej dla nowych klientów i otrzymać nagrodę. Po drugie, jako klient banku, można skorzystać z opcji otworzenia rachunku dla dziecka online.

Konto Przekorzystne jest darmowe, a po zapewnieniu wpływu w łącznej kwocie min. 500 zł miesięcznie i wykonaniu chociaż jednej transakcji bezgotówkowej bezpłatnie można także korzystać z karty. Atrakcyjne premie gotówkowe można zyskać także w programie poleceń.

Warto jak najwcześniej zaznajomić dziecko z nowoczesną bankowością. Dzięki zorganizowanej przez Pekao akcji promocyjnej mamy ku temu świetną okazję, a premia gotówkowa jest dodatkową motywacją.

Z kolei dla nastolatków może to być doskonała okazja, by przekonać rodziców do otwarcia im konta, by móc samodzielnie zarządzać swoimi finansami.

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl