Wymieniaj walutę i odbierz premię – 1000 zł premii od Nest Banku

Banki stale starają się zachęcić przedsiębiorców do skorzystania z ich oferty. Tym razem Nest Bank proponuje klientom założenie BIZnest Konta i zachęca do tego atrakcyjną premią. Samo otwarcie rachunku firmowego i wymiana walut pozwoli nam zyskać 600 zł.

Dodatkowo, decydując się na skorzystanie z oferty terminala mamy szansę na zyskanie kolejnej premii, a jej wysokość uzależniona jest od obrotów na terminalu i maksymalnie wynosi 400 zł.

Razem zyskać można aż 1000 zł. Przyjrzyjmy się bliżej najnowszej akcji specjalnej i sprawdźmy kto konkretnie jest uprawniony do wzięcia w niej udziału.

Kto może wziąć udział w promocji Nest Banku?

Z promocji „Wymieniaj walutę i odbierz premię„, która trwa do 31 sierpnia 2023 r. mogą skorzystać:

  • osoby fizyczne, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą,
  • spółki cywilne,
  • spółki jawne,
  • spółki partnerskie,
  • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • fundacje i stowarzyszenia, które posiadają siedzibę na terenie Polski i krajową rezydencję podatkową.

Regulamin wyklucza z udziału tych przedsiębiorców, którzy posiadali konto firmowe w Nest Banku po 1 stycznia 2021 r. Akcja specjalna dotycząca terminali płatniczych jest bezterminowa, a jej zasady określa osobny regulamin.

Z tej promocji mogą skorzystać ci przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie przyjmowali płatności bezgotówkowych, a są klientami Nest Banku.

Jak zdobyć bonus?

Wymagania określone w regulaminie nie są zbyt trudne do spełnienia dla tych przedsiębiorców, którzy korzystają w swojej działalności z walut obcych.

Pierwszym etapem jest złożenie wniosku o konto firmowe Nest Bank – BIZnest Konto i wyrażenie zgód marketingowych do 31 sierpnia 2023 r. Umowę ramową o rachunek firmowy musisz zawrzeć przed upływem 14 dni od złożenia wniosku.

Również w ciągu dwóch tygodni od wnioskowania o BIZnest Konto należy zalogować się do bankowości elektronicznej i otworzyć BIZnest Konto Waluta w euro.

Ostatni krok to wykonanie minimum jednego przewalutowania na kwotę przynajmniej 1000 euro do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego od otwarcia rachunku.

Przewalutowanie musi być zrealizowane między własnymi rachunkami posiadanymi w Nest Banku ze złotówek na euro lub odwrotnie.

Bank przyznaje premię w wysokości 10 zł za każde pełne 1000 euro (kupione lub sprzedane). Ale nie więcej niż 50 zł za jedną transakcję przewalutowania.

Bonus można otrzymać tylko za maksymalnie 12 pierwszych przewalutowań, które spełniają powyższe wymogi (łącznie 600 zł).

Zdobyty bonus zostanie wypłacony na BIZnest Konto do 20. dnia roboczego następnego miesiąca kalendarzowego po tym, w którym wykonano przewalutowanie.

400 zł premii za terminal

Jeśli chodzi o premię za terminal to pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o terminal płatniczy z oferty PayTel podczas trwania promocji.

Jest to możliwe już na etapie składania wniosku o konto biznesowe, ale można to zrobić także później w bankowości internetowej. Następnie w ciągu 60 dni od dnia złożenia wniosku należy zawrzeć umowę o korzystanie z niego.

Konieczne jest wyrażenie zgód marketingowych i wskazania własnego BIZnest Konta jako tego, na które mają być przekazane wpływy z terminala.

Wysokość premii uzależniona jest od wysokości obrotów na terminalu w trzech kolejnych miesiącach następujących po miesiącu, w którym zawarto umowę.

Warto więc korzystać z terminala i zachęcać klientów do wykonywania płatności bezgotówkowych. Zdobytą premię bank wypłaci do końca piątego miesiąca od podpisania umowy.

Co warto wiedzieć o promocji dla firm?

Wymagania stawiane przez bank nie należą do szczególnie trudnych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że zakres wymaganych zgód marketingowych dla promocji konta firmowego i terminala są identyczne.

Konieczne będzie wyrażenie zgody na przekazywanie informacji od banku SMS-em, MMS-em, telefonicznie, mailowo i za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz serwisu transakcyjnego.

Otrzymane premie wiążą się z prowadzeniem działalności gospodarczej, należy więc potraktować je jak przychód i zapłacić podatek.

Oferta Nest Banku dla firmy

Przed przystąpieniem do promocji warto szczegółowo zapoznać się z ofertą rachunków. BIZnest Konto jest firmowym rachunkiem, którego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe.

Dodatkowo bank rezygnuje także z pobierania opłaty za obsługę karty płatniczej. Jedyna opłata w wysokości 6 zł jest naliczana za korzystanie z bankomatów (oprócz Euronet i wypłaty Blik, które są darmowe).

BIZnest Konto Waluta jest kontem, za które nie zapłacimy nic ani podczas otwierania go, ani w czasie użytkowania. Za pierwszą kartę debetową przedsiębiorca nie ponosi opłat zarówno za jej wydanie, jak i obsługę.

Opłaty za wypłacanie gotówki za granicą zależą od waluty samego konta. W tej promocji bank wymaga rachunku w euro, a opłata za wypłacanie gotówki za granicą wynosi 1,2 EUR.

Jak widać promocja Nest Banku ma trafić do konkretnej grupy klientów. Najwięcej skorzystają na niej ci, którzy w swojej działalności korzystają z euro i/lub realizują płatności bezgotówkowe przy użyciu terminala płatniczego.

Klienci, którzy nie należą do tej grupy powinni zainteresować się raczej innymi promocjami dotyczącymi kont firmowych.

bankradar.pl