KONTO SANTANDER – SANTANDER BANK

Konto Santander posiada trzy charakterystyczne cechy: uniwersalność, wielofunkcyjność i elastyczność. Klienci, którzy zaczną współpracę z Santander Bankiem mają również do dyspozycji szeroką gamę dodatkowych usług i produktów.

Bank stawia na nowoczesne formy płatności oraz funkcjonalności ułatwiające zarządzanie rachunkiem.

Konto Santander – opłaty

Comiesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 6 zł. Aby jej uniknąć należy zrealizować transakcje kartą lub Blikiem o wartości min. 300 zł miesięcznie. Z opłaty zwolnieni są klienci w wieku poniżej 26 lat.

Z oferty banku skorzystać mogą osoby pełnoletnie. Bank przygotował dwa warianty konta, które różnią się od siebie wysokością opłat.

Standardowa wersja dedykowana jest osobom w wieku powyżej 26 lat, natomiast młodsi klienci (18 – 26 lat) mogą skorzystać z wersji ”dla studentów”.

Karta płatnicza

Bank proponuje klientom zamówienie do rachunku wielowalutowej Karty Dopasowanej Visa lub Mastercard. Karta pozwala na płacenie zbliżeniowo w punktach stacjonarnych oraz w Internecie.

Dzięki wykorzystaniu usługi 3D Secure nie musimy martwić się o bezpieczeństwo w czasie realizowania transakcji online. Dodatkowo bank umożliwia wypłacanie gotówki w czasie zakupów dzięki usłudze cashback.

Klienci, którzy zdecydują się na zamówienie karty Mastercard mogą dodatkowo skorzystać z programu lojalnościowego Mastercard – Bezcenne chwile.

Karta do rachunku wydawana jest bezpłatnie, a w przypadku klientów do 26 lat nic nie kosztuje także jej odnowienie. Pozostali klienci zobowiązani są do zapłaty 15 zł za odnowienie karty.

Standardowa opłata za obsługę karty wynosi 9 zł. Jak jej uniknąć? Osoby poniżej 26 r. ż. muszą zrealizować przynajmniej 1 transakcję kartą/Google Pay/Apple Pay/Blikiem o dowolnej wartości.

W przypadku starszych klientów konieczne jest wykonanie transakcji kartą/Blikiem na kwotę min. 300 zł miesięcznie.

Za korzystanie z karty za granicą, bank pobiera opłatę w wysokości 2,8% za przewalutowanie transakcji.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Dla klientów, którzy mają mniej niż 26 lat, bank przygotował możliwość realizowania bezpłatnie poniższych operacji:

 • wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce (również Blikiem);
 • wypłata z bankomatów za granicą;
 • wpłata gotówkowa we wpłatomacie własnym banku;
 • cashback.

Z kolei osoby w wieku poniżej 26 lat będą musiały ponieść opłatę za realizację wpłaty lub wypłaty gotówki w oddziale banku (10 zł).

W przypadku osób mających więcej niż 26 lat sposób naliczania opłat jest nieco bardziej skomplikowany.

Bank udostępnia możliwość bezpłatnego korzystania z własnych bankomatów oraz realizowania wypłat Blikiem, jednak dla pozostałych urządzeń pobierana jest opłata w wysokości 3 zł.

Istnieje opcja wykupienia pakietu darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów za 5 zł miesięcznie. Za korzystanie z bankomatów zagranicznych wysokość prowizji zależy od wybranej waluty:

 • 5 zł dla euro;
 • 10 zł dla pozostałych walut.

Wszyscy klienci Santander Banku mogą bezpłatnie pobierać gotówkę w urządzeniach należących do grupy Santander w Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chile, Meksyku, Brazylii, Argentynie i USA.

W ofercie znajdziemy także darmowe korzystanie z wpłatomatów własnych banku. Jeśli chodzi o korzystanie z usługi cashback, niestety pobierana jest prowizja w wysokości 1,50 zł.

Co ciekawe, Santander Bank nie pobiera opłat za realizowanie wpłat i wypłat gotówki w oddziałach banku.

Przelewy

Santander Bank oferuje prawie wszystkie przelewy bezpłatnie. Nie jest pobierana opłata za:

 • zwykłe przelewy internetowe;
 • przelewy natychmiastowe;
 • zlecenia stałe;
 • polecenia zapłaty;
 • przelewy SEPA;
 • przelewy Blik na telefon;
 • kody SMS do autoryzowania operacji.

Opłata dotyczy natomiast przelewów zleconych w oddziale banku. Klienci w wieku poniżej 26 lat zapłacą 5 zł, a starsi 10 zł.

Prowizję w wysokości 0,2% (min. 20 zł, maks. 200 zł) bank pobierze także za realizację zagranicznych przelewów SWIFT.

Bankowość elektroniczna i mobilna

Serwis transakcyjny udostępniony klientom oraz mobilna aplikacja posiadają wiele funkcjonalności, które nie tylko ułatwiają zarządzanie rachunkiem na co dzień, ale także zapewniają lepszą kontrolę nad finansami.

Z poziomu bankowości internetowej klient może założyć Profil Zaufany, złożyć wniosek o 500+, a za pośrednictwem usługi Santander Open podejrzeć saldo i historię rachunków prowadzonych w innych instytucjach.

Z kolei w aplikacji Santander Mobile można skorzystać z płatności zbliżeniowych, przelewów (w PLN, obcych walutach, natychmiastowych i na telefon) oraz Blika.

Przydatnym rozwiązaniem wprowadzonym przez bank jest udostępnienie klientom możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej, opłacania parkingu i taksówki, doładowania telefonu na kartę czy zlokalizowania najbliższego bankomatu.

Santander Mobile daje również możliwość skorzystania z produktów z oferty dodatkowej (lokaty, rachunki oszczędnościowe, itp.).

Klienci poruszający się autostradami mają możliwość płacenia za przejazd AmberOne A1 (Toruń – Gdańsk) oraz A4 (Kraków – Gliwice) przy użyciu usługi Autopay.

Inne przydatne funkcje to szybkie opłacanie rachunków po zeskanowaniu kodu QR oraz spłata karty kredytowej. Wśród płatności mobilnych znajdziemy:

 • Blik (również zbliżeniowy);
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay;
 • SwatchPay;
 • Xiaomi Pay.

Santander Bank udostępnia klientom także cyfrowy portfel Masterpass i płatności pay-by-link (Przelew24).

Pakiet ubezpieczeń

Dołączając do grona klientów Santander Banku zyskujemy dostęp do kompleksowej oferty ubezpieczeniowej, która została przygotowana we współpracy z Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Z poziomu serwisu transakcyjnego można wykupić polisy ubezpieczeniowe na dom, samochód, majątek, życie i zdrowie (także w czasie podróży).

Dodatkowo bank oferuje pakiet ubezpieczeń ”Pewne pieniądze”, dzięki któremu uzyskamy odszkodowanie w razie utraty karty płatniczej, telefonu lub dokumentów.

Oferta oszczędnościowa

Oferta oszczędnościowa obejmuje nieźle oprocentowane produkty. Jednym z nich jest Lokata Mobilna, z której mogą skorzystać i nowi, i obecni klienci a także Konto Max Oszczędnościowe.

Warto także zainteresować się Indywidualnym Kontem Emerytalnym czy rachunkiem ”Moje cele”, który ma służyć do automatycznego oszczędzania.

Oferta walutowa

Niestety bank nalicza wysokie opłaty za obsługę walutową. Sprawia to, że pod tym względem oferta banku pozostaje daleko w tyle względem konkurencji.

Należy wspomnieć o warunkowej opłacie za prowadzenie rachunków walutowych. Wysokość prowizji zależy od średniego miesięcznego salda.

W praktyce oznacza to, że na rachunku należy utrzymywać saldo określone przez bank. Jeśli warunku nie uda się spełnić, opłata za obsługę konta dewizowego będzie dość wysoka.

Niestety bank pobiera także opłatę związaną z obsługą karty walutowej, która dostępna jest w USD, GBP i EUR. Opłaty w żaden sposób nie da się uniknąć.

Promocje

Santander Bank wiedzie prym w organizowaniu promocji w taki sposób, by można było łączyć je ze sobą i tym sposobem uzyskiwać większe zyski.

Łączna wysokość premii do uzyskania jest najwyższa na rynku i nierzadko wynosi aż kilkaset złotych. Na uznanie zasługuje fakt, że akcje specjalnie bank kieruje nie tylko do nowych klientów, ale także do tych obecnych.

Dla tych drugich przygotowano program poleceń oraz promocje dla zaproszonych osób. Jedną z ciekawszych akcji jest comiesięczny zwrot wydatków poniesionych na rachunki.

Obsługa klienta

W obecnych czasach jakość obsługi klienta ma ogromne znaczenie i często wybór rachunku jest uzależniony od tego aspektu.

Klienci biorą pod uwagę dostępność placówek i bankomatów, godziny otwarcia dostosowane do osób pracujących, oferowane usługi oraz ilość spraw, które można załatwić zdalnie bez wychodzenia z domu.

Oczywiście, nie bez znaczenia jest także wiedza pracowników oraz ich kompetencje, przystępnie napisane dokumenty i szybki proces reklamacyjny.

Bank ceni sobie długoterminowe relacje z klientami i stara się doceniać ich poprzez organizowanie promocji

Dodatkowo bank udostępnia samouczki w formie wideo oraz poradniki, które wyjaśniają najważniejsze kwestie dotyczące użytkowania serwisu transakcyjnego.

Warto również wspomnieć o tym, że dbając o klientów niedosłyszących bank przygotował specjalną infolinię.

Jak otworzyć Konto Santander?

Pełnoletni klienci mogą skorzystać z kilku metod otwarcia rachunku. Standardowo można pójść do najbliższego oddziału i tam dopełnić wszystkich formalności.

Jeśli jednak nie chcemy wychodzić z domu, bank daje dwie możliwości otwarcia Konta Santander online:

 • przez stronę internetową banku;
 • za pomocą metody ”na selfie” dostępnej w aplikacji mobilnej (należy wykonać zdjęcia twarzy i dowodu osobistego).

Decydując się na elektroniczne złożenie wniosku mamy do wyboru aż 3 metody podpisania umowy:

 • w czasie wizyty kuriera;
 • wideo czat z doradcą – potrzebne będzie urządzenie z kamerą, dostępem do sieci i przeglądarką internetową. W czasie wideo rozmowy konieczne jest okazanie dowodu osobistego i ustne zaakceptowanie umowy;
 • przelew weryfikacyjny z rachunku prowadzonego w innym banku – po akceptacji przelewu przez Santander Bank otrzymamy maila z umową i danymi dostępowymi do zalogowania w bankowości internetowej.

Klienci Santander Banku mogą skorzystać z szerokiej oferty produktów dodatkowych:

 • Lokata Mobilna;
 • karta kredytowa Visa Silver ”Akcja Pajacyk”;
 • EKO kredyt gotówkowy Santander Bank;
 • Konto Firmowe Godne Polecenia.

Konto Santander – opinia

Dla osób, które mają mniej niż 26 lat i potrzebują rachunku, który będzie bardzo tani, Konto Santander jest doskonałym wyborem. Za wykonanie zaledwie 1 transakcji bezgotówkowej, zyskujemy całkowicie darmowe konto.

Opłaty nie są naliczane również za przelewy zwykłe, natychmiastowe, polecenia zapłaty, stałe zlecenia, wypłaty gotówki w bankomatach i kody SMS do autoryzowania operacji.

W przypadku nieco starszych klientów pojawiają się opłaty za niektóre funkcjonalności rachunku. Jednak i w tym przypadku można zyskać darmowy rachunek i kartę pod warunkiem, że zostanie spełniony warunek aktywności.

Serwis transakcyjny Santander Banku jest całkiem nowoczesny i daje klientom możliwość korzystania z szerokiej gamy płatności mobilnych.

Dodatkowo aplikacja na telefon jest prosta w obsłudze i pozwala na kompleksowe zarządzanie rachunkiem. Do logowania można wykorzystać kod PIN lub odcisk palca.

Konto Santander na pewno przypadnie do gustu klientom ceniącym sobie nowoczesną bankowość. Skorzystają na pewno również klienci młodzi, którzy mogą mieć rachunek całkowicie za darmo.

Nie bez znaczenia są także często organizowane promocje oraz bezterminowa akcja umożliwiająca zwrot części wydatków poniesionych za mediahttps://bankradar.pl/300-zl-moneyback-w-santander-bank-za-oplacanie-rachunkow/

Konto Santander w pigułce

1

Konto Santander

Konto 0 zł / 6 zł
Karta 0 zł / 9 zł
Bonus 700 zł
📊 Konto
💳 Karta i płatności mobilne
💶 Bankomaty i gotówka
↔️ Przelewy
💎 Bonusy
 • Konto dla osób powyżej 18. roku życia
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł / 6 zł
 • Opłaty za prowadzenie konta można uniknąć, jeżeli:
 • masz mniej niż 26 lat – konto jest wówczas bezwarunkowo bezpłatne
 • masz powyżej 26 lat i wykonasz transakcje kartą lub Blikiem na min. 300 zł miesięcznie
 • Karta płatnicza – Karta Dopasowana Mastercard / Visa
 • Funkcjonalność karty:
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • wielowalutowość
 • program rabatowy Mastercard – Bezcenne chwile
 • Opłata za wydanie karty – 0 zł
 • Opłata za odnowienie karty:
 • dla osób poniżej 26 lat – 0 zł
 • dla osób powyżej 26 lat – 15 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł / 9 zł
 • Opłaty za kartę można uniknąć, jeżeli:
 • wykonasz min. 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem – osoby poniżej 26 lat
 • wykonasz transakcje kartą lub Blikiem na min. 300 zł miesięcznie – osoby powyżej 26 lat
 • Płatności mobilne: Blik / Apple Pay / Google Pay / Garmin Pay / Fitbit Pay / Xiaomi Pay / Swatch Pay
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • wszystkie bankomaty dla klientów do 26 lat – 0 zł
 • bankomaty Santander Bank Polska – 0 zł
 • pozostałe bankomaty dla klientów powyżej 26 lat – 3 zł
 • wypłaty Blikiem – 0 zł
 • istnieje możliwość wykupienia pakietu darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów – 5 zł miesięcznie
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • klienci do 26 lat – 0 zł
 • klienci powyżej 26 lat: wypłata w EUR – 5 zł, pozostałe waluty – 10 zł
 • 0 zł dla wszystkich klientów za wypłatę z bankomatów Santander w Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Chile, Meksyku, Brazylii i Argentynie
 • Wpłatomaty własne – 0 zł
 • Cashback:
 • osoby do 26 lat – 0 zł
 • osoby powyżej 26 lat – 1,50 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale banku:
 • osoby do 26 lat – 10 zł
 • osoby powyżej 26 lat – 0 zł
 • Wypłata gotówki w oddziale banku:
 • osoby do 26 lat – 10 zł
 • osoby powyżej 26 lat – 0 zł
 • Zwykły przelew online – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 0 zł
 • Zwykły przelew w oddziale banku:
 • osoby do 26 lat – 5 zł
 • osoby powyżej 26 lat – 10 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,2% (min. 20 zł – maks. 200 zł)
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
 • 700 zł premii w kumulacji promocji.
 • 300 zł premii (150 zł + 150 zł) za wpływy na rachunek i płatności kartą / Blikiem
 • 300 zł moneyback za opłacanie rachunków z Konta Santander
 • 100 zł w formie karty podarunkowej w ramach programu afiliacyjnego
Otwórz konto ➔

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl