Młodość ma swoje prawa – edycja V (100 zł na Allegro)

Alior Bank wznawia swoją akcję dla nastolatków w wieku od 13. roku życia, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat.

W ramach promocji „Młodość ma swoje prawa – edycja V” wystarczy założyć Konto Jakże Osobiste w wersji Konto dla Młodych, a następnie wykonać dwie bezgotówkowe transakcje kartą.

Nagrodę stanowi voucher do wykorzystania na zakupy w serwisie Allegro, którego wartość wynosi 100 zł. Obecna edycja promocji potrwa do 31 marca 2023 roku.

Aby wziąć w niej udział, nie można posiadać rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Banku w ostatnich dwóch latach przed złożeniem wniosku.

Jak zdobyć nagrody?

Aby skorzystać z promocji przygotowanej przez Alior Bank, należy do 31 marca 2023 roku złożyć wniosek o otwarcie Konta Jakże Osobistego z kartą debetową oraz podpisać umowę o taki rachunek.

Warto pamiętać, że w całym tym procesie dziecko w wieku 13 -17 lat będzie reprezentowane przez rodzica.

W jego imieniu należy wyrazić wszystkie zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także otrzymywanie informacji o charakterze marketingowym drogą elektroniczną.

Konto dla nastolatka można otworzyć w Alior Banku na trzy różne sposoby. Jednym z nich jest skorzystanie z bankowości internetowej Alior Online, bądź też aplikacji Alior Mobilne.

W pierwszym przypadku wystarczy zalogować się do systemu i złożyć wniosek, a następnie zawrzeć umowę podczas wizyty kuriera.

Weryfikacja przy korzystaniu z aplikacji mobilnej może się odbywać metodą „na selfie” i przebiega w całości online. Dziecko musi jednak towarzyszyć rodzicowi, ponieważ konieczne jest nagranie jego twarzy i głosu.

Rachunek dla dziecka można założyć również podczas bezpośredniej wizyty w oddziale Alior Banku, udając się do niego razem z nastolatkiem.

W placówce należy przedstawić legitymację, paszport lub inny dokument poświadczający dane osobowe nieletniego razem ze zdjęciem. Aby potwierdzić fakt bycia opiekunem, można wykorzystać akt urodzenia lub poświadczenie sądowe.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby otrzymać premię od Alior Banku, nastolatek musi w ciągu 40 dni od założenia Konta Jakże Osobistego wykonać minimum 2 transakcje bezgotówkowe za pośrednictwem karty debetowej na dowolną kwotę.

Nagroda w postaci vouchera 100 zł do wykorzystania na zakupy na Allegro zostanie przesłana na podany w umowie numer telefonu. Nastąpi to w ciągu 60 dni od faktu spełnienia wymagań regulaminu.

Warunki promocji Alior Banku spełniają płatności bezgotówkowe w rodzaju zapłaty za usługi i towary w sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

Niedozwolone są jednak płatności w punktach oznaczonych wskazanymi w regulaminie kodami MCC. Dotyczy to m.in.:

  • salonów gier hazardowych,
  • brokerów ubezpieczeniowych,
  • sklepów sprzedających narzędzia gazowe, elektryczne, wodne i sanitarne,
  • punktów usług transportowych oznaczonych kodem 4111.

W Alior Banku można sprawdzić, czy zrealizowana transakcja spełni wytyczne regulaminu. Aby to zrobić, należy zalogować się do bankowości elektronicznej oraz wejść w szczegóły płatności.

W informacjach tych znajduje się kod MMC miejsca operacji. Należy też pamiętać, że umowa o rachunek i kartę nie może zostać wypowiedziana do momentu otrzymania nagrody.

Sama premia nie podlega opodatkowaniu, dlatego nie trzeba jej rozliczać przed urzędem skarbowym.

Promocja „Młodość ma swoje prawa – edycja V” stanowi bardzo dobrą okazję do załatwienia dziecku dodatkowego kieszonkowego. Tym bardziej, że warunki regulaminu nie należą do specjalnie wymagających.

A przy okazji jest to świetna okazja do zaznajomienia pociechy z zasadami działania bankowości oraz podstawami zarządzania finansami.

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl