KONTO ZA ZERO – PKO BP

Konto za Zero z oferty banku PKO BP jest idealną propozycją dla aktywnych osób oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Po otwarciu go otrzymujemy dostęp do serwisu transakcyjnego, wielu ciekawych produktów oszczędnościowych i kredytowych oraz nowoczesnych metod płatności.

Posiadacze Konta za Zero mogą również zainteresować się możliwością otwarcia konta dla dzieci lub nastolatków. Czy oferowanych rachunek rzeczywiście jest darmowy tak, jak wskazuje jego nazwa?

Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, ale sprawdźmy jak wygląda reszta opłat.

Konto za Zero – opłaty

Konto za Zero jest bezwarunkowo darmowe w prowadzeniu.

Rachunek mogą otworzyć osoby pełnoletnie. Co ciekawe, już na etapie składania wniosku o jego otwarcie, można wybrać opcję założenia go, jako konto wspólne.

Karta

Do Konta za Zero bank proponuje zamówienie wielowalutowej karty PKO Ekspres VISA payWave. Przy jej użyciu realizować można transakcje internetowe i zbliżeniowe.

Ciekawą możliwością jest również możliwość wyboru własnego wizerunku karty, oczywiście odpłatnie.

PKO BP jest instytucją, która dba o bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego też zadbał o wyposażenie karty w usługę 3D Secure, która ma za zadanie zapewnić dodatkową ochronę w czasie realizowania transakcji internetowych.

Posiadacze karty mają także możliwość wypłacania przy jej pomocy gotówki podczas zakupów dzięki funkcji cashback.

Karta wydawana jest bezpłatnie, a bank nie pobiera także opłaty za jej odnowienie.

Jeśli chodzi o obsługę karty, miesięczny koszt wynosi 10 zł. Aby uniknąć tej opłaty, należy zrealizować min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą/Apple Pay/Blikiem.

Okres rozliczeniowy według banku, to nie miesiąc kalendarzowy, tylko miesięczny okres, który liczony jest od dnia wydania karty.

Warto wiedzieć, że zamawianie karty do rachunku nie jest wymagane, a transakcje można realizować przy użyciu Blik-a.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Klienci PKO BP mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów własnych banku w Polsce oraz realizować wypłaty Blikiem. Za używanie innych bankomatów pobierana jest opłata w wysokości 10 zł.

Za zagraniczne bankomaty nie jest pobierana opłata, jednak należy liczyć się z prowizją za przewalutowanie (4%).

PKO BP udostępnia swoim klientom również własne wpłatomaty za darmo. W przypadku innych urządzeń bank ustalił prowizję na 0,5% od wartości transakcji, jednak minimalna opłata to 2 zł.

Niestety oferta nie obejmuje darmowej usługi cashback i za każdą operację należy zapłacić (2 zł).

Jeśli chodzi o realizowanie wpłat i wypłat gotówkowych w placówkach banku, pierwszą możemy zrealizować bezpłatnie, ale każda kolejna to koszt 10 zł.

Przelewy

PKO BP daje klientom możliwość bezpłatnego realizowania kilku operacji. Należą do nich:

 • zwykły przelew internetowy;
 • zlecenie stałe;
 • przelew SEPA (spread na euro ok. 5%);
 • Blik na telefon.

Podczas realizacji przelewu natychmiastowego bank pobiera prowizję w wysokości 4,99 zł. Dla poleceń zapłaty opłata wynosi 1 zł.

Klienci zlecający przelewy w placówkach banku również zapłacą niemało, bo aż 10 zł. Najdroższą pozycją w tabeli opłat jest realizacja zagranicznego przelewu SWIFT – pobierana opłata to 25 zł.

Do autoryzowania operacji wykorzystywane są kody SMS, które bank przesyła bezpłatnie.

Bankowość internetowa i aplikacja

Przygotowany dla klientów serwis internetowy iPKO nie tylko pozwala na realizację wszystkich standardowych operacji, ale także daje dostęp do usług dodatkowych.

W bankowości elektronicznej można oczywiście realizować przelewy zwykłe, natychmiastowe, polecenia zapłaty czy stałe zlecenia.

Z kolei w aplikacji IKO poza podstawowymi funkcjami znajdziemy również Blika, możliwość wnioskowania o inne produkty banku oraz opcję inwestowania oszczędności w programy emerytalne czy fundusze inwestycyjne.

Przy pomocy IKO można również wykupić bilety komunikacji miejskiej, karty podarunkowe, opłacać parkingi i przejazdy autostradą, doładować telefon i skorzystać z oferty ubezpieczeniowej.

Bank udostępnia swoim klientom także kilka rodzajów płatności mobilnych:

 • Blik (również zbliżeniowy);
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Swatch Pay.

Limit na koncie

Jeśli potrzebujemy dodatkowej gotówki PKO BP przygotował możliwość wnioskowania o debet na koncie, którego wysokość to maks. 1000 zł miesięcznie.

Spłacając go w ciągu 30 dni nie zostaniemy obciążeni odsetkami. Jedynie w miesiącu, w którym z niego skorzystamy bank pobierze niewielką jednorazową opłatę. Wysokość debetu uzależniona jest od dochodów.

Karta Dużej Rodziny

Preferencyjne warunki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny gwarantują zwolnienie z opłat za rachunek i wydaną do niego kartę. Warunkiem jest posiadanie konta osobistego w PKO BP przez przynajmniej jedno dziecko.

Dodatkowo bank pobiera niższe prowizje za niektóre produkty z oferty kredytowej. Wszystkie szczegóły znajdziemy w umowie, którą należy podpisać w oddziale banku.

PKO Inwestomat

Kolejna usługa powstała z myślą o klientach, którzy mają obawy przed samodzielnym inwestowaniem, nie chcą śledzić rynków finansowych i podejmować na bieżąco decyzji.

PKO Inwestomat jest narzędziem, które daje możliwość inwestowania online. Po stronie klienta leży określenie celu (np. emerytura, pomnażanie majątku).

Inwestomat przeprowadzi analizę potrzeb i przedstawi takie propozycje inwestycji, które najlepiej do nich pasują.

e-Tożsamość

Zakładając Konto za Zero można stworzyć e-Tożsamość, dzięki której wygenerowany zostanie Profil Zaufany, który posłuży do zdalnego załatwiania spraw urzędowych. Przy użyciu Profilu Zaufanego można:

 • wnioskować o wydanie nowego dowodu osobistego;
 • zgłosić utratę dowodu osobistego;
 • sprawdzić punkty karne;
 • sprawdzić bieżące i historyczne dane dotyczące pojazdów;
 • zyskać dostęp do informacji o leczeniu w IKP.

Utworzona e-Tożsamość daje również możliwość stworzenia e-Podpisu mSzafir, dzięki któremu podpiszemy na odległość pisma urzędowe, sądowe, umowy najmu oraz kupna i sprzedaży samochodu.

Automarket

Powyższa usługa oferowana jest w ramach PKO Leasing i daje dostęp do wyboru nowoczesnych samochodów nowych i używanych, które od razu są gotowe do odbioru.

Samochody używane mają sprawdzony stan techniczny, a jeśli zdecydujemy się na zakup jednego z nich zyskujemy nie tylko gwarancję i obsługę serwisową, ale również korzystne warunki finansowania.

Oferta oszczędnościowa

Produkty oferowane przez PKO BP zajmują wysokie miejsca w rankingach kont oszczędnościowych i lokat. Propozycje banku są różnorodne.

Znajdziemy w nim lokatę na nowe środki, lokatę mobilną, progresywną oraz specjalny depozyt dedykowany seniorom (60+).

Dodatkowo należy wiedzieć, że PKO BP jest jedną z zaledwie dwóch instytucji, która pozwala nabyć obligacje skarbu państwa i jedyną oferującą IKE Obligacje i Super IKE.

Oferta dla rodziców

Poza rachunkami dla osób pełnoletnich, w ofercie PKO BP znajdzie się również coś dla młodszych klientów.

Dla dzieci, które mają mniej niż 13 lat przygotowano pakiet PKO Junior, który obejmuje oprocentowane PKO Konto Dziecka i kartę PKO Junior.

Serwis transakcyjny został dopasowany do najmłodszych i pozwala na tworzenie planów oszczędzania oraz zakładanie wirtualnych skarbonek na konkretny cel.

Dzięki otwarciu PKO Konta Dziecka można wprowadzić pociechę w świat finansów, a zarazem w pełni kontrolować jej wydatki w swojej bankowości internetowej.

Starsze dzieci mogą skorzystać z PKO Konta Pierwszego i Pierwszego Konta Oszczędnościowego. Nastolatek ma możliwość samodzielnego korzystania z bankowości iPKO i aplikacji IKO.

Bank udostępnia także materiały edukacyjne dla dzieci i informacje o produktach przygotowane w prosty do przyswojenia sposób.

Oferta walutowa

Karta debetowa PKO Express Visa może zostać podpięta do konta walutowego, które prowadzić można w 9 obcych walutach: EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HUF.

Taka propozycja pozwala miłośnikom podróży zagranicznych uniknąć kosztów przewalutowania, które ponoszone są podczas realizowania zagranicznych transakcji.

Konto walutowe zasilać można z kantoru internetowego udostępnionego w iPKO i IKO, który jest czynny 24/7.

Obsługa klienta

Rozpatrując relacje na linii bank-klient, największym atutem PKO BP jest z pewnością największa w Polsce sieć placówek stacjonarnych banku.

Dużym plusem są także rozbudowane poradniki i filmy instruktażowe udostępnione na stronie internetowej, dzięki którym można uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Promocje

Nie da się ukryć, że Bank PKO BP nie jest szczególnie hojny pod tym względem, jednak od jakiegoś czasu akcje promocyjne pojawiają się coraz częściej, a nagrody do zdobycia nie odbiegają od rynkowych standardów.

Zazwyczaj akcje specjalne dotyczą rachunków osobistych dedykowanych różnym grupom wiekowym i produktów ubezpieczeniowych.

Stale dostępny jest także program poleceń, w którym uzyskać można ciekawe nagrody. Raz na jakiś czas PKO BP organizuje także konkursy, loterie oraz akcje specjalne dedykowane zaproszonym klientom.

Jak otworzyć Konto za Zero?

Wniosek o Konto za Zero można złożyć przez Internet, a umowę podpisać podczas wizyty kuriera. Inną możliwością jest załatwienie wszystkich formalności w mobilnej aplikacji IKO i zawarcie umowy metodą ”na selfie”.

Oczywiście bank udostępnia także tradycyjny sposób, jakim jest udanie się do najbliższej placówki i założenie konta z pomocą doradcy bankowego. Warto zapoznać się z dwoma przydatnymi poradnikami:

 • ”Jak otworzyć konto”;
 • ”Jak aktywować dostępy do konta”.

Zostając klientem banku, zyskujemy dostęp do ciekawej oferty produktów dodatkowych:

 • Konto Oszczędnościowe PLUS;
 • Rachunek Walutowy;
 • Kantor PKO BP;
 • PKO Konto Dziecka.

Konto za Zero – opinia

Podsumujmy zebrane informacje i sprawdźmy, jak w praktyce sprawdza się oferowany rachunek i kto może najwięcej na nim zyskać.

Jedną z pierwszych rzeczy, na które oczywiście należy zwrócić uwagę jest tabela opłat i prowizji.

Bezwarunkowo darmowe konto jest dużym atutem, a uniknięcie opłaty za kartę wiąże się z realizacją bardzo prostego warunku.

Serwis internetowy i aplikacja dają możliwość wglądu do tego, ile płatności bezgotówkowych należy jeszcze wykonać w danym okresie.

Warto mieć na uwadze możliwość realizowania wypłat Blikiem, chociaż nie każdy może chcieć z niej skorzystać. Co prawda w sieci PKO BP znajdziemy wiele bankomatów, ale na pewno nie raz zdarzy się, że żadnego nie będzie w okolicy.

Jeśli chodzi o opłatę za przelew natychmiastowy, jest ona jedną z niższych na rynku. Z kolei prowizje pobierane podczas operacji w placówkach należą do standardowych.

Udostępniony serwis internetowy jest bardzo prosty w obsłudze, a poruszanie się po nim nie sprawia żadnych problemów.

Podobnie można ocenić aplikację mobilną IKO. Używanie jej nie sprawia żadnych problemów, a pozwala na skorzystanie z przydatnych funkcjonalności.

Warto wspomnieć o możliwości ”czytania” faktur oraz skanowania kodów QR, dzięki czemu w szybki sposób można wypełnić dane do przelewu i zapłacić rachunek.

Aplikacja pozwala również na opłacanie mandatów w prosty sposób. Co ciekawe, w IKO można stworzyć własny kod QR i przekazać go osobie znajomej, by ułatwić wykonanie przelewu.

Niezbyt zadowolenie będą także klienci, którzy preferują obsługę w placówkach banku, ale nie chcą ponosić wysokich kosztów z tego tytułu. W przypadku osób zainteresowanych oszczędzaniem, oferta również może nie być zadowalająca.

Oferowany rachunek będzie dobrym wyborem dla aktywnych klientów, którzy chętnie korzystają z karty i preferują zdalne załatwianie spraw urzędowych.

Zadowoleni powinni być też ci, którzy podróżują za granicę, ponieważ oferta walutowa jest dość dobrze rozbudowana.

Również rodzice dzieci niepełnoletnich powinni zwrócić uwagę na propozycję PKO BP, ponieważ mogą otworzyć rachunek dla pociechy i wykorzystać go do edukacji finansowej.

Jak widać, Konto za Zero posiada wiele atutów, jednak ostateczną ocenę należy przeprowadzić pod kątem własnych potrzeb.

Konto za Zero w pigułce

1

Konto za Zero

Konto 0 zł
Karta 0 zł / 10 zł
Bonus brak
📊 Konto
💳 Karta i płatności mobilne
💶 Bankomaty i gotówka
↔️ Przelewy
💎 Bonusy
 • Konto dla osób powyżej 18. roku życia
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł
 • Karta płatnicza – PKO Ekspres VISA payWave
 • Funkcjonalność karty:
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • wielowalutowość
 • własny wizerunek karty
 • Opłata za wydanie karty – 0 zł
 • Opłata za odnowienie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł / 10 zł
 • Opłaty za kartę można uniknąć, jeżeli:
 • w ciągu miesiąca wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą (w tym Apple Pay) lub Blikiem
 • Płatności mobilne: Blik / Apple Pay / Google Pay / Garmin Pay / SwatchPay / HCE
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty własne banku – 0 zł
 • pozostałe bankomaty – 10 zł
 • wypłaty Blikiem – 0 zł
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • 0 zł + 4% za przewalutowanie
 • Wpłatomaty:
 • własne banku – 0 zł
 • pozostałe – 0,5% (min. 2 zł)
 • Cashback – 2 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 0 zł za pierwszą wpłatę w miesiącu, każda kolejna – 10 zł
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu, każda kolejna – 10 zł
 • Zwykły przelew online – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 4,99 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 10 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 25 zł
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 1 zł
 • Aktualnie brak promocji.
Otwórz konto ➔

bankradar.pl