KONTO FIRMOWE PEKAO BANK – KONTO PRZEKORZYSTNE BIZNES

Przeglądając ofertę Banku Pekao SA należy zwrócić uwagę na Konto Przekorzystne Biznes, które skierowane jest do klientów firmowych. Już niewielka aktywność na rachunku pozwala na uniknięcie wielu opłat.

Dodatkowym atutem jest na pewno nowoczesna aplikacja mobilna Peopay z mobilnymi płatnościami i funkcją wielowalutową.

Z konta mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność, ale także duże spółki oraz stowarzyszenia rejestrowe.

Grono odbiorców jest bardzo szerokie, dlatego przygotowana oferta jest różnorodna. Nie sposób nie wspomnieć także o jednej z lepszych na rynku ofercie walutowej.

Konto firmowe Pekao Bank – opłaty

Jak wiadomo, prowadzenie firmy i związane z tym koszty same w sobie stanowią już duże obciążenie dla przedsiębiorców.

To wszystko sprawia, że klienci coraz częściej poszukują rachunków, które oprócz tego, że będą proste w obsłudze, nie będą także generowały zbędnych kosztów.

Z Konta Przekorzystnego Biznes skorzystać mogą firmy z rocznymi przychodami ze sprzedaży niższymi niż 5 mln zł.

Konto dedykowane jest przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, firmom z uproszczoną rachunkowością, wspólnotom mieszkaniowym i zarządom wspólnot oraz fundacjom i stowarzyszeniom.

Miesięczna opłata pobierana z tytułu prowadzenia konta to 9 zł, ale bank daje kilka możliwości na uniknięcie jej:

 • wykonanie przelewu do ZUS/US lub
 • wpływ na konto w wysokości min. 2000 zł lub
 • rozliczenie min. 1 transakcji z terminala wydanego przez bank lub
 • wykonanie min. 1 transakcji wymiany walut lub
 • opłacenie jednej raty leasingu w Pekao Leasing.

Oprócz tego firmy, które są na rynku obecne oraz organizacje pożytku publicznego mogą korzystać z rachunku bezpłatnie przez rok bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Pekao daje także możliwość otwarcia rachunku pomocniczego, którego prowadzenie kosztuje 10 zł miesięcznie.

Karta płatnicza

Decydując się na zamówienie do rachunku karty płatniczej należy wybrać jedną z dwóch dostępnych:

 • Visa Business;
 • wielowalutowa Mastercard Business.

Obie karty mogą posłużyć do realizowania płatności internetowych oraz zbliżeniowych, a ich wizerunek można spersonalizować i dopasować do swoich preferencji.

Klienci zwolnieni są z opłat związanych z wydaniem i odnowieniem karty, ale comiesięczna obsługa jej kosztuje 8 zł. Aby uniknąć opłaty należy wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę przynajmniej 500 zł miesięcznie.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Klienci Pekao mogą korzystać z bankomatów własnych banku całkowicie bezpłatnie. Używając urządzeń obcych zwolnione z prowizji są tylko dwie pierwsze wypłaty. Za pozostałe zostanie pobrana opłata w wysokości 2% kwoty (min. 5 zł).

Dokładnie takie same warunki dotyczą pobierania gotówki w bankomatach zlokalizowanych za granicą.

Jeśli chodzi o wpłacanie gotówki przy użyciu wpłatomatów prowizja nie obowiązuje w urządzeniach własnych do kwoty 100 tys. zł miesięcznie. Przekraczając tą sumę należy liczyć się z prowizją w wysokości 0,2%. opłata pobierana jest także we wpłatomatach oznaczonych logiem Blik-a (0,4%, min. 2 zł).

Niestety w ofercie banku nie znajdziemy także bezpłatnego cashbacku. Prowizja ustalona za każdą tego typu operację to 2 zł.

Mało korzystne jest również wpłacanie gotówki w placówce bankowej. Pobierana prowizja wynosi 0,3% wpłacanej sumy, ale minimalna opłata to 8 zł.

W przypadku wypłat realizowanych w oddziałach nie zapłacimy nic pod warunkiem, że nie przekroczymy kwoty 10 tys. zł w miesiącu. Opłata naliczana powyżej tej sumy to 0,3% (min. 8 zł).

Przelewy

Klienci mogą realizować wewnętrzne przelewy bez obaw o naliczenie prowizji. Dodatkowo w ofercie banku znajduje się pakiet 15 darmowych przelewów albo zleceń stałych do innych banków, który odnawia się co miesiąc.

Po wyczerpaniu darmowej puli opłata wynosi 1,50 zł za każdy przelew. Bezpłatnie można realizować przelewy w aplikacji PeoPay, polecenia zapłaty oraz przelewy kierowane do ZUS i US.

W przypadku zlecania przelewu natychmiastowego klient zapłaci 10 zł, a zwykłe przelewy w placówkach banku to koszt 15 zł.

Do autoryzacji operacji można wykorzystywać kody SMS. Bank oferuję pulę 20 bezpłatnych kodów, a po wyczerpaniu ich każdy kolejny wiąże się z opłatą w wysokości 0,30 zł.

Klienci, którzy realizują przelewy zagraniczne z pewnością będą zainteresowani tym, co bank ma do zaoferowania w tej kwestii. W każdym miesiącu można zrealizować 15 darmowych przelewów europejskich SEPA (później opłata wynosi 1,50 zł).

Jeśli chodzi o przelewy zagraniczne SWIFT – ich realizacja ich wiąże się z prowizją w wysokości 0,25% (min. 30 zł, maks. 120 zł).

Aplikacja mobilna

Dla tych klientów, którzy szczególnie lubią rozwiązania technologiczne przygotowano mobilną aplikację PeoPay.

Posiada ona podstawowe funkcje, jak podgląd historii rachunku, możliwość wypłacania gotówki z bankomatów oraz szybkie opłacanie faktur przez skanowanie numeru rachunku.

Posiadacze kilku kont w Pekao mogą powiązać je w aplikacji i swobodnie przełączać się między nim bez potrzeby logowania za każdym razem. W PeoPay przedsiębiorcy znajdą takie funkcjonalności, jak:

 • przelewy na rachunki krajowe i na telefon;
 • płatności mobilne Blik, Google Pay, Apple Pay;
 • płatności internetowe przy użyciu kodów QR;
 • płatności zbliżeniowe telefonem (również w innych walutach bez potrzeby przewalutowania).

Oferta walutowa

Przedsiębiorstwa współpracujące z zagranicznymi kontrahentami mogą skorzystać z następujących udogodnień oferowanych przez Pekao:

 • darmowe konta dodatkowe w 20 obcych walutach;
 • pakiet 15 darmowych przelewów SEPA w miesiącu;
 • brak opłat za otrzymane przelewy dewizowe.

Warto zapoznać się także z ofertą Kantoru Pekao24, w którym znajdziemy konkurencyjne kursy walut. Aktywacja usługi możliwa jest w placówce banku lub za pomocą infolinii. Dostęp do niej znajdziemy w aplikacji mobilnej oraz bankowości elektronicznej.

Bank traktuje wymianę walut między własnymi rachunkami dewizowymi jak przelew wewnętrzny. Takie rozwiązanie sprawia, że pieniądze są dostępne od razu po zrealizowaniu transakcji.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest wielowalutowa karta płatnicza, która może być przypisana do rachunku biznesowego i innych kont prowadzonych w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich.

Dzięki temu transakcje bezgotówkowe rozliczane są bezpośrednio w danej walucie bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z przewalutowaniem oraz prowizji.

Transakcje zrealizowane z rachunku prowadzonego w złotówkach wykonane kartą wielowalutową rozliczane są po korzystnym kursie Mastercard, a klient nie płaci za przewalutowanie.

Rachunek dla mikroprzedsiębiorstw i detalistów

Oferta Konta Przekorzystnego Biznes z pewnością pozwoli wiele zyskać młodym firmom, które na rynku stawiają dopiero pierwsze kroki. Już na samym początku współpracy można liczyć na ułatwienie związane z formalnościami.

Wypełniając wniosek na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej można jednocześnie otworzyć rachunek biznesowy oraz zarejestrować działalność gospodarczą. Należy wiedzieć, że klient musi posiadać profil zaufany.

Oprócz tego takie firmy zyskują zwolnienie z opłat związanych z prowadzeniem rachunku przez rok.

Biorąc pod uwagę niewielki zakres działalności, raczej nie powinno być problemu z tym, by zmieścić się w limitach darmowych operacji i dodatkowo na tym zaoszczędzić.

Właściciele punktów zajmujących się handlem i usługami powinni także zapoznać się z ofertą terminali płatniczych.

Opłata za dzierżawę może nie być pobierana nawet przez okres 18 miesięcy, ponieważ program Polska Bezgotówkowa zapewnia darmowy rok, a wewnętrzna promocja Pekao dodatkowe pół roku.

Standardowa pobierana prowizja mieści się w zakresie od 30 do 50 zł miesięcznie i uzależniona jest od wybranego modelu terminala. Prowizja pobierana za transakcje kartą to 0,7%.

Oferta kredytowa

Przedsiębiorcy posiadający konto firmowe Pekao Banku mogą dodatkowo skorzystać z szerokiej oferty kredytowej, która zawiera:

 • kredyty obrotowe;
 • kredyty inwestycyjne;
 • kredyty dedykowane mikroprzedsiębiorstwom z gwarancją EFI EaSI;
 • Pożyczkę Przekorzystną Biznes;
 • kredyt technologiczny;
 • kredyt dedykowany podmiotom ubiegającym się o dofinansowania ze środków unijnych.

Oprócz tego warto zainteresować się założeniem karty kredytowej MOTO Biznes, dzięki której można uzyskać zwrot za realizowanie bezgotówkowych płatności na stacjach paliw w Polsce (maks. 50 zł w cyklu rozliczeniowym).

Jak otworzyć konto firmowe Pekao Bank?

Aby otworzyć Konto Przekorzystne Biznes można udać się do placówki banku lub skorzystać z możliwości zrobienia tego zdalnie.

Najwygodniejszą formą jest oczywiście wypełnienie wniosku udostępnionego na stronie internetowej banku i otworzenie rachunku z wykorzystaniem mobilnej aplikacji i metody ”na selfie”.

Konto Przekorzystne Biznes – opinia

Korzystanie z oferowanego rachunku nawet z niewielką aktywnością sprawia, że można uzyskać zwolnienie z dwóch opłat.

Biorąc pod uwagę fakt, że udostępnionych jest aż 5 możliwości uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku nikt nie powinien mieć z tym problemu.

Mimo, że Konto Przekorzystne Biznes posiada wiele zalet najbardziej skorzystają ci klienci, którzy szukają sposobu na ulokowanie wygenerowanych nadwyżek.

Niestety oferta oszczędnościowa banku nie należy do najlepszych. Ale pomimo tego, konto firmowe Pekao Banku jest godne zainteresowania, choćby ze względu na korzystne warunki finansowe oraz nowoczesny serwis transakcyjny i aplikację mobilną.

bankradar.pl