KONTO OTWARTE NA CIEBIE – BNP PARIBAS

Dzięki licznym akcjom specjalnym banku, Konto Otwarte na Ciebie staje się coraz bardziej popularne wśród klientów. BNP Paribas zastosował dość niecodziennie rozwiązanie i uzależnił możliwości rachunku od rodzaju wybranej karty debetowej.

Konto Otwarte na Ciebie – opłaty

Rachunek dedykowany jest klientom powyżej 18 r. ż. Warto jednak wziąć pod uwagę, że dla klientów w wieku poniżej 26 lat bank przygotował nieco lepsze warunki.

Klienci nie muszą się martwić opłatami za otwarcie i prowadzenie rachunku, ponieważ bank rezygnuje z pobierania ich.

Karty i operacje gotówkowe

BNP Paribas proponuje klientom do rachunku aż trzy karty płatnicze:

 • Karta Otwarta na Dzisiaj Mastercard;
 • Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard;
 • Karta Otwarta na Świat Mastercard.

Wydanie oraz odnowienie kart nic nie kosztuje. Wszystkie trzy posłużą do realizowania płatności zbliżeniowych i internetowych, które dodatkowo są bezpieczniejsze dzięki wyposażeniu kart w usługę 3D Secure.

Klienci, którzy zdecydują się na jakąkolwiek z trzech kart będą mogli korzystać także z przydatnej usługi, jaką jest cashback. Niestety nie jest to usługa darmowa i za każdą realizację należy zapłacić 1 zł.

Korzystanie z kart za granicą wiąże się z prowizją, która wynosi 5% za przewalutowanie transakcji. Zwolnieni z niej są tylko posiadacze Karty Otwartej na Świat.

W przypadku wszystkich kart pobierana jest opłata za wpłacanie gotówki przy użyciu wpłatomatów, które należą do sieci Euronet lub Planet Cash (0,5%, min. 10 zł).

Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest udanie się do oddziału banku i skorzystanie z wpłatomatu, który jest tam umieszczony, ponieważ te maszyny są bezpłatne.

Niekorzystne jest natomiast zrealizowanie wpłaty lub wypłaty gotówki w kasie bankowej, ponieważ koszt takiej operacji to aż 12 zł.

Pierwsza prowizja związana z obsługą karty pobrana zostanie dopiero w kolejnym miesiącu po jej wydaniu.

Przykładowo, jeśli karta zostanie wydana w lipcu, prowizja nie będzie pobrana, a jeśli nie chcemy ponosić jej we wrześniu należy dopilnować, by warunki aktywności zostały spełnione w sierpniu.

Bank pobiera opłatę za kartę około 8 dnia kolejnego miesiąca. Jak zaraz zauważymy, kluczowy wpływ na wysokość opłat ma wybór rodzaju karty, dlatego warto dogłębnie przemyśleć swoją decyzję.

 Karta Otwarta na Dzisiaj 

Standardowa opłata za obsługę Karty Otwartej na Dzisiaj Mastercard wynosi 7 zł. Aby uniknąć tej opłaty należy zrealizować poniższe warunki:

 • realizacja min. 3 transakcji bezgotówkowych kartą/Google Pay/Apple Pay w poprzednim miesiącu;
 • min. 1 logowanie do aplikacji GOmobile lub serwisu GOonline;
 • wyrażenie zgody na komunikację w celach marketingowych drogą elektroniczną i telefoniczną oraz na przetwarzanie danych osobowych i profilowanie.

Po spełnieniu tylko pierwszego warunku bank daje możliwość obniżenia opłaty za kartę z 7 zł do 2 zł.

Z kolei klienci, którzy mają mniej niż 26 lat wcale nie muszą martwić się prowizją związaną z comiesięczną obsługą karty.

Korzystanie z bankomatów własnych banku i tych należących do sieci Planet Cash w Polsce jest bezpłatne.

W przypadku pozostałych urządzeń pobierana jest prowizja w wysokości 7 zł, z której zwolnieni są klienci w wieku poniżej 26 lat.

Korzystanie z opcji wypłaty Blikiem jest darmowe pod warunkiem, że korzystamy z urządzeń umieszczonych w oddziałach banku. W przeciwnym wypadku prowizja wynosi 5 zł.

Będąc za granicą warto korzystać z bankomatów należących do sieci BNP Paribas i Global Alliance, ponieważ są one darmowe.

W przypadku realizowania wypłaty w euro w strefie EOG prowizja wynosi 7 zł, jednak nie muszą się nią martwić klienci w wieku poniżej 26 lat.

W przypadku korzystania z innych bankomatów zagranicznych, wysokość prowizji ustalona została na 3% (min. 12 zł).

Karta Otwarta na Dzisiaj jest podstawową propozycją banku i tylko ją można mieć za darmo.

 Karta Otwarta na eŚwiat 

Powyższa propozycja banku jest o tyle ciekawa, że pozwala na skorzystanie z bezpłatnego ubezpieczeniaCYBER Pomoc”. Obejmuje ono pomoc między innymi w sytuacji:

 • uzyskania dostępu do rachunku przez niepowołaną osobę;
 • otrzymania niekompletnej dostawy lub braku towaru zakupionego przez Internet;
 • utraty danych z dysku, która była następstwem awarii komputera lub tabletu;
 • zagrożenia tożsamości oraz reputacji w sieci.

Opłata za obsługę karty wynosi 8 zł. Wypłaty gotówki w bankomatach w Polsce nie są objęte żadną prowizją podobnie jak wypłata Blikiem z bankomatów zlokalizowanych w placówkach bankowych.

Za wypłatę Blik realizowaną w innych urządzeniach należy ponieść opłatę w wysokości 5 zł. Z kolei wypłata z bankomatów zagranicznych darmowa jest dla urządzeń BNP Paribas i Global Alliance.

Nie zapłacimy również nic za wypłatę EUR w strefie EOG. Prowizja pobierana jest podczas korzystania z innych bankomatów zagranicznych i wynosi 3% (min. 12 zł).

 Karta Otwarta na Świat 

W tym przypadku BNP Paribas także daje możliwość skorzystania z darmowego ubezpieczenia ”Rezygnacja z Podróży”.

Dzięki niemu można uzyskać zwrot kosztów odwołania wyjazdu (np. gdy zachorujemy lub w okolicach miejsca podróży miał miejsce atak terrorystyczny).

Karta Otwarta na Świat jest najdroższą z propozycji. Opłata związana z obsługą karty pobierana jest co miesiąc i wynosi 12 zł.

Za korzystanie z bankomatów zlokalizowanych na terenie Polski klienci nie ponoszą żadnej opłaty.

Bank nie pobiera również prowizji podczas korzystania z wypłaty Blik w urządzeniach, które znajdują się w oddziałach. Za używanie opcji wypłaty Blikiem w innych maszynach należy zapłacić prowizję, która wynosi 5 zł.

Jeśli chodzi o wypłacanie gotówki w bankomatach zagranicznych, opłaty przedstawiają się następująco:

 • 0 zł – bankomaty własne BNP Paribas i Global Alliance;
 • 0 zł – wypłata w euro w strefie EOG;
 • 7 zł – dla pozostałych bankomatów.

Decydując się na Kartę Otwartą na Świat klienci zyskują możliwość rozliczania transakcji w każdej walucie obcej po korzystnym kursie Mastercarda.

Oznacza to, że w czasie realizowania płatności za granicą następuje tylko jedno przewalutowanie (z waluty obcej na złotówki). Dotyczy to również walut egzotycznych. Za przewalutowanie nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

 Karta wirtualna 

Jak widać charakterystyczną cechą Konta Otwartego na Ciebie jest możliwość wyboru jednej z trzech kart debetowych, które różnią się między sobą nie tylko opłatami, ale także możliwościami.

Klienci mogą wnioskować o wydanie wirtualnego odpowiednika tradycyjnej karty. Należy jednak mieć na uwadze, że opłaty pozostają bez zmian.

Głównym przeznaczeniem wirtualnej karty jest realizowanie płatności podczas transakcji internetowych, jednak dodając ją do portfela mobilnego można korzystać z niej również w sklepach stacjonarnych.

Przelewy

Klienci posiadający Konto Otwarte na Ciebie mogą korzystać z kilku bezpłatnych usług. Za darmo można realizować zwykłe przelewy internetowe, przelewy na telefon Blik, stałe zlecenia i polecenia zapłaty, a także europejskie przelewy SEPA.

Niezbyt wygórowana kwota (5 zł) pobierana jest podczas realizacji przelewu natychmiastowego. Za zlecenie przelewu w placówce bankowej klient musi ponieść opłatę w wysokości 12 zł.

Najmniej korzystną opcją w tym zestawieniu jest realizowanie zagranicznych przelewów SWIFT, za które prowizja ustalona została na 0,2% (min. 30 zł, maks. 200 zł).

Autoryzacja operacji odbywa się przy użyciu bezpłatnych kodów SMS.

Bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna

Klienci zyskują dostęp do nowoczesnej bankowości elektronicznej GOonline, która nie tylko pozwala na wykonywanie standardowych operacji jak np. przelewy, ale również daje możliwość wnioskowania o lokaty czy kredyt.

Wszystkie posiadane przez nas produkty wyświetlają się bezpośrednio na ekranie głównym. W przypadku mobilnej aplikacji GOmobile klienci mogą zarządzać posiadanymi produktami bankowymi z dowolnego miejsca.

Funkcjonalność aplikacji w zasadzie pokrywa się z tą, którą oferuje bankowość internetowa, jednak poszerzona jest m.in. o możliwość realizowania płatności za parkingi czy bilety komunikacji miejskiej.

BNP Paribas przygotował również szeroką gamę płatności mobilnych:

 • Blik;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay;
 • Swatch Pay;
 • pay-by-link (np. Przelewy24, PayU).

Pomoc dla początkujących

Początkujący klienci nie muszą się martwić, że nie poradzą sobie z obsługą bankowości, ponieważ BNP Paribas przygotował dla nich przewodnik po oferowanych usługach.

Zawiera on informacje na temat realizowania podstawowych operacji bez konieczności wychodzenia z domu. Przygotowany poradnik można pobrać na swoje urządzenie.

Oferta oszczędnościowa i walutowa

Wysokość oprocentowania na rachunkach oszczędnościowych proponowanych przez BNP Paribas raczej nie należy do najwyższych.

Jedynie raz na jakiś czas pojawia się oferta podwyższonej stawki, która obejmuje nowe środki lub konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem dedykowane nowym klientom.

Dla klientów, którzy nie są przekonani do zamówienia Karty Otwartej na Świat, a chcieliby skorzystać z korzystnej oferty walutowej, nie ma dobrych wiadomości.

Oferta BNP Paribas zawiera rachunek walutowy, który jednak dostępny jest tylko w podstawowych walutach obcych, a dodatkowo nie ma możliwości uniknięcia opłaty za kartę, która jest do niego wydawana.

Warto również wziąć pod uwagę, że aktywne korzystanie z Karty Otwartej na Dzisiaj i Karty Otwartej na eŚwiat w obcych walutach nie jest zbyt dobrą opcją.

Koszty transakcji w euro nie są co prawda najwyższe, jednak dla innych walut należy liczyć się z podwójnym przewalutowaniem.

Obsługa klienta

Kanały udostępnione do kontaktu z bankiem i jakość obsługi klienta zasługują na uznanie. Konsultanci dostępni są na infolinii oraz czacie.

Dodatkowo sieć banku należy do jednych z największych w Polsce (w tej chwili ponad 400 placówek) i stale się powiększa.

Oddziały zlokalizowane są w mniejszych i większych miastach, co zdecydowanie docenią klienci, którzy preferują fizyczny kontakt z pracownikiem i tradycyjnie załatwianie spraw.

Promocje i bonusy

Konto Otwarte na Ciebie zazwyczaj objęte jest promocjami za jego otwarcie. Dzięki temu staje się coraz bardziej popularny.

Standardowo klient może zdobyć premię za otwarcie konta w wysokości nawet kilkuset złotych. Zazwyczaj zyskać można gotówkę, czasem z dodatkiem w postaci vouchera.

Warto nadmienić, że organizatorem promocji zazwyczaj nie jest bank, a firma zewnętrzna. Dla niektórych może to być pewna niedogodność, ponieważ konieczne będzie zezwolenie na dostęp do informacji bankowych spółce zewnętrznej.

Trzeba zaznaczyć jednak, że wymagane jest jedynie udostępnienie tych informacji, które są niezbędne do ustalenia czy uczestnik promocji wywiązał się z postawionych warunków.

Podobny schemat współpracy obecny jest zresztą od bardzo dawna, i raczej nie wynikają z niego żadne negatywne konsekwencje dla uczestników.

Jak założyć Konto Otwarte na Ciebie?

Jednym ze sposobów na otwarcie rachunku z kartą debetową jest złożenie wniosku przez Internet i elektroniczne podpisanie umowy. Aby zweryfikować tożsamość należy wybrać jedną z dwóch metod:

 • ”na selfie” w mobilnej aplikacji;
 • podczas wizyty kuriera.

Niezależnie, który sposób wybierzemy, na etapie składania wniosku należy dołączyć do niego zdjęcie dowodu osobistego z dysku na komputerze lub wykonać je w czasie uzupełniania danych.

Elektroniczne podpisanie umowy odbywa się za pomocą kodu SMS przysłanego przez bank. Zamówioną kartę dostarczy kurier (jeśli wybrano metodę weryfikacji podczas wizyty kuriera) lub pocztą.

Kolejnym krokiem jest nadanie kodu PIN do karty. Wszystkie niezbędne informacje znajdą się w kopercie, którą otrzymamy razem z kartą.

Innym sposobem na otwarcie rachunku jest udanie się z wizytą do wybranej placówki BNP Paribas.

Po zawarciu współpracy z bankiem warto zapoznać się z ofertą produktów dodatkowych:

 • produkty oszczędnościowe (Lokata na Nowe Środki);
 • karta kredytowa (Karta Kredytowa Mastercard Standard);
 • konto walutowe.

Konto Otwarte na Ciebie – opinia

Podsumujmy zebrane informacje i zastanówmy się, jak całościowo wypada Konto Otwarte na Ciebie. Przede wszystkim weźmy pod uwagę opłaty, które nie odbiegają od standardów rynkowych.

Mimo, że bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku, może okazać się, że będziemy zmuszeni do opłacania obsługi karty debetowej. Na uwagę zasługuje możliwość wyboru jednej z aż trzech propozycji kart.

Niestety darmowa może okazać się jedynie Karta Otwarta na Dzisiaj. W przypadku Karty Otwartej na eŚwiat i Karty Otwartej na Świat nie ma sposobu na uniknięcie opłaty.

Należy wziąć jednak pod uwagę, że oferują one większe możliwości niż podstawowa karta. Warto jednak zastanowić się, czy proponowane udogodnienia warte są swojej ceny.

Jeśli chodzi o aplikację mobilną, mamy do czynienia z dość nowoczesnym systemem. Posiadacze telefonów z czytnikiem linii papilarnych mogą logować się do GOmobile odciskiem palca.

Z kolei użytkując smartfona wyposażonego w iOS do dyspozycji mamy FaceID. Przydatną funkcją jest widok stanu konta przed zalogowaniem i łatwy dostęp do ”ulubionych” odbiorców.

Warto docenić fakt, że BNP Paribas stara się stworzyć produkt elastyczny, który trafi do szerokiego grona odbiorców.

Konto Otwarte na Ciebie ma szansę zyskać popularność szczególnie w grupie początkujących klientów, osób w wieku poniżej 26 lat oraz tych, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania.

Rachunek można też polecić klientom podróżującym za granicę oraz tym, którzy aktywnie realizują płatności w obcych walutach.

Warunkiem jest jednak zaakceptowanie całkiem wysokich opłat związanych z Kartą Otwartą na Świat. W przeciwnym razie wskazane będzie poszukanie alternatywy w postaci karty wielowalutowej u konkurencji.

bankradar.pl