Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – 33 edycja

Bank Pekao SA po raz kolejny stara się zachęcić rodziców do polecania swoich produktów niepełnoletnim pociechom.

W obecnej edycji dziecko może zdobyć premię gotówkową w wysokości 200 zł, jeśli rodzic lub opiekun otworzy dla niego Konto Przekorzystne dla Młodych.

Promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – 33 edycja” zakończy się 29 lutego 2024 r.

Poza premią gotówkową bank proponuje także atrakcyjne oprocentowanie 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym Mój Skarb, które obowiązuje przez okres 152 dni i obejmuje środki do 5000 zł.

Dla kogo promocja „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – 33 edycja”?

Jeśli chodzi o dziecko, bank wymaga, aby była to niepełnoletnia osoba fizyczna zamieszkująca na terenie Polski.

Z udziału wykluczone są osoby, które między 1 stycznia 2021 r. a 31 stycznia 2024 r. posiadały rachunek osobisty w Pekao SA. Z kolei posiadanie konta oszczędnościowego Mój Skarb nie stanowi żadnej przeszkody.

Udziału nie mogą wziąć również dzieci, których rodzice skorzystali już z jednej z wcześniejszych edycji promocji lub z akcji „Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay Kids” oraz „Ekstra 50 zł dla nastolatka”.

Jeśli chodzi natomiast o osoby dorosłe, regulamin nie wymaga, by byli to klienci Pekao. Jednak warto rozważyć taką możliwość, ponieważ Konto Przekorzystne również objęte jest promocją.

Jak zdobyć nagrodę?

Przede wszystkim warto otworzyć konto dla osoby pełnoletniej i skorzystać z promocji obejmującej Konto Przekorzystne, jednak nie jest to obowiązkowe.

Jeśli jesteśmy już klientami banku albo z jakiegoś powodu nie chcemy rozpoczynać z nim współpracy, możemy przejść do kolejnego kroku.

Najpóźniej 29 lutego 2024 r. należy w imieniu osoby niepełnoletniej zawrzeć z bankiem umowę o prowadzenie rachunku i inne produkty, których wybór uzależniony jest od wieku dziecka w momencie otwarcia rachunku:

  • w przypadku dzieci w wieku poniżej 6 lat nie jest wymagane korzystanie z produktów dodatkowych;
  • dla dzieci w wieku 6 – 13 lat wymagane jest skorzystanie ze wszystkich produktów, które wchodzą w skład pakietu PeoPay Kids;
  • dla nastolatków (13 – 17 lat) – karta debetowa i aplikacja PeoPay.

Warto mieć na uwadze, że wszystkie wspomniane zadania należy wykonać w tym samym dniu.

Aby skorzystać z promocji, należy zalogować się do panelu rodzica w bankowości internetowej lub mobilnej albo odwiedzić najbliższą placówkę banku. Akcja specjalna nie obowiązuje w agencjach i placówkach partnerskich Banku Pekao SA.

Przed otwarciem konta dla dziecka warto zapoznać się z procedurami, które różnią się w zależności od wieku pociechy.

Jeśli planujemy założyć konto dla dziecka, które ma mniej niż 13 lat należy w jego imieniu złożyć wymagane oświadczenia dotyczące zgody na udział w akcji i przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji promocji.

W skład pakietu PeoPay KIDS wchodzą:
  • konto osobiste z kartą;
  • konto oszczędnościowe;
  • dedykowana aplikacja.

W aplikacji mobilnej znajdziemy zabawnych trenerów, którzy pomogą dzieciom zapoznać się z możliwościami nowoczesnej bankowości i nauczą oszczędzania.

Warto wspomnieć, że rodzic ma pełny wgląd do finansów i oszczędności pociechy, a także może zmieniać limity dotyczące jej produktów.

W przypadku otwierania rachunku dla nastolatka (13 – 17 lat) należy dopilnować, by to on podpisał wymagane oświadczenia.

Kolejnym etapem jest realizacja warunków aktywności, które zależą od wieku dziecka.

W przypadku Konta Przekorzystnego dla Młodych otwartego dla dziecka, które ma mniej niż 6 lat należy jedynie zadbać o to, by 30 kwietnia 2024 r. saldo na rachunku było wyższe niż 200 zł.

Dzieci, które ukończyły już 6 rok życia muszą do 30 kwietnia 2024 r. przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej PeoPay (PeoPay KIDS dla dzieci w wieku 6 – 13 lat) i zrealizować min. 3 bezgotówkowe transakcje kartą lub Blikiem.

Bank nie narzuca kwoty transakcji ani tego, czy należy ją wykonać stacjonarnie czy przez Internet. Istotne jest jednak, aby transakcji nie wycofać ani nie anulować.

Bonus w wysokości 200 zł trafi na Konto Przekorzystne dla Młodych najpóźniej 31 maja 2024 r. Premia nie podlega opodatkowaniu i nie ma konieczności rozliczania się z niej przed urzędem skarbowym.

Jak wiadomo, wrzucanie oszczędności do skarbonki jest mało korzystne. Znacznie lepszym pomysłem jest otwarcie dla dziecka konta oszczędnościowego Mój Skarb, objętego promocją do 3 kwietnia 2024 r.

Krok po kroku do otrzymania 200 zł premii

1 Jeżeli jeszcze nie posiadasz rachunku osobistego w Banku Pekao SA, otwórz Konto Przekorzystne w promocji.

Do 29 lutego 2024 roku w imieniu niepełnoletniego zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych oraz (w zależności od wieku dziecka):

  • dla dziecka poniżej 6 lat nie ma potrzeby zakładania dodatkowych produktów
  • wszystkie produkty z pakietu PeoPay Kids* – dla dziecka w wieku 6-12 lat
  • kartę debetową i aplikację PeoPay – dla dziecka w wieku 13-17 lat

Założenie Konta Przekorzystnego dla Młodych + dodatkowe zadanie należy wykonać tego samego dnia!

* Pakiet PeoPay Kids składa się z rachunku osobistego, karty, konta oszczędnościowego i specjalnej aplikacji dla dzieci.

2 Dopilnuj, aby na dzień 30 kwietnia 2024 r. saldo na Koncie Przekorzystnym dla Młodych wynosiło min. 200 zł – dot. dziecka poniżej 6 lat.

Dopilnuj, aby do 30 kwietnia 2024 r. dziecko wykonało min. 3 płatności bezgotówkowe kartą lub Blikiem* oraz przynajmniej raz zalogowało się do aplikacji mobilnej – dot. dziecka powyżej 6 lat.

* kwota płatności nie ma znaczenia, podobnie jak to, czy transakcje wykonano w punkcie stacjonarnym czy online

💎 Bank Pekao wypłaci nagrodę (200 zł) na Konto Przekorzystne dla Młodych do 31 maja 2024 roku.
5/5 - 1 głosów
bankradar.pl