eKONTO do usług – mBANK

mBank jest instytucją, która specjalizuje się w ofertach przygotowanych dla klientów indywidualnych. Jednym z rachunków, którego celem jest wspomaganie zarządzania finansami na co dzień, jest eKonto do usług, z którego skorzystają różne grupy klientów.

Aby wyróżnić się na rynku mBank przygotował niezbyt skomplikowane warunki prowadzenia konta i wiele usług dodatkowych.

eKonto do usług

Z oferty mogą skorzystać tylko klienci pełnoletni. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku.

Klienci w wieku od 18 do 24 lat powinni jednak rozważyć możliwość otwarcia eKonta możliwości, które charakteryzuje się niższymi ogólnymi opłatami.

Karta

Bank przygotował dla klientów dwie propozycje wielowalutowych kart:

 • Mastercard Debit PayPass;
 • Visa Electron payWave.

Karty przystosowane są do realizowania płatności w sklepach stacjonarnych zbliżeniowo oraz w Internecie. Bank chcąc zadbać o bezpieczeństwo klientów w sieci wyposażył je w usługę zabezpieczającą 3D Secure.

Bardzo przydatną funkcją jest także cashback, który pozwala na wypłacanie gotówki w czasie robienia zakupów.

Klienci, którzy zdecydują się na kartę Visa Foto mają możliwość wyboru własnego wizerunku karty lub skorzystania z wizerunku udostępnionego w katalogu.

Warto również wspomnieć o możliwości ubezpieczenia karty, którego koszt to 4,90 zł miesięcznie. Dodatkowo korzystając z programu mOkazje klienci mają szansę na uzyskanie moneybacku.

Wydanie karty jest darmowe podobnie, jak jej odnowienie. Bank pobiera jednak opłatę za obsługę „plastiku”, która wynosi 9 zł.

Bank daje możliwość uniknięcia opłaty po zrealizowaniu transakcji bezgotówkowych o wartości min. 350 zł miesięcznie.

Niestety pobierana jest także prowizja za przewalutowanie transakcji podczas płatności kartą za granicą. Jej wysokość ustalono następująco:

 • 5,9% dla kart bez usługi wielowalutowej;
 • 3,5% dla kart z uruchomioną usługą wielowalutową.

Bankomaty

W przypadku korzystania z bankomatów w Polsce wysokość prowizji uzależniona jest od wartości wypłacanej kwoty. Jeśli pobieramy przynajmniej 300 zł nie musimy martwić się prowizją. Dla niższych kwot opłata wynosi 2,50 zł.

Warto rozważyć możliwość korzystania z wypłaty Blikiem lub usługi cashback, ponieważ są one bezpłatne niezależnie od wypłacanej kwoty.

Dla bankomatów zagranicznych prowizja banku nie jest pobierana, jednak należy doliczyć prowizję za przewalutowanie transakcji:

 • 3,5% dla kart wielowalutowych;
 • 5,9% dla pozostałych kart.

Klienci korzystający z wpłacania gotówki we wpłatomatach powinni korzystać z urządzeń, które należą do sieci mBank, Planet Cash lub Cashline, ponieważ są one darmowe. Dla maszyn Euronet konieczne będzie opłacenie prowizji w wysokości 0,5% (min. 5 zł).

Mało korzystne jest także realizowanie wpłat lub wypłat gotówki w oddziałach banku. Każda tego typu operacja to koszt 10 zł.

Przelewy

Klienci mBanku mogą bezpłatnie realizować zwykłe przelewy internetowe, przelewy Blik na telefon i zlecenia stałe. Możliwość wykonania przelewu natychmiastowego wiąże się z opłatą w wysokości 5 zł.

Jeśli chodzi o polecenia zapłaty bank nie pobiera opłaty związanej z jego realizacją, ale co miesiąc naliczana jest opłata 2 zł za korzystanie z tej funkcji. Koszt przelewu zwykłego w oddziale banku to 10 zł.

Jak przedstawiają się opłaty za zagraniczne przelewy? Europejskie przelewy SEPA są darmowe (spread na EUR ok. 5,8%), a za zagraniczne SWIFT bank pobiera prowizję 0,35% kwoty przelewu.

Do autoryzowania operacji wykorzystywane są kody SMS, które w ofercie mBanku są darmowe.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Dla klientów mBanku przygotowano serwis transakcyjny, który posiada wszystkie standardowe funkcje (sprawdzanie historii rachunku, realizacja przelewów oraz stałych zleceń) a dodatkowo daje możliwość:

 • wnioskowania o inne produkty bankowe;
 • złożenia wniosku o 500+ czy wyprawkę szkolną;
 • utworzenia profilu zaufanego ePUAP.

Z kolei dzięki mobilnej aplikacji mamy możliwość zarządzania rachunkiem z dowolnego miejsca, a zlecone operacje zatwierdzane są przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia.

Ciekawą funkcjonalnością udostępnioną w aplikacji jest możliwość opłacenia miejsca parkingowego. Klienci, którzy posiadają konto osobiste i biznesowe mogą w wygodny sposób przełączać się między nimi.

Ponadto w aplikacji udostępniono narzędzie, które ma posłużyć do analizy wydatków a także filtrSubskrypcje”, który znajduje się w historii transakcji.

Osoby, które aktywnie posługują się smartfonem, smartwatchem lub opaską mają do dyspozycji szeroką gamę płatności mobilnych: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay, Xiaomi Pay.

Wirtualna eKarta

Klienci, którzy zarejestrowani są na platformach oferujących comiesięczną subskrypcję oraz ci, którzy często robią zakupy przez Internet mają możliwość skorzystania z bezpłatnej karty wirtualnej.

Posiada ona swój oddzielny numer, który podaje się w sklepach internetowych polskich i zagranicznych lub na kontach zarejestrowanych na platformach streamingowych.

Warto wiedzieć, że wirtualna karta nie jest powiązana bezpośrednio z kontem osobistym i konieczne jest jej wcześniejsze zasilenie.

Limit odnawialny

Oferta mBanku obejmuje opcję uzyskania dodatkowych środków na rachunku w postaci limitu odnawialnego. Raz na jakiś czas zmieniane są warunki, ale korzystając z promocji limit odnawialny może być doskonałą alternatywą dla karty kredytowej.

Wnioskowanie o limit na rachunku odbywa się za pomocą bankowości internetowej.

mOkazje

Po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego klienci uzyskują dostęp do atrakcyjnych rabatów i ofert promocyjnych w znanych sklepach. Za skorzystanie z nich bank zwróci na nasz rachunek część wydanej sumy.

Oferta oszczędnościowa

Co jakiś czas mBank organizuje akcje specjalne, w których klienci zyskują podwyższone oprocentowanie na eKoncie oszczędnościowym.

Biorąc jednak pod uwagę codzienne oszczędzanie na uwagę zasługuje konto Moje Cele, które ma posłużyć do automatycznego oszczędzania.

Można powiedzieć, że jest to wirtualny odpowiednik skarbonki, do której można wrzucać resztę z zakupów. Wystarczy wyznaczyć cel, na który oszczędzamy, wymaganą kwotę oraz tryb oszczędzania:

 • określony procent transakcji;
 • zaokrąglenie reszty do pełnych 10 zł.

Zaoszczędzona kwota przekazywana będzie na rachunek Moje Cele, który dodatkowo jest oprocentowany.

Oferta walutowa

O ile oferta oszczędnościowa banku jest całkiem niezła, o tyle oferta walutowa mocno rozczarowuje.

Dla płatności realizowanych w walutach obcych naliczane są spore koszty za przewalutowanie transakcji nawet, jeśli otworzymy rachunek w walucie obcej i bezpłatnie uruchomimy funkcję wielowalutową na karcie wydanej do eKonta do usług.

Jak wiadomo, głównym założeniem konta walutowego powinno być unikanie przewalutowań i związanych z nimi kosztów.

Oczywiście można podczas płatności wykorzystywać walutową kartę wydaną do eKonta walutowego, jednak prowizja za jej wydanie i obsługę jest dość wysoka.

W ofercie mBanku znajdziemy także mKantor, jednak obowiązujące w nim spready są wyższe niż u konkurencji.

Jak widać, potencjał mBanku w zakresie oferty walutowej nie został w pełni wykorzystany i ciężko nazwać ją konkurencyjną.

Obsługa klienta

Jednym z kanałów służących do kontaktu z klientem jest infolinia.

Łącząc się z nią bezpośrednio z mobilnej aplikacji, można uniknąć konieczności dodatkowej weryfikacji. A jest dużo wygodniejsze od pamiętania oddzielnych haseł lub odpowiadania na pytania uwierzytelniające.

Bank posiada całkiem rozbudowaną sieć placówek, co docenią klienci, którzy wolą udać się do placówki i fizycznie spotkać z pracownikiem.

Co ciekawe, mBank oferuje kanał wideo, gdzie w języku migowym obsługiwani są klienci niedosłyszący.

Promocje

Nie można nie wspomnieć o atrakcyjnych premiach oferowanych nowym klientom na początku współpracy z bankiem.

Najczęściej akcje specjalne wiążą się z podwyższonym oprocentowaniem na rachunku Moje cele, co jest dodatkową zachętą do skorzystania z oferty.

Dla obecnych klientów przygotowano program poleceń, w którym można uzyskać premie za polecenie rachunku oraz zniżki w programie rabatowym mOkazje.

Jak otworzyć eKonto do usług?

Proces wnioskowania o otwarcie rachunku można przeprowadzić przez Internet – składając wniosek na stronie banku

W celu weryfikacji tożsamości i podpisania umowy należy umówić się na wizytę kuriera lub odwiedzić najbliższą placówkę. Inną możliwością jest wnioskowanie i podpisanie umowy bezpośrednio w placówce banku.

Osoby lubiące nowoczesne technologie mogą do otwarcia rachunku wykorzystać mobilną aplikację i metodę ”na selfie” oraz e-dowód w aplikacji eDO App.

eKonto do usług – opinia

Podsumujmy informacje zebrane na temat oferty mBanku. W pierwszej kolejności należy skupić się na wysokości opłat. eKonto do usług jest darmowe w prowadzeniu.

Bank pobiera opłatę za obsługę karty, ale można jej uniknąć po spełnieniu warunku aktywności, który nie jest szczególnie trudny.

Nieopłacalne jest pobieranie z bankomatów kwot niższych niż 300 zł, ponieważ takie operacje są płatne i to niezależnie od tego, z jakiego urządzenia skorzystamy. Jeśli zależy nam na wypłaceniu niższej kwoty, warto skorzystać z Blika.

Atutem oferty jest brak opłaty za korzystanie z bankomatów zagranicznych. Jedynym kosztem, jaki trzeba ponieść jest przewalutowanie transakcji.

Klienci, którzy wolą załatwiać sprawy w oddziałach banku powinni ostrożnie podchodzić do opcji wpłacania i wypłacania tam gotówki. Podczas wpłat znacznie korzystniejsze jest korzystanie z umieszczonych w placówkach wpłatomatów.

Bardzo istotnym aspektem jest także bankowość internetowa i aplikacja mobilna. W tym zakresie mBank oferuje bardzo nowoczesne rozwiązania. Na uznanie zasługuje również rozbudowana oferta płatności mobilnych.

Jak widać, eKonto do usług jest rachunkiem dość uniwersalnym, którzy może przypaść do gustu wielu klientom. Oczywiście nie można powiedzieć, że jest to konto dla każdego.

Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bankowością, na pewno atrakcyjny będzie niski poziom opłat i proste warunki, które pozwalają ich uniknąć.

Z kolei łowcy promocji na pewno zwrócą uwagę na częste akcje specjalne, którymi objęte jest eKonto do usług.

Konto będzie również dobrym wyborem dla klientów szukających nowoczesnych rozwiązań i takich, którzy aktywnie posługują się aplikacją mobilną i bankowością internetową.

Na pewno niezbyt zadowoleni będą ci, którzy szukają dobrej oferty walutowej. Konto można docenić np. za kartę wielowalutową, ale na rynku znajduje się obecnie wiele bardziej atrakcyjnych produktów.

Pomimo kilku niedociągnięć, warto zapoznać się z ofertą mBanku i samemu ocenić, czy spełnia nasze wymagania.

eKonto do usług w pigułce

1

eKonto do usług

Konto 0 zł
Karta 0 zł / 9 zł
Bonus 530 zł
📊 Konto
💳 Karta i płatności mobilne
💶 Bankomaty i gotówka
↔️ Przelewy
💎 Bonusy
 • Konto dla osób powyżej 18. roku życia
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł
 • Karta płatnicza – Mastercard Debit PayPass / Visa Electron payWave / Mastercard Mobilna
 • Funkcjonalność karty:
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • wielowalutowość
 • własny wizerunek karty (karta Visa Foto)
 • moneyback w ramach programu mOkazje
 • Opłata za wydanie karty – 0 zł
 • Opłata za odnowienie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł / 9 zł
 • Opłaty za kartę można uniknąć, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 350 zł
 • Płatności mobilne: Blik / Apple Pay / Google Pay / Garmin Pay / Fitbit Pay / Swatch Pay / Xiaomi Pay
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 300 zł – 0 zł
 • jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 300 zł – 2,50 zł
 • wypłaty Blikiem bez względu na wypłacaną kwotę – 0 zł
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • 0 zł + opłata za przewalutowanie od 3,5% (karta wielowalutowa) do 5,9% (pozostałe karty)
 • Wpłatomaty:
 • mBank, Planet Cash, Cashline – 0 zł
 • Euronet – 0,5% (min. 5 zł)
 • Cashback – 0 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 10 zł
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 10 zł
 • Zwykły przelew online – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 10 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,35% (min. 25 zł – maks. 200 zł)
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty:
 • realizacja – 0 zł
 • miesięczna opłata za korzystanie z usługi – 2 zł

 

Otwórz konto ➔

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl