MILLENNIUM 360 – BANK MILLENNIUM

Konto Millennium 360º od Banku Millennium jest dedykowane klientom indywidualnym. A przygotowane zostało z myślą szczególnie o tych osobach, które chętnie korzystają z bankowości internetowej.

Do konta wydawana jest warunkowo darmowa karta, a posiadacze zyskują dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą.

Ponadto klienci Banku Millennium mają szansę na skorzystanie z produktów znajdujących się w dodatkowej ofercie (produkty oszczędnościowe, pakiet assistance, produky walutowe).

Powyższy rachunek jest następcą Konta 360º, jednak znacząco się od niego różni. W najnowszej ofercie bank promuje zdalne usługi i bezgotówkowe transakcje, co jest dobrze widoczne w taryfie opłat i prowizji.

Millennium 360º jest rachunkiem, który można mieć bezwarunkowo za darmo, a dodatkowo nie ma wymagań, które zobowiązywałyby klientów do zapewniania wpływów na rachunek czy utrzymania salda.

Konto Millennium 360º – opłaty

Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, a otwarcie go nic nie kosztuje. Konto zostało stworzone z myślą o klientach pełnoletnich, a dla osób, które mają mniej niż 26 lat przygotowano nieco bardziej korzystne warunki.

Karta

Posiadacze Konta Millennium 360º mają możliwość zamówienia do konta jednej z dwóch kart płatniczych:

 • Visa Millennium 360º;
 • Mastercard Millennium 360º.

Funkcjonalności obu kart są takie same. Pozwalają na wykonywanie płatności zbliżeniowych, internetowych, wypłacanie gotówki podczas zakupów (tzw. cashback) i dodatkowo wyposażone są w usługę 3D Secure.

Obie karty są wydawane do konta bezpłatnie. Bank nie pobiera również opłat za ich odnowienie. Standardowa opłata za obsługę karty dla klientów w wieku powyżej 26 lat wynosi 11 zł.

Klienci w przedziale wiekowym od 18 do 26 lat mogą cieszyć się niższą opłatą (5 zł).

Bank daje możliwość całkowitego uniknięcia opłaty po spełnieniu warunku aktywności, który jest różny w zależności od wieku klienta:

 • osoby w wieku 18 – 26 lat – zrealizowanie min. 1 transakcji kartą/Blikiem w miesiącu;
 • osoby w wieku powyżej 26 lat – zrealizowanie min. 5 transakcji kartą/Blikiem w miesiącu.

Co istotne, opłaty dotyczą także usługi Blika zbliżeniowego, ale za korzystanie z niej oraz za używanie standardowej karty płatniczej pobierana jest tylko jedna opłata.

Dodatkowo bank nie pobiera opłaty za obsługę karty w ciągu pierwszych dwóch miesięcy od jej wydania lub od aktywacji Blika zbliżeniowego.

Jeśli chodzi o korzystanie z karty za granicą, prowizji nie zapłacimy, jeśli nie zostanie przekroczona kwota 1000 zł miesięcznie. Po przekroczeniu jej prowizja ustalona przez bank wynosi 2%.

Bankomaty

Klienci mają możliwość korzystania z bankomatów własnych Millennium Banku w Polsce bez żadnych opłat. Dla pozostałych bankomatów wysokość opłaty zależy od tego, z jakiego urządzenia skorzystamy i wynosi odpowiednio:

 • 1 zł – Santander Bank Polska i Planet Cash;
 • 5 zł – pozostałe bankomaty.

Z prowizji zwolnieni są klienci, którzy spełnią warunek aktywności wymagany do uniknięcia opłaty za konto. Warto również korzystać z opcji wypłaty Blikiem lub usługi cashback, ponieważ są one bezpłatne.

W przypadku bankomatów zagranicznych opłata wynosi 5 zł, ale zostaje anulowana po spełnieniu wyżej wymienionego warunku.

Należy pamiętać, że po przekroczeniu 1000 zł miesięcznie doliczone zostanie również 2% prowizji za przewalutowanie transakcji.

W tym miejscu warto wspomnieć, że bank daje możliwość wykupienia Pakietu Walutowego, który zapewnia nielimitowane transakcje karta w dowolnej walucie bez dodatkowej marży, którego koszt to 9,90 zł tygodniowo.

Bardzo dobrą wiadomością jest brak opłat za korzystanie z wpłatomatów. Natomiast jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty realizowane w placówkach banku, lepiej ich unikać, ponieważ każda taka operacja to koszt 11 zł.

Przelewy

Klienci Millennium Banku mogą bezpłatnie zlecać zwykłe przelewy internetowe i Blik na numer telefonu, stałe zlecenia, polecenia zapłaty i europejskie przelewy SEPA (spread na euro wynosi ok. 5,8%).

Opłata za wykonanie przelewu natychmiastowego to 9,90 zł, a za zlecenie zwykłego przelewu w placówce banku klient zapłaci 11 zł.

W przypadku zagranicznych przelewów SWIFT prowizja ustalona została na 0,5% – minimalnie bank pobierze 20 zł (maks. 125 zł).

Bank daje możliwość autoryzowania operacji na dwa sposoby:

 • za pomocą kodów SMS (koszt 0,15 zł/szt);
 • w mobilnej aplikacji (bezpłatnie).

Aby zmienić sposób autoryzacji z kodów SMS na mobilną należy wejść w ustawienia aplikacji mobilnej i tam kliknąć opcję Autoryzacja mobilna.

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna

Millennium Bank oddaje klientom do dyspozycji funkcjonalny serwis transakcyjny, który pozwala na realizowanie nie tylko standardowych operacji.

E-bankowość daje dostęp do e-administracji, Managera Finansów wspomagającego zarządzanie wydatkami i Profilu Zaufanego.

Jeśli natomiast chodzi o aplikację mobilną, znajdziemy w niej takie opcje, jak:

 • zlecanie przelewów Blik na numer telefonu;
 • opłacanie faktur;
 • płatność za parkingi i przejazdy autostradami za pomocą Autopay;
 • zakup biletów komunikacji miejskiej;
 • zakup biletów do kin sieci Helios;
 • blokowania transakcji kartą poza UE;
 • wnioskowanie o dodatkowe produkty bankowe;
 • zmiana limitów transakcji itd.

Co ciekawe, aplikacja mobilna pozwala na przechowywanie kart lojalnościowych do innych sklepów.

Ponadto bank udostępnia całkiem sporo płatności mobilnych: HCE, Apple Pay, Google Pay, Blik, Garmin Pay. Warto wiedzieć, że uruchomienie płatności mobilnych jest możliwe nawet przed dostarczeniem fizycznej karty.

Millennium Bank pozwala także na realizowanie automatycznych przelewów internetowych pay-by-link (Przelewy24, Dotpay, PayU).

Otwarta bankowość

Na uwagę zasługuje darmowa usługa Finanse 360º. Pozwala ona na częściowy dostęp do rachunków w innych bankach za pomocą bankowości Millenet oraz aplikacji mobilnej.

Dzięki niej klienci mają możliwość podglądania salda na kontach oraz historii transakcji bez konieczności logowania się do kilku banków.

Ponadto Millenet pozwala na zlecanie standardowych przelewów w złotówkach z rachunków w innych bankach (ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Pekao SA, Santander Bank Polska, Alior Bank).

Pakiet assistance

Pakiet Bardzo Pomocny dedykowany klientom Millennium Banku obejmuje pomoc medyczną oraz domową zarówno dla klienta jak i jego dzieci. Skorzystać można z:

 • wizyty domowej lekarza/pielęgniarki;
 • transportu do i ze szpitala;
 • pomocy szklarza, hydraulika, ślusarza, elektryka.

Maksymalnie skorzystać można z 7 świadczeń w ciągu roku, przy czym muszą to być interwencje różnego typu.

Korzystanie z pakietu jest bezpłatne przez okres pierwszych trzech miesięcy. A po upływie tego czasu, bank pobiera opłatę w wysokości kilku złotych miesięcznie.

Limit na rachunku

Jest to swego rodzaju kredyt dla posiadaczy Konta Millennium 360º. Jeśli zadłużenie zostanie spłacone w ciągu 7 dni, nie zostaną pobrane odsetki. Wpływ na konto automatycznie przekazany zostaje na spłacenie limitu i jego odnowienie.

Korzystanie z powyższej usługi jest darmowe przez rok, ale za przedłużenie jej o kolejne 12 miesięcy trzeba już zapłacić.

Program rabatowy

Posiadacze kart płatniczych, debetowych oraz kredytowych mogą skorzystać także z dedykowanego programu rabatowego ”Inspiracje”, który został przygotowany przez Bank Millennium.

Pozwala on na uzyskanie rabatów w hotelach, restauracjach i prawie 1000 sklepów stacjonarnych i internetowych. Cała lista znajduje się w wyszukiwarce banku.

Oferta oszczędnościowa

Na uwagę w tym zakresie zasługuje między innymi Konto Oszczędnościowe Profit, które zasadniczo służy tylko stałym klientom.

Cyklicznie rachunek obejmuje promocja, która gwarantuje podwyższone oprocentowanie na nowe środki.

Nie ma wymagań dotyczących konieczności zapewniania regularnego wpływu czy utrzymywania minimalnego salda. Co ciekawe, rachunek może być również otwarty w euro lub dolarach, również dla dziecka.

W ofercie Millennium Banku znajdziemy także ciekawą ofertę lokat, która obejmuje:

 • lokaty tradycyjne;
 • terminowe depozyty;
 • Lokatę Urodzinową (można ją otworzyć w ciągu maksymalnie 30 dni od urodzin).

Lokaty są również dostępne dla dzieci i można prowadzić je w EUR i USD.

Oferta walutowa

Pod tym względem Millennium Bank raczej nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Oferta Millennium Banku nie obejmuje kantoru wymiany walut ani karty wielowalutowej.

Owszem, znajdziemy tam 4 konta walutowe, jednak wydawana do nich karta jest płatna podobnie, jak wypłaty z zagranicznych bankomatów.

Należy jednak przyznać, że Millennium Bank mimo wszystko stara się zaproponować klientom nowoczesne rozwiązania:

 • realizowanie płatności we wszystkich walutach obcych po korzystnych kursach Visa/Mastercard przy użyciu zwykłej karty w PLN;
 • wpłaty z bankomatów za granicą, płatności internetowe i bezgotówkowe transakcje w obcych walutach do równowartości 1000 zł miesięcznie bez marży banku.

Po przekroczeniu limitu 1000 zł bank doliczy kilka procent marży za przewalutowanie. Istnieje opcja aktywowania Pakietu Walutowego, który zapewnia transakcje karta bez dodatkowej marży bez limitu i w dowolnej walucie.

Promocje

Dla nowych klientów bank przygotowuje atrakcyjne promocje z premiami gotówkowymi do zdobycia. Przyznanie bonusu zależy od wykonywania zazwyczaj bardzo prostych aktywności.

Jeśli chodzi natomiast o obecnych klientów, najczęściej mogą oni skorzystać ze zniżek na platformie Goodie lub zwrotu za zakupy.

Oczywiście kwoty nie są wysokie, ale regularnie otrzymywane pozwalają na zaoszczędzenie niezłej sumy.

Jak otworzyć konto Millennium 360º?

Oczywiście jedną z metod jest tradycyjne odwiedzenie banku i dopełnienie wszystkich formalności osobiście.

Poza tym klienci, którzy chcieliby nieco zaoszczędzić na czasie mogą złożyć wniosek przez Internet, a do oddziału pójść tylko w celu podpisania umowy.

Trzecią opcją jest otwarcie rachunku metodą ”na selfie”, która daje możliwość potwierdzenia danych zdjęciami twarzy i dokumentu tożsamości oraz nagraniami głosu.

Alternatywą jest zalogowanie się do rachunku prowadzonego w innej placówce i potwierdzenie tożsamości w ten sposób.

Po dołączeniu do grona klientów Millennium Banku zyskujemy dostęp do dodatkowych produktów z oferty:

 • Konto Oszczędnościowe Profit;
 • Karta kredytowa Millennium Impresja;
 • Konto 360º Junior;
 • Konto Mój Biznes.

Konto Millennium 360º – opinia

Jak w praktyce sprawdza się proponowany rachunek? Osoby, które korzystają z bankowości internetowej w sposób bezgotówkowy mogą mieć konto praktycznie za darmo.

Wymagane zrealizowanie 5 bezgotówkowych transakcji kartą lub Blikiem jest obecnie standardem na rynku, i raczej nikt nie powinien mieć z tym problemu.

W przypadku Millennium Banku warto jednak zwrócić uwagę, że po zrealizowaniu tego warunku można zapewnić sobie darmowe bankomaty w Polsce i za granicą.

Klienci powinni za to uważać podczas autoryzowania operacji, ponieważ kody SMS, które są obecnie najpopularniejszą formą, w tym przypadku są płatne.

Warto mieć na uwadze fakt, że Millennium Bank jest jedyną tego typu instytucją w Polsce, która pobiera opłatę za korzystanie ze zbliżeniowego Blika.

Szkoda, ponieważ taka forma płatności jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kart płatniczych.

Bankowość internetową Millennium Banku uznaje się za jedną z bardziej funkcjonalnych i czytelnych na rynku. 

Z kolei mobilna aplikacja posiada praktyczne funkcje i usługi, nie tracąc przy tym na przejrzystości. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie automatycznej konsultantki Milla, która jest chatbotem.

Klienci posiadający dzieci mogą również rozważyć otwarcie im Konta 360º Junior. Rachunek jest całkowicie darmowy, a karta do niego wydawana jest już nawet siedmiolatkom.

Dla pociechy można otworzyć także Konto Oszczędnościowe Profit, Konto Walutowe, lokatę i rachunek do oszczędzania w EUR lub USD. Klient ma wgląd do rachunków dzieci z poziomu swojej bankowości internetowej.

Podsumowując, Konto Millennium 360º jest rachunkiem stworzonym dla osób, które nie stronią od korzystania z bankowości online, a zdecydowanie unikają odwiedzania oddziałów.

Konto wyróżnia się na rynku bezwarunkowym darmowym prowadzeniem i prostym warunkom, które pozwalają uniknąć opłaty za kartę, korzystanie z bankomatów i płatności zbliżeniowe Blik.

Konto Millennium 360º w pigułce

1

Millennium 360°

Konto 0 zł
Karta 0 zł / 5 zł / 11zł
Bonus 600 zł
📊 Konto
💳 Karta i płatności mobilne
💶 Bankomaty i gotówka
↔️ Przelewy
💎 Bonusy
 • Konto dla osób powyżej 18. roku życia
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł
 • Karta płatnicza – Visa Millennium 360° / Mastercard Millennium 360°
 • Funkcjonalność karty:
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • Opłata za wydanie karty – 0 zł
 • Opłata za odnowienie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę:
 • po spełnieniu warunku aktywności – 0 zł
 • dla osób w wieku 18-26 lat – 5 zł
 • dla osób powyżej 26 lat – 11 zł
 • Opłaty za kartę można uniknąć, jeżeli spełnisz warunek aktywności:
 • wykonasz min. 1 transakcję kartą lub Blikiem w miesiącu (osoby w wieku 18-26 lat)
 • wykonasz min. 5 transakcji kartą lub Blikiem w miesiącu (osoby powyżej 26 lat)
 • opłata nie jest pobierana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty
 • Płatności mobilne: Blik / Apple Pay / Google Pay / Garmin Pay / HCE
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty Banku Millennium – 0 zł
 • pozostałe bankomaty (jeśli spełnisz warunek aktywności odpowiedni dla Twojego wieku) – 0 zł
 • pozostałe bankomaty (jeżeli nie spełnisz warunku aktywności) – 5 zł (1 zł dla bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash)
 • wypłaty Blikiem – 0 zł
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • jeśli spełnisz warunek aktywności (5 płatności kartą lub Blikiem) – 0 zł
 • jeżeli nie spełnisz powyższego warunku aktywności – 5 zł
 • powyżej równowartości 1 tys. zł miesięcznie bank dolicza 2% za przewalutowanie
 • istnieje możliwość wykupienia Pakietu Walutowego na nielimitowane transakcje kartą w każdej walucie bez naliczania dodatkowej prowizji) – 9,90 zł tygodniowo
 • Wpłatomaty – 0 zł
 • Cashback – 0 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 11 zł
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 11 zł
 • Zwykły przelew online – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 9,90 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 11 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,50% (min. 20 zł – maks. 125 zł)
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
Otwórz konto ➔

bankradar.pl