Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – 32 edycja

Bank Pekao SA stara się jak najbardziej zachęcić rodziców do zakładania rachunków niepełnoletnim dzieciom.

Jednym ze sposobów jest zorganizowanie kolejnej akcji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – 32 edycja„. W ramach której pociecha może zdobyć 150 zł w postaci premii gotówkowej.

Wymagania, jakie należy spełnić, by uzyskać bonus uzależnione są od wieku dziecka. Promocja potrwa do 31 stycznia 2024 r.

Poza nagrodą w formie premii gotówkowej warto skorzystać także z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Mój Skarb. Wynosi ono 6,5% w skali roku, obowiązuje przez okres 152 dni i obejmuje środki do 5000 zł.

Kto może wziąć udział w promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – 32 edycja”?

Bank wymaga, aby dziecko, dla którego chcemy otworzyć rachunek było niepełnoletnią osobą fizyczną zamieszkującą na terenie Polski i posiadającą polskie obywatelstwo.

Dodatkowo osoba nieletnia nie mogła posiadać rachunku osobistego w Banku Pekao SA w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 10 grudnia 2023 r.

Bank nie wyklucza jednak z udziału posiadaczy konta oszczędnościowego Mój Skarb.

Z promocji nie skorzystają również osoby, które wzięły udział w jej poprzednich edycjach lub akcjach ”Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay Kids” i ”Ekstra 50 zł dla nastolatka”.

W przypadku osób pełnoletnich nie jest wymagane posiadanie konta w Pekao. Jednak warto rozważyć założenie Konta Przekorzystnego i zgarnięcie dzięki temu premii powitalnej czy skorzystanie z atrakcyjnego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym.

Jak zdobyć nagrodę?

Pierwszym krokiem jest otwarcie konta przez klienta pełnoletniego. Najlepszą opcją jest Konto Przekorzystne, które akurat objęte jest promocją.

Osoby, które są już klientami banku lub nie są zainteresowane otwieraniem konta, mogą pominąć ten krok.

Do 31 stycznia 2024 r. należy w imieniu dziecka zawrzeć umowę o prowadzenie Konta Przekorzystnego dla Młodych i inne produkty, które zależą od wieku pociechy w momencie otwierania konta:

  • dzieci w wieku poniżej 6 lat – brak dodatkowych produktów;
  • dzieci w wieku 6 – 12 lat – wszystkie produkty wchodzące w skład pakietu PeoPay Kids;
  • nastolatkowie w wieku 13 – 17 lat – karta debetowa i aplikacja PeoPay.
Warto mieć na uwadze, że wyżej wymienione czynności należy wykonać w tym samym dniu.

W celu skorzystania z promocji należy wejść w panel rodzica w bankowości internetowej lub mobilnej lub udać się do najbliższego oddziału banku. Promocja nie obowiązuje w agencjach i placówkach partnerskich Banku Pekao S.A.

Zakładając konto dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze 13 r. ż. wymagane jest złożenie oświadczenia, w którym wyrażamy zgodę na udział w promocji i przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji akcji specjalnej.

W skład wyżej wymienionego pakietu PeoPay KIDS wchodzi:

  • konto osobiste z wydaną do niego kartą,
  • rachunek oszczędnościowy,
  • aplikacja mobilna dedykowana młodym użytkownikom.

Ciekawą funkcjonalnością aplikacji są zabawni trenerzy, którzy pomagają dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie finansów, uczą zarządzania finansami i oszczędzania.

Ponadto rodzic przez cały czas ma wgląd do finansów oraz oszczędności pociechy i może swobodnie zmieniać limity dotyczące produktów dziecka.

Otwierając rachunek dla nastolatków (13 – 17 lat) należy jedynie dopilnować, by samodzielnie podpisali oni wymagane oświadczenia.

Kolejny etap polega na realizowaniu warunków aktywności, które również zależą od wieku pociechy.

W przypadku dzieci młodszych niż 6 lat należy do 29 lutego 2024 r. zapewnić saldo na Koncie Przekorzystnym dla Młodych wyższe niż 200 zł.

Dzieci, które obchodziły już szóste urodziny muszą do 29 lutego 2024 r. przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej (PeoPay KIDS jeśli dziecko znajduje się w przedziale wiekowym 6 – 13 lat) i zrealizować przynajmniej 3 bezgotówkowe płatności kartą lub Blikiem.

Transakcje można wykonać w punktach stacjonarnych lub w Internecie i nie ma znaczenia ich kwota.

Należy jedynie pamiętać, że transakcji nie można wycofać ani anulować. Pod uwagę bank nie weźmie wpłat lub wypłat gotówki.

Bonus w wysokości 150 zł trafi na Konto Przekorzystne dla Młodych najpóźniej 31 marca 2024 r. Nagroda nie podlega opodatkowaniu i nie trzeba się z niej roliczać.

Warto wziąć pod uwagę również otwarcie dla dziecka rachunku oszczędnościowego Mój Skarb. Aktualnie gwarantuje on oprocentowanie 6,5% w skali roku, które obowiązywać będzie przez 152 dni i obejmie środki do 5000 zł.

Krok po kroku do otrzymania 150 zł premii

1 Jeżeli jeszcze nie posiadasz rachunku osobistego w Banku Pekao SA, otwórz Konto Przekorzystne w promocji.

Do 29 lutego 2024 roku w imieniu niepełnoletniego zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne dla Młodych oraz (w zależności od wieku dziecka):

  • dla dziecka poniżej 6 lat nie ma potrzeby zakładania dodatkowych produktów
  • wszystkie produkty z pakietu PeoPay Kids* – dla dziecka w wieku 6-12 lat
  • kartę debetową i aplikację PeoPay – dla dziecka w wieku 13-17 lat

Założenie Konta Przekorzystnego dla Młodych + dodatkowe zadanie należy wykonać tego samego dnia!

* Pakiet PeoPay Kids składa się z rachunku osobistego, karty, konta oszczędnościowego i specjalnej aplikacji dla dzieci.

2 Dopilnuj, aby na dzień 29 lutego 2024 r. saldo na Koncie Przekorzystnym dla Młodych wynosiło min. 200 zł – dot. dziecka poniżej 6 lat.

Dopilnuj, aby do 29 lutego 2024 r. dziecko wykonało min. 3 płatności bezgotówkowe kartą lub Blikiem* oraz przynajmniej raz zalogowało się do aplikacji mobilnej – dot. dziecka powyżej 6 lat.

* kwota płatności nie ma znaczenia, podobnie jak to, czy transakcje wykonano w punkcie stacjonarnym czy online

💎 Bank Pekao wypłaci nagrodę (150 zł) na Konto Przekorzystne dla Młodych do 31 marca 2024 roku.
bankradar.pl