eKonto plus premia (550 zł nagrody)

To już kolejna edycja promocji „eKonto plus premia”, zachęcająca do założenia sztandarowego rachunku osobistego mBanku.

Do zgarnięcia jest 350 zł premii za eKonto osobiste, 100 zł za otworzenie konta dla dziecka i dodatkowe 100 zł w formie vouchera do wykorzystania na zakupy w Biedronce lub na Allegro.

Oprócz premii gotówkowej bank oferuje nam 8% na rachunku przeznaczonym do automatycznego oszczędzania ”Moje cele”.

Z promocji można skorzystać do 31 maja 2023 r. Według regulaminu otrzymać można:

  • 200 zł wypłacane w trzech częściach (jednorazowo 100 zł i dwa razy po 50 zł);
  • 150 zł za wykorzystanie metody na selfie lub e-dowodu do otworzenia konta;
  • 100 zł za otwarcie eKonta Junior dla dziecka do 13 r. ż.

Do końca maja trwa również promocja ”Nagroda specjalna – edycja II”. Do zdobycia jest voucher na kwotę 100 zł do wykorzystania w sklepach sieci Biedronka i na Allegro. A także miesięczny dostęp do usługi Allegro Smart za darmo.

Aby skorzystać z tych bonusów trzeba się pośpieszyć. Ponieważ przewidziano je tylko dla pierwszych 2500 osób, które otworzą w mBanku konto z kartą i zarejestrują się do udziału w promocji.

Należy pamiętać, że do akcji należy zapisać się przed złożeniem wniosku o otworzenie konta.

Dodatkowo dla klientów, którzy zdecydują się założyć eKonto osobiste przy użyciu e-dowodu lub metody selfie bank proponuje 8% na rachunku Moje cele.

W pozostałych przypadkach promocyjne oprocentowanie wynosi 7%. Atrakcyjne oprocentowanie obejmuje okres trzech kolejnych pełnych miesięcy po otwarciu konta i dotyczy środków do 50 tys.

Kto może skorzystać z promocji „eKonto plus premia”?

Akcja skierowana jest do nowych klientów. Zasadniczym warunkiem jest nie posiadanie konta osobistego ani oszczędnościowego (również jako współposiadacz) o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

Według regulaminu wykluczeni z udziału promocji nie są posiadacze innych produktów mBanku takich, jak np. konto firmowe czy lokata.

Premia za otwarcie konta i aktywność

Warunki wymagane do spełnienia nie są trudne, należy jednak ściśle pilnować terminów. Najpóźniej Do 31 maja 2023 r. należy zapisać się do udziału w promocji i zdecydować o nagrodzie.

Do wyboru jest bon o wartości 100 zł do wykorzystania na Allegro lub w Biedronce. Do obu nagród dodawana jest również bezpłatna usługa Allegro Smart przez miesiąc.

Również do 31 maja 2023 r. należy zawnioskować o eKonto osobiste z kartą oraz – dla chętnych – z rachunkiem do autooszczędzania Moje cele i wyrazić zgodę na przystąpienie do programu mOkazje.

Trzeba pamiętać o akceptacji regulaminu i wymaganych oświadczeniach. Przy zakładaniu konta z użyciem e-dowodu lub metody selfie można otrzymać dodatkowo bonus 150 zł w gotówce.

Aby uzyskać voucher 100 zł konieczne jest spełnienia dwóch warunków:
  • zapewnić jednorazowy wpływ na konto na kwotę min. 1000 zł w ciągu 7 dni kalendarzowych od otwarcia konta;
  • wykonać min. 8 transakcji kartą na dowolną kwotę (w tym płatności za pomocą telefonu) i/lub Blikiem w miesiącu, w którym otworzono konto i/lub następnym.

Zdobyty bon zostanie udostępniony jako kafelek mOkazji w serwisie transakcyjnym. Aby go odszukać należy wejść w sekcję Finanse, a następnie mOkazje.

Dostępny będzie również w aplikacji mobilnej w zakładce Profil > mOkazje. Voucher udostępniony będzie do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu otworzenia konta a czas na jego odebranie to 60 dni od daty przekazania.

Po spełnieniu tych samych warunków aktywności w każdym z kolejnych dwóch miesięcy, do zgarnięcia jest dodatkowa premia w wysokości 50 zł w każdym miesiącu.

W celu uzyskania podwyższonego oprocentowania na rachunku Moje cele trzeba zadbać o to, by suma wpływów na rachunek była przynajmniej o 100 zł wyższa niż suma obciążeń.

Warunek ten należy spełnić w miesiącu otwarcia konta i w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych. Za każdy miesiąc, w którym spełnione zostały warunki, będzie naliczone promocyjne oprocentowanie.

Zdobyte premie gotówkowe wpłyną na konto osobno, w miesiącu następującym po tym, w którym wypełniono warunki konieczne do ich zdobycia.

W przypadku spełnienia wymagań w tym samym miesiącu, w którym otwarto konto, premia wpłynie do końca drugiego pełnego miesiąca po podpisaniu umowy.

Warto wspomnieć, że bonusy są od siebie niezależne. Oznacza to, że nawet jeśli nie spełniono warunków niezbędnych, do otrzymania jednego z nich, w dalszym ciągu można ubiegać się o pozostałe.

Zdobyte nagrody są zwolnione z podatku więc nie trzeba rozliczać się z nich z fiskusem.

Dodatkowa premia

Aby uzyskać dodatkowe 150 zł należy założyć konto przy użyciu najnowszych metod weryfikacji. Można to zrobić wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Do wyboru mamy metodę ”na selfie” oraz przy użyciu e-dowodu. Dla ułatwienia procesu na stronie banku znajdziemy dokładne instrukcje jak krok po kroku założyć konto wybranymi sposobami.

Oczywiście podpisanie umowy może się odbyć tradycyjnie z wizytą kuriera, jednak wtedy nie przysługuje prawo do premii 150 zł.

Inne usługi

Na etapie składania wniosku można dodatkowo pokusić się o założenie rachunku do autooszczędzania Moje cele. Dzięki temu zyskujemy możliwość zdobycia wyższego oprocentowania za pieniądze pozostałe z wykonanych transakcji.

W tym miejscu również mamy opcję uruchomienia bezpłatnej usługi CyberRescue. Umożliwia ona całodobowy dostęp do specjalistów do spraw bezpiecznego korzystania z internetu.

Należy pamiętać o zaakceptowaniu oświadczenia dotyczącego udziału w promocji.

Według regulaminu wpływ na konto musi być jednorazowy i wynosić minimum 1000 zł.

Wpływ może pochodzić z dowolnego źródła, poza innym kontem prowadzonym w mBanku, którego jest się posiadaczem lub współposiadaczem.

Najłatwiejszym sposobem jest wykonanie przelewu ze swojego rachunku prowadzonego w innym banku. Uwzględniania jest również wpłata gotówki we wpłatomacie lub oddziale banku.

Jeśli chodzi o transakcje, można je wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych lub w Internecie. Ważne będą transakcje wykonane zarówno kartą jak i Blikiem, a także mobilne płatności zbliżeniowe.

W tym przypadku warto zaznaczyć, że do portfela Google Pay lub Apple Pay należy dodać kartę mBanku. Transakcji nie można anulować przed 15. dniem miesiąca następującego po tym, w którym zostały wykonane.

mOkazje

Bank oferuje klientom specjalny program lojalnościowy mOkazje. Umożliwia on otrzymanie cashbacku za zakupy kartą u wybranych partnerów oraz proponuje własne oferty jak ta opisana wcześniej. Aby móc z niego skorzystać należy:

  • aktywować mOkazje w aplikacji mobilnej lub systemie transakcyjnym;
  • zaakceptować regulamin mOkazji i wyrazić zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych oraz przekazywanie informacji objętych tajemnicą bankową partnerom programu.

Moje cele

Bardzo ciekawą możliwością oferowaną przez mBank jest otworzenie rachunku do automatycznego oszczędzania.

W ramach promocji można zyskać oprocentowanie 8% (zakładając konto przy użyciu e-dowodu lub selfie) lub 7% (w pozostałych przypadkach).

Wyższe odsetki naliczają się w ciągu kolejnych trzech miesięcy kalendarzowych, a maksymalna kwota to 50 tys. zł. Można powiedzieć, że konto Moje cele zasila się samo, ponieważ trafia na nie reszta z wykonywanych transakcji.

Nalezy tylko wybrać preferowaną formę oszczędzania: określona kwota czy procent od płatności. Dodatkowo Moje cele można zasilać zleceniem stałym.

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania należy zadbać o to, by suma wpływów na rachunek była wyższa o minimum 100 zł niż suma obciążeń w każdym miesiącu.

Konto dla dziecka

Po założeniu eKonta osobistego w mBanku można dodatkowo otworzyć darmowe eKonto Junior dla dziecka, które nie ukończyło 13 r. ż. i uzyskać kolejną premię w wysokości 100 zł.

Aby wziąć udział w tej promocji trzeba otworzyć wymagany rachunek w tym samym miesiącu (lub w kolejnym), co konto osobiste.

bankradar.pl