KONTO FIRMOWE SANTANDER BANK

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w ofercie Santander Banku znajdą Konto Firmowe Online, które posiada wiele usług usprawniających zarządzanie finansami.

Oprócz tego można skorzystać z promocji, w której do zyskania jest bezterminowe zwolnienie z opłat pobieranych za prowadzenie rachunku i obsługę karty płatniczej.

Prowadzenie rachunku

Oferta Santander Banku skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Bank nie pobiera opłat za otwarcie rachunku i za jego prowadzenie.

Otwierając Konto Firmowe Online w akcji promocyjnej można uzyskać bezterminowe zwolnienie z opłat.

Karty płatnicze

Santandr Bank Polska proponuje swoim klientom dwa rodzaje kart debetowych:

 • Visa Business Electron;
 • Mastercard Business Debit.

Karty przystosowane są do wykonywania płatności internetowych i zbliżeniowych, a dodatkowo nie zapłacimy nic za ich wydanie i comiesięczną obsługę.

Każda karta uprawnia do realizowania płatności mobilnych: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay.

Główna karta do konta oraz dodatkowe mogą zostać zamówione przez klienta w momencie wypełniania w wniosku o otwarcie rachunku biznesowego.

Oczywiście można także zrobić to później z poziomu bankowości elektronicznej, dzwoniąc na infolinię banku lub bezpośrednio w jednym z oddziałów.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Korzystanie z bankomatów własnych na terenie Polski i za granicą oraz wpłatomatów własnych banku jest całkowicie darmowe. Bank nie obciąża klientów także opłatami związanymi z korzystaniem z cashbacku.

W przypadku skorzystania z opcji wpłaty lub wypłaty gotówki w oddziale banku pobierana jest prowizja wynosząca 0,65% wartości (min. 20 zł).

Przelewy

Klientów biznesowych z pewnością ucieszy fakt, że przelewy zwykłe oraz te kierowane do ZUS i US są dla nich bezpłatne. Dodatkowo za darmo można korzystać z opcji zleceń stałych i poleceń zapłaty.

Klienci, którzy często realizują przelewy natychmiastowe mają do dyspozycji pulę 10 bezpłatnych operacji, a po wyczerpaniu jej pobierana opłata wynosi 10 zł (również za Express Elixir).

Wysoka prowizja dotyczy natomiast realizowania zwykłych przelewów w oddziale banku – każda taka transakcja obciąża konto klienta kwotą 25 zł.

W przypadku zlecania przelewów europejskich SEPA, Santander Bank oferuje 10 bezpłatnych transakcji w miesiącu, a po wykorzystaniu pakietu koszt takiego przelewu to 1,30 zł.

Jeśli chodzi o zagraniczne przelewy SWIFT ustalona prowizja to 0,25% kwoty, jednak minimalna pobrana opłata wynosi 25 zł (maks. 200 zł).

Do autoryzacji transakcji na rachunku można wykorzystywać kody SMS, które bank przysyła bezpłatnie.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Otwierając rachunek klienci zyskują dostęp do serwisu transakcyjnego Mini Firma, w którym można zlecać podstawowe operacje bankowe jak przelewy i stałe zlecenia oraz zarządzać kartami płatniczymi.

Dodatkowo bankowość elektroniczna pozwala wnioskować o dodatkowe produkty z oferty banku i umożliwia dostęp do wielu ciekawych funkcji, które ułatwiają zarządzanie przedsiębiorstwem na co dzień.

Klienci posiadający rachunek osobisty i konto firmowe Santander Banku mogą ustawić jeden login dla obu profili. W tym celu konieczne będzie skontaktowanie się z doradcą bankowym za pomocą wideo rozmowy. Alternatywą jest wizyta w najbliższym oddziale banku.

Warto wiedzieć, że bank na stronie internetowej przygotował zestaw filmików instruktażowych, które pozwolą lepiej poznać możliwości bankowości elektronicznej Moja Firma.

Przedsiębiorcy, którzy nie rozstają się ze swoimi smartfonami mogą dodatkowo skorzystać z aplikacji mobilnej Santander mobile, dzięki którym dostęp do finansów jest możliwy w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Oczywiście warunkiem jest posiadanie dostępu do Internetu. Aplikacja również zezwala na logowanie się jednym loginem do konta prywatnego i firmowego.

Księgowość online

Jedną z interesujących funkcjonalności dostępnych w serwisie transakcyjnym jest eKsięgowość. Przy jej użyciu przedsiębiorcy mogą realizować wiele działań:

 • wystawianie i przekazywanie faktur;
 • generowanie i wysyłka plików JPK_VAT;
 • sprawdzanie terminów i wysokości zbliżających się opłat.

Działania można wykonywać samodzielnie lub poprosić o pomoc dedykowaną księgową oraz wsparcie techniczne, które dostępne jest od 6 dni w tygodniu od poniedziałku do soboty.

Zakres możliwości różni się w zależności od wybranego planu taryfowego.

Pomoc kredytowa

Dla przedsiębiorstw, które na rynku są obecne dłużej niż rok przygotowano ofertę kredytową, w której dostępnych jest kilka form finansowania:

 • kredyt w rachunku bieżącym (także w walutach obcych);
 • kredyt obrotowy;
 • kredyt inwestycyjny.

Dodatkowo można skorzystać z lokat o różnym okresie zapadalności i zdeponować na nich wygenerowane nadwyżki finansowe.

Santander Trade

Bardzo przydatną funkcją, z której korzystać mogą importerzy i eksporterzy w celu nawiązywania kontaktów z kontrahentami zagranicznymi (w aż 185 krajach) jest platforma SantanderTrade.com.

Zawiera ona oferty i przetargi z całego świata, bieżące informacje na temat targów i wystaw, raporty dotyczące poszczególnych branży oraz omówienie regulacji i aktualnych zasad handlu zagranicznego obowiązujących w konkretnych krajach.

Klienci mogą korzystać z platformy bezpłatnie z poziomu bankowości internetowej po wybraniu opcji rejestracji na platformie Santander Trade.

Kantor Santander/eFX

Serwis transakcyjny i mobilna aplikacja pozwalają także na skorzystanie z Kantoru Santander/eFX, który dostępny jest 24/7.

Należy pamiętać o konieczności posiadania rachunków walutowych prowadzonych w tych walutach, których będzie dotyczyła transakcja. Rozliczenie jest automatyczne i następuje w oparciu o aktualne ceny rynkowe.

Jak otworzyć konto firmowe Santander Bank?

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mają dwie możliwości otwarcia rachunku:

Do złożenia wniosku wymagane jest posiadanie ważnego dowodu osobistego oraz numeru NIP/REGON firmy.

W sytuacji, gdy kompletne dane przedsiębiorstwa znajdują się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej formularz zostanie uzupełniony automatycznie, co znacznie skróci czas wypełniania wniosku.

Aby potwierdzić tożsamość można wykorzystać jeden z poniższych sposobów:
 • wykonać zdjęcie dowodu osobistego i twarzy w procesie online;
 • przeprowadzić rozmowę wideo z doradcą bankowym;
 • poczekać na wizytę kuriera – w tym przypadku w czasie wypełniania wniosku bank udostępnia listę miejscowości, w których można dopełnić formalności na tablecie wykorzystując dane biometryczne (szybkość pisania, siła nacisku), w przeciwnym razie kurier dostarczy wersję papierową do podpisania.

Po otwarciu rachunku Santander Bank prześle zwrotną informację mailem i w wiadomości SMS. Otrzymując ją można już korzystać z logowania do serwisu transakcyjnego i pobrać mobilną aplikację.

Klienci posiadający już dostęp do bankowości elektroniczna mogą za jej pośrednictwem złożyć wniosek o rachunek firmowy.

W tym celu należy zalogować się do serwisu, przejść do zakładki Oferta banku a następnie kliknąć Konta firmowe (opcja znajduje się po lewej stronie w menu).

Po zamówieniu karty płatniczej zostanie ona wysłana do nas pocztą na podany adres.

Chcąc skorzystać z pomocy podczas procesu zakładania rachunku należy skontaktować się z doradcą online, infolinią lub udać się do najbliższego oddziału.

Rozpoczęcie współpracy z bankiem jest możliwe już na etapie zakładania działalności gospodarczej, ponieważ przedsiębiorca ma możliwość złożenia wniosku o rejestrację firmy w bankowości internetowej.

Podczas wypełniania wniosku można również skorzystać z bezpłatnej konsultacji telefonicznej z ekspertem księgowym.

Zakładając rachunek firmowy zyskujemy również dostęp do dodatkowych produktów z oferty dedykowanych przedsiębiorcom (Konto24 walutowe, dzierżawa terminala płatniczego).

Konto firmowe Santander Bank – opinia

Jedną z głównych zalet Konta Firmowego Online jest możliwość bezterminowego zwolnienia z opłat.

Przedsiębiorcy zyskują także dostęp do przejrzystej i bardzo prostej w użytkowaniu bankowości internetowej i mobilnej aplikacji.

Warto także wspomnieć o możliwości skorzystania z dodatkowych usług oferowanych zarówno przez bank jak i współpracujące z nim firmy.

Dodatkowo klienci biznesowi mogą skorzystać z finansowania bieżącej działalności i inwestycji, możliwości ulokowania wygenerowanych nadwyżek finansowych, leasingu samochodów i maszyn oraz ubezpieczeń.

Przedsiębiorcy pracujący w branży handlowo – usługowej powinni także zapoznać się z ofertą terminali płatniczych stacjonarnych i przenośnych.

Co ciekawe istnieje także możliwość przekształcenia swojego smartfona w terminal płatniczy (softpos).

Firmy prowadzące interesy poza granicami kraju mogą skorzystać z kantoru walutowego i przydatnej usługi Santander Trade, dzięki której nawiązywanie współpracy z zagranicznymi kontrahentami stanie się łatwiejsze.

Każdy przedsiębiorca z pewnością będzie zadowolony także z opcji wsparcia księgowego, prawnika oraz uzyskania pomocy w odzyskaniu należności.

Bank oferuje również usługę eWadia, przy pomocy której można wykorzystać pieniądze banku do opłacenia wadium przetargowego.

Jak widać, bank poza wspieraniem obecnej działalności klientów stwarza im również warunki sprzyjające rozwojowi.

W sytuacji, gdy potrzeby przedsiębiorstwa są specyficzne może zdarzyć się, że oferta Santander Banku nie będzie wystarczająca. Wtedy jednak warto skontaktować się z doradcą, który z pewnością pomoże znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Santander Bank dba także o obsługę swoich klientów. Strona internetowa banku zawiera przejrzyste opisy usług i zasad dotyczących korzystania z nich.

Jeśli mamy dodatkowe pytania można skorzystać z pomocy doradców online, z którymi połączymy się telefonicznie lub na wideo-czacie. Klienci poza infolinią mogą także kontaktować się z bankiem przy użyciu aplikacji Messenger lub w bankowości elektronicznej.

Jak wspomniano wcześniej Santander Bank otwarty jest na współpracę z przedsiębiorcami już od pierwszych chwil istnienia firmy.

Dodatkowym atutem jest możliwość załatwiania formalności zdalnie, co z pewnością doceni każdy przedsiębiorca, dla którego liczy się wygoda i zaoszczędzony czas.

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl