VELOKONTO – VELOBANK

VeloBank jest następcą Getin Banku i wychodzi do klientów z propozycją flagowego konta osobistego z korzystnymi warunkami.

Bezwarunkowo darmowe w prowadzeniu VeloKonto oferuje dodatkowo kartę, która po zrealizowaniu pewnych aktywności, także może być bezpłatna. Oferta banku może zachęcać także do skorzystania z produktów oszczędnościowych.

VeloKonto – opłaty

VeloKonto przygotowano z myślą o osobach pełnoletnich. Rachunek jest prowadzony całkowicie bezpłatnie – bezwarunkowo.

Karta

Bank udostępnia klientom wielowalutową kartę Mastercard Debit. Przy jej użyciu można zrealizować płatności internetowe oraz zbliżeniowe w punktach stacjonarnych.

Dbając o bezpieczeństwo klientów w czasie realizowania płatności w Internecie wyposażono kartę w usługę 3D Secure. Dodatkowo posiadacze karty mogą przystąpić do programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne chwile.

Karta wydawana jest bezpłatnie. Bank nie pobiera również opłaty za jej odnowienia.

Standardowy koszt comiesięcznej obsługi wynosi 7 zł, jednak bank daje możliwość uniknięcia go po wykonaniu min. 5 bezgotówkowych transakcji kartą lub Blikiem w miesiącu. Z opłaty zwolnieni są klienci w wieku do 26 lat.

VeloBank nie pobiera dodatkowej opłaty za korzystanie z karty za granicą. Do konta wydawane są bezpłatnie aż 4 karty (Mastercard lub Visa), dla których warunek uniknięcia opłaty jest taki sam.

Po zrealizowaniu transakcji bezgotówkowych jedną kartą, klient zostaje zwolniony z prowizji za używanie trzech pozostałych. Posiadanie karty do konta nie jest obowiązkowe.

Bankomaty i operacja gotówkowe

Klienci mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów należących do sieci Planet Cash w Polsce.

Dodatkowo po spełnieniu warunku aktywności (min. 5 transakcji kartą/Blikiem) nie jest pobierana również opłata za korzystanie z pozostałych bankomatów. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, bank pobierze prowizję w wysokości 5 zł.

Takie same warunki dotyczą realizowania wypłat w Polsce Blikiem. Za korzystanie z bankomatów w krajach UE, klienci nie zapłacą nic i nie ma znaczenia, w jakiej walucie realizowana będzie operacja.

Dla pozostałych zagranicznych bankomatów ustalono prowizję w wysokości 4,5% pobieranej kwoty (min. 10 zł).

VeloBank rezygnuje również z pobierania opłaty za wpłaty gotówkowe realizowane we wpłatomatach własnych banku. Dla urządzeń zlokalizowanych poza oddziałami banku opłata wynosi 0,8% (min. 1 zł).

Jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty realizowane w placówkach banku, klienci mogą zrealizować po jednej takiej operacji bezpłatnie. Za każdą kolejną należy zapłacić 10 zł.

Dobrą informacją jest to, że w ofercie VeloBanku znajdziemy bezpłatną usługę cashback.

Przelewy

Wśród darmowych operacji udostępnionych przez bank znajdziemy zwykłe przelewy internetowe, stałe zlecenia, polecenia zapłaty, europejskie przelewy SEPA, Blik na telefon i autoryzację kodami SMS.

Za zlecenie przelewu natychmiastowego konieczne będzie opłacenie prowizji w wysokości 5 zł. Mało korzystnie przedstawia się realizacja zwykłych przelewów w placówkach banku – pobierana prowizja wynosi 10 zł.

Z kolei koszt realizacji zagranicznych przelewów SWIFT waha się od 30 zł do 250 zł, i zależy od ich wartości (0,20%).

Serwis transakcyjny i aplikacja

Udostępniona przez VeloBank bankowość internetowa zastąpiła rozwiązania stosowane w Getin Banku. Serwis transakcyjny pozwala na:

 • realizowanie wszystkich rodzajów przelewów (również podatkowe),
 • doładowania telefonu,
 • czasowe zastrzeżenie/zablokowanie karty,
 • zmianę kodu PIN,
 • ustawienie limitów transakcji,
 • wnioskowania o dodatkowe produkty z oferty bankowej,
 • załatwianie spraw w urzędach,
 • sprawdzanie szczegółów posiadanych kont,
 • kontrolowanie limitu dziennego.

Również mobilna aplikacja jest kontynuacją tej, którą udostępnił Getin Bank (Getin Mobile). Funkcjonalność serwisu transakcyjnego i aplikacji są takie same. Dodatkowo można skorzystać z:

 • kantoru walutowego;
 • zakupu biletów komunikacji miejskiej;
 • funkcji VeloPhone na klik (bezpośrednie połączenie z doradcą bankowym po zalogowaniu do aplikacji);
 • usługi Parkingi (pozwala na zdalne opłacenie i przedłużenie parkingu).

Z poziomu aplikacji można również zatwierdzać realizowane transakcje.

VeloBank przygotował dla klientów również samouczki, które dotyczą bankowości online oraz wersję demonstracyjną aplikacji i serwisu transakcyjnego.

Jeśli chodzi o ofertę płatności mobilnych, mamy do wyboru: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPay.

Ciekawą usługą oferowaną przez aplikację mobilną jest ”Sejf”, który pozwala na zablokowanie części pieniędzy i odblokowanie ich w terminie wyznaczonym przez klienta.

Oferta dla obywateli Ukrainy

Podobnie jak w przypadku Getin Banku oferta adresowana jest również do obywateli Ukrainy. Dostępna jest specjalna podstrona, infolinia i instrukcja korzystania z kont przygotowana w języku ukraińskim.

Ponadto znaleźć można listę oddziałów, w których klienci obsługiwani są po ukraińsku. Placówki mają możliwość wydawania klientom od ręki karty płatniczej, która jest ważna przez rok od wydania.

Mastercard Bezcenne Chwile

Za realizowanie płatności kartami debetowymi i kredytowymi Mastercard, klienci mogą zbierać punkty, które następnie wymieniane są na nagrody, zniżki i rabaty.

VeloID

Powyższa usługa powstała jako następca GetinID i ma umożliwić klientom uzyskanie dostępu do usług publicznych i Profilu Zaufanego.

Dzięki temu większość spraw urzędowych oraz związanych z ubezpieczeniem czy dostawą energii można załatwić zdalnie bez wychodzenia z domu.

Oferta ubezpieczeń

Pakiet Niezawodny pozwala klientom na skorzystanie z pomocy medycznej i usługi assistance domowy, w ramach której można skorzystać z pomocy hydraulika, ślusarza, elektryka, specjalisty od sprzętu RTV/AGD itp.

Oferowany pakiet jest płatny, ale jego koszt, to zaledwie kilka złotych miesięcznie. Oprócz tego skorzystać można z Pakietu Ochrona Karty, który zapewnia ubezpieczenie w razie nieuprawnionego użycia karty, utraty środków wypłaconych z bankomatu lub kradzieży rzeczy osobistych.

Oferta walutowa

Proponowany rachunek może spełnić oczekiwania osób realizujących transakcje w walutach obcych.

Atrakcyjne warunki zapewnia zwykła karta debetowa Visa, ponieważ zrealizowane nią transakcje za granicą rozliczane są po kursie organizacji płatniczej, który jest dużo niższy niż ten banku (spread prawie 10%). VeloBank nie nalicza żadnej dodatkowej prowizji.

Po otwarciu rachunku przez Internet, warto domówić kartę Visa w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej. Zajmie to dosłownie 2 minuty, a karta trafi do nas bardzo szybko.

Oczywiście kartę od ręki można uzyskać w placówce banku, jednak wtedy jest ona ważna tylko 12 miesięcy. Korzystanie z dodatkowej karty nie powoduje naliczania kosztów.

Oprócz tego w VeloBanku można otworzyć konto walutowe w EUR, USD, GBP, CHF i podpiąć do niego wielowalutową kartę.

Bank udostępnia klientom także kantor internetowy z korzystnymi warunkami (spread w przypadku głównych walut waha się od 0,7% do 0,85%).

Oferta oszczędnościowa

Nie da się ukryć, że Getin Bank słynął ze swojej oferty oszczędnościowej, a VeloBank idzie w jego ślady. Bardzo duże zainteresowanie wzbudza oferta dotycząca nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym i na lokacie.

Niestety poza promocją oprocentowanie nie należy do najwyższych, ale co ciekawe można korzystać z niej co jakiś czas, stale zapewniając sobie podwyższoną stawkę.

Aby to zrobić można otworzyć rachunek oszczędnościowy w innym banku, który także organizuje akcje specjalne dotyczące nowych środków i po zakończeniu jednej z nich przelewać pieniądze między kontami.

W tym przypadku warto wiedzieć, że konta muszą być indywidualne. Ciekawą opcją przygotowaną przez VeloBank jest również VeloSkarbonka, której celem jest automatyczne oszczędzanie.

Wysokie oprocentowanie obejmuje środki do kilku tysięcy złotych, a oszczędzanie odbywa się samoczynnie podczas realizowania transakcji bezgotówkowych karta. Do VeloSkarbonki trafia reszta z zaokrąglonej kwoty zakupów.

Klienci otwierający VeloKonto mogą także wziąć udział w akcji ”Bonus za aktywność”, która gwarantuje podwyższone oprocentowanie dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Niestety kwota, która zostanie objęta podwyższoną stawką nie jest wysoka, ale oprocentowanie obowiązuje aż przez 12 miesięcy. W ofercie znajdziemy także lokaty i rachunki oszczędnościowe, które można prowadzić w euro i dolarach.

Promocje

Pod względem organizowanych promocji Getin Bank nie wyróżniał się szczególnie na rynku. W przypadku VeloBanku także nie zaobserwowano wzrostu aktywności w dziale marketingu (poza promocją z moneybackiem). 

Getin Bank przez naprawdę długi czasu prowadził program poleceń, w którym do zdobycia były atrakcyjne nagrody, a raz na jakiś czas przyłączał się do promocji w programie Mastercard Bezcenne chwile.

Należy również mieć na uwadze promocje na rachunkach oszczędnościowych, które są dostępne dla obecnych klientów.

Jak otworzyć VeloKonto?

VeloBank przygotował aż trzy możliwości otwarcia rachunku. Pierwszą z nich jest uzupełnienie formularza na stronie banku.

Potwierdzenie złożenia go zostanie wysłane na adres mailowy. Po uzupełnieniu należy oczekiwać na kontakt pracownika banku, który zweryfikuje podane dane. Umowa do podpisania zostanie dostarczona kurierem wraz z kartą debetową.

Warto mieć na uwadze, że internetowy wniosek daje możliwość zamówienia tylko karty Mastercard. Dane do logowania otrzymamy w wiadomości SMS i mailowo.

Drugą opcją otwarcia rachunku jest skorzystanie z metody ”na selfie”. Oczywiście VeloKonto można otworzyć również bezpośrednio w placówce bankowej.

Co ciekawe, na miejscu można otrzymać niespersonalizowaną kartę debetową Mastercard lub Visa, która jest ważna przez rok.

Klienci posiadający Konto Proste Zasady, które oferował Getin Bank mogą przekształcić je na VeloKonto za pośrednictwem infolinii lub w oddziale banku.

Decydując się na współpracę z VeloBankiem zyskujemy dostęp do szerokiej gamy produktów dodatkowych:

 • oszczędnościowe: Elastyczne Konto Oszczędnościowe, Konto oszczędnościowe VeloSkarbonka;
 • Konto Walutowe;
 • VeloKonto Junior dla nastolatka.

VeloKonto – opinia

VeloKonto miało zastąpić Konto Proste Zasady i większość jego parametrów nie odbiega od tych, które oferował Getin Bank.

Jak wspomniano wcześniej, korzystanie z VeloKonta nic nie kosztuje i nie ma znaczenia, czy zapewniamy na nie wpływy czy nie.

Opłaty mogą być związane z posiadaniem karty debetowej, jednak po spełnieniu prostego warunku można ich uniknąć. Co ciekawe do konta można zamówić aż 4 karty za darmo (za kolejne trzeba zapłacić kilka złotych).

Nie ma żadnych przeciwwskazań, by przekazać je np. dzieciom lub innej bliskiej osobie bez potrzeby ustanawiania jej pełnomocnikiem. Warto pamiętać, że spełnienie warunku aktywności zwalnia z opłat za wszystkie karty.

Dodatkowo spełniając ten warunek zyskujemy darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce. VeloKonto zapewnia także bezpłatne wypłaty za granicą, jednak tylko w krajach należących do UE.

Pewną niedogodnością może okazać się korzystanie z wpłatomatów, ponieważ bezpłatne są tylko te zlokalizowane w placówkach banku. Warto pamiętać o jednej w miesiącu darmowej wpłacie i wypłacie gotówki w oddziale.

Bankowość internetowa i mobilna nie budzi żadnych zastrzeżeń. W praktyce z serwisu transakcyjnego korzysta się rzadziej, ponieważ aplikacja posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności.

Dużą zaletą rachunku są promocje związane z ofertą oszczędnościową (nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym i VeloSkarbonce).

VeloKonto jest produktem tanim i nowoczesnym, wyróżniającym się wśród konkurencji, która stale wprowadza podwyżki.

VeloKonto w pigułce

1

VeloKonto

Konto 0 zł
Karta 0 zł / 7 zł
Bonus 600 zł
📊 Konto
💳 Karta i płatności mobilne
💶 Bankomaty i gotówka
↔️ Przelewy
💎 Bonusy
 • Konto dla osób powyżej 18. roku życia
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł
 • Karta płatnicza – Mastercard Debit
 • Funkcjonalność karty:
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • 3D Secure
 • wielowalutowość
 • program rabatowy Mastercard – Bezcenne chwile
 • Opłata za wydanie karty – 0 zł
 • Opłata za odnowienie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł / 7 zł
 • Opłaty za kartę można uniknąć, jeżeli:
 • nie ukończyłeś 26 lat LUB
 • wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą albo Blikiem
 • Płatności mobilne: Blik / Apple Pay / Google Pay / Garmin Pay / SwatchPay
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty Planet Cash – 0 zł
 • pozostałe bankomaty (pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą/Blikiem) – 0 zł
 • pozostałe bankomaty (przy braku spełnienia powyższego warunku) – 5 zł
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • wypłata dowolnej waluty w UE – 0 zł
 • pozostałe bankomaty zagraniczne – 4,5% (min. 10 zł)
 • Wpłatomaty:
 • wpłatomaty własne banku – 0 zł
 • wpłatomaty poza oddziałem banku – 0,8% (min. 1 zł)
 • Cashback – 0 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 0 zł za pierwszą wpłatę w miesiącu, każda kolejna – 10 zł
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu, każda kolejna – 10 zł
 • Zwykły przelew online – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 10 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,20% (min. 30 zł – maks. 250 zł)
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
 • 540 zł premii moneyback + 60 zł bonusu za zalogowanie się do aplikacji mobilnej.
Otwórz konto ➔

bankradar.pl