Z mBankiem możesz więcej – edycja IV (100 zł premii)

mBank zachęca nastolatków do zdobywania praktycznych umiejętności związanych z finansami proponując im udział w promocji, w której dodatkowo można zyskać premię w wysokości 100 zł.

Jak wiadomo, im wcześniej dziecko oswoi się z nowoczesną bankowością, tym bardziej zaprocentuje to w przyszłości.

Warto porozmawiać na temat bankowości z nastolatkiem i przy okazji przedstawić mu dedykowaną dla niego akcję specjalną od mBanku „Z mBankiem możesz więcej – edycja IV„.

Kto może wziąć udział w promocji „Z mBankiem możesz więcej – edycja IV”?

Promocja skierowana jest do osób, które ukończyły 13 rok życia, ale nie osiągnęły jeszcze pełnoletniości.

Dodatkowy warunek mówi o tym, by uczestnik nie posiadał (także jako współwłaściciel) konta osobistego lub oszczędnościowego w mBanku po 1 stycznia 2020 r. Akcja specjalna potrwa do 19 września 2023 r.

Jak zdobyć nagrodę?

Przede wszystkim nastolatek musi złożyć wniosek o otwarcie eKonta możliwości z przypisaną do niego kartą debetową i zawrzeć z bankiem umowę do 19 września 2023 r.

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości (może to być np. legitymacja szkolna) i zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Aby podpisać umowę należy udać się do jednego z oddziałów banku lub poczekać na wizytę kuriera.

W kolejnym etapie rodzic musi dopilnować, by do końca miesiąca następnego po tym, w którym zawarto umowę o eKonto możliwości nastolatek wykonał 3 aktywności:

  • min. 5 razy zapłacił telefonem;
  • zrealizował min. 1 przelew Blik na telefon;
  • aktywował cel oszczędnościowy.

Spełnienie każdego z warunków nagradzane jest premią w wysokości 10 zł. Za zrealizowanie wszystkich trzech bank dodatkowo wypłaca bonus w wysokości 70 zł, co razem daje nam 100 zł.

Należy pamiętać, aby saldo celu oszczędnościowego, który został założony wynosiło min. 20 zł w ostatnim dniu następnego miesiąca po tym, w którym otwarto rachunek.

Wypłata premii nastąpi na eKonto możliwości przed upływem drugiego miesiąca następującego po miesiącu utworzenia rachunku.

O czym warto pamiętać?

Płatność telefonem w rozumieniu banku to transakcje bezgotówkowe zrealizowane w punktach handlowych i usługowych oraz internetowo przy użyciu aplikacji Google Pay/Apple Pay, do których dodano kartę wydaną do konta założonego w czasie trwania akcji specjalnej.

Bank uznaje także płatności Blikiem zbliżeniowym. Zdobyta nagroda nie podlega opodatkowaniu, więc nie trzeba rozliczać się z niej z urzędem skarbowym.

Zaznaczam, że uczestnik promocji zobowiązany jest do założenia dwóch produktów, jakimi są eKonto możliwości i cel oszczędnościowy.

W ofercie mBanku znajdziemy informację na temat tego, że eKonto możliwości dedykowane jest osobom w wieku 13-24 lat. Jednak z tej promocji skorzystać mogą tylko klienci niepełnoletni.

Konto Moje cele

Powyższy rachunek ma posłużyć do automatycznego oszczędzania przez odkładanie reszty z wykonywanych przelewów, płatności kartą i wypłat z bankomatów.

Posiadacz rachunku sam może określić czy chce, by na konto wpływały:

  • kwoty, które są zaokrągleniem kwoty transakcji do pełnych 10 zł,
  • określony procent od transakcji,
  • konkretnie zdefiniowana kwota. 

Oczywiście, rachunek Moje cele można także zasilać samodzielnie.

Warto zaznaczyć, że klienci, którzy mają mniej niż 18 lat nie mają możliwości skorzystania z promocyjnego podwyższonego oprocentowania. Niestety ich oszczędności oprocentowane są znacznie mniej korzystnie.

Warunki postawione przez mBank są tak proste, że poradzi sobie z nimi dosłownie każdy uprawniony uczestnik.

Oprócz okazji na zdobycie gotówki, nastolatek będzie miał szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania nowoczesnej bankowości. A także dodatkową motywację do oszczędzania dzięki rachunkowi Moje cele.

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl