KONTO JAKŻE OSOBISTE – ALIOR BANK

Konto Jakże Osobiste od Alior Banku jest jednym z tych rachunków osobistych, które pozwalają na dopasowanie usług i funkcji do swoich potrzeb. Tak elastyczne konto powinno spełnić oczekiwania wielu klientów, którzy posiadają zróżnicowane potrzeby.

Konto Jakże Osobiste – opłaty

Rachunek przeznaczony jest dla klientów, którzy ukończyli 13 rok życia. Bank nie pobiera opłaty za otwarcie rachunku, a standardowa opłata za jego utrzymanie to 10 zł.

Z opłaty za prowadzenie konta zwolnieni są klienci, którzy mają mniej niż 26 lat oraz ci, którzy zapewnią wpływ na rachunek w wysokości min. 1500 zł miesięcznie.

Warto zaznaczyć, że wpływ musi być jednorazowy i nie może być sumą niższych kwot. Pod uwagę brane są przelewy otrzymane z kont w innym banku lub z konta firmowego w Alior Banku.

Z kolei bank wyklucza te, które zrealizowano z konta osobistego lub biznesowego w Kantorze Walutowym Alior Banku. Opłata za prowadzenie rachunku nie jest pobierana w miesiącu otwarcia go.

Najprostszym sposobem na uniknięcie prowizji za utrzymanie konta jest ustanowienie comiesięcznego przelewu na rachunku w innym banku lub zlecenie przekazywania na Konto Jakże Osobiste wypłaty, emerytury lub renty.

Karta

Klienci mają możliwość zamówienia wielowalutowej Karty Debit Mastercard Zbliżeniowej, która – jak sama nazwa wskazuje – pozwala na realizację płatności zbliżeniowych, a także internetowych.

Dodatkowe bezpieczeństwo podczas wykonywania transakcji internetowych gwarantuje wyposażenie karty w usługę 3D Secure. Przydatną funkcjonalnością jest cashback, który pozwala klientom na wypłacanie gotówki podczas płacenia za zakupy.

Ponadto dla posiadaczy karty Mastercard przygotowano dedykowany program rabatowy Mastercard Bezcenne chwile.

Wydanie oraz odnowienie karty są darmowe. Opłata pobierana za jej comiesięczną obsługę to 5 zł. Zwolnieni z niej są klienci w wieku poniżej 18 lat.

W przypadku starszych klientów uniknięcie opłaty związane jest z realizacją warunku aktywności, który polega na zrealizowaniu bezgotówkowych transakcji kartą (także Google Pay/Apple Pay) na kwotę min. 300 zł w poprzednim miesiącu.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Korzystanie z własnych bankomatów Alior w Polsce jest całkowicie darmowe podobnie, jak wypłata Blikiem. W przypadku pozostałych urządzeń opłata wynosi 2,50 zł. Alternatywą może być korzystanie z darmowej usługi cashback.

Z kolei koszty wypłat gotówki w bankomatach za granicą wyglądają następująco:

 • 2,50 zł – gdy korzystamy z bankomatów w strefie EOG;
 • 5 zł – dla pozostałych urządzeń.

Prowizja pobierana podczas realizowania wpłaty gotówki we wpłatomacie uzależniona jest od tego, z jakiego urządzenia korzystamy.

Dla maszyn należących do sieci Planet Cash zapłacimy 0,35%- (min. 1 zł), a dla pozostałych 0,60% (min. 1 zł). Wpłatę gotówki w urządzeniu, które zlokalizowane jest w oddziale banku obejmuje prowizja 0,20 % (min. 1 zł).

Bank udostępnia swoim klientom możliwość darmowej wpłaty oraz wypłaty gotówki w oddziałach Alior Bank.

Przelewy

Klienci mogą bezpłatnie realizować zwykłe przelewy internetowe, stałe zlecenia, polecenia zapłaty, przelewy Blik na telefon oraz europejskie przelewy SEPA.

W przypadku skorzystania z opcji przelewu natychmiastowego prowizja pobierana przez bank wynosi 5 zł. Opłata związana z przelewem wykonanym w oddziale banku wynosi 8 zł.

Niestety nie ma dobrej wiadomości dla klientów, którzy często korzystają z zagranicznych przelewów SWIFT – koszt takiej operacji to aż 30 zł.

Do autoryzowania transakcji wykorzystywane są kody SMS, które Alior Bank przesyła klientom bezpłatnie.

Konto Jakże osobiste – Korzyści

Jedną z ciekawszych funkcji, jakie oferuje Alior Bank jest pakiet korzyści, które można wybierać i zmieniać w zależności od tego, czego aktualnie potrzebujemy.

Dwie z nich możemy mieć za darmo, za kolejne należy zapłacić 3,50 zł miesięcznie. Wyboru można dokonać spośród 11 możliwości:

 1. podwyższone oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym;
 2. bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce;
 3. zwrot 1% za wykonywanie płatności telefonem (maks. 20 zł miesięcznie);
 4. punkty dla graczy w League of Legends (dla posiadaczy karty Debit Mastercard LoL, zyskać można 1 Riot Points w League of Legends za każde wydane 1,50 zł poprzez mobilne płatności);
 5. 5 darmowych przelewów natychmiastowych zleconych w bankowości internetowej i mobilnej;
 6. pakiet assistance obejmujący ubezpieczenie samochodu, domu i medyczne;
 7. limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni w miesiącu (zadłużenie nie może przekraczać 1000 zł, bank nalicza opłatę za przyznanie limitu – 2% jego wartości, min. 75 zł);
 8. pakiet 30 darmowych powiadomień SMS o zdarzeniach na koncie;
 9. realizacja płatności za granicą bez kosztów przewalutowania;
 10. bezpłatne korzystanie z bankomatów za granicą;
 11. ubezpieczenie w podróży za granicą, które obejmuje koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, zgubienie bagażu itp.

Po wybraniu korzyści zostanie ona aktywowana następnego dnia od godziny 6:00. Z kolei po rezygnacji bank dezaktywuje ją na początku następnego miesiąca kalendarzowego.

Bankowość internetowa

Bank udostępnia swoim klientom serwis transakcyjny Alior Online, który pozwala na kompleksowe zarządzania kontem.

W bankowości internetowej klienci mogą zlecać przelewy, wnioskować o inne produkty z oferty bankowej, założyć Profil Zaufany, Moje ID a także uzyskać dostęp do PUE ZUS i platformy e-Urząd, które pozwalają na składanie wniosków o wypłatę należnych świadczeń.

Aplikacja mobilna

Poza tym, że Alior Mobile daje takie same możliwości co bankowość internetowa, pozwala na wiele więcej.

Dzięki usłudze Mobilet klienci mogą kupić bilety komunikacji miejskiej a także opłacić parking w strefie płatnego parkowania w mieście. Z kolei usługa Autopay pozwala na opłacanie przejazdów autostradą bez potrzeby robienia tego na bramkach.

Inną przydatną usługą są Moje rachunki. Przy jej użyciu można gromadzić swoje rachunki za prąd, gaz czy przedszkole w jednym miejscu i opłacać je bez konieczności wypełniania formularza przelewu za każdym razem.

Dodatkowo bank udostępnia szereg płatności mobilnych: Google Pay, Apple Pay, Blik, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay, Xiaomi Pay.

Ubezpieczenia

Alior Bank we współpracy z popularnymi firmami ubezpieczeniowymi przygotował dla klientów ciekawe oferty ubezpieczeń:

 • PZU Życie: ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców oraz ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców kredytów hipotecznych;
 • PZU SA: ubezpieczenie do pożyczki w przypadku utraty pracy i pakiet NNW oraz ubezpieczenie nieruchomości do kredytów hipotecznych;
 • PZU Wojażer: ubezpieczenie turystyczne;
 • Link4: ubezpieczenie komunikacyjne oraz domu i mieszkania.

Mastercard Bezcenne chwile

Przystępując do programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne chwile, klienci mają szansę na zdobywanie punktów podczas realizowania płatności kartą w sklepach partnerskich (stacjonarnych i internetowych).

Po uzbieraniu wymaganej ilości punktów można wymienić je na nagrody rzeczowe (np. vouchery na zakupy, bilety do kina, multimedia, akcesoria kuchenne, zabawki).

Oferta walutowa

Jedną z korzyści, na którą warto się zdecydować są ”Płatności kartą bez kosztów przewalutowania”. Oznacza to, że przewalutowanie odbywa się po atrakcyjnym kursie NBP (dla EUR, USD, GBP) lub Mastercard i NBP (dla pozostałych walut).

Bank rezygnuje z pobierania własnej prowizji za rozliczanie gotówkowej/bezgotówkowej transakcji kartą zrealizowanej za granicą i dodatkowej marży do kursu wymiany walut.

Należy jednak za każdym razem sprawdzić na terminalu lub w bankomacie, w jakiej walucie odbywa się rozliczenie tak, aby upewnić się, że wybrana została waluta obowiązująca w kraju, w którym przebywamy.

Dodatkowo klienci mogą bezpłatnie otworzyć konta w obcych walutach (EUR, GBP, USD) bez konieczności aktywowania jakiejkolwiek korzyści. Aby obsługiwać wszystkie konta wystarczy posiadać jedną kartę Debit Mastercard Zbliżeniową.

Kolejną propozycją jest Kantor Walutowy Alior z konkurencyjnymi spreadami. Należy mieć na uwadze, że nie jest to to samo, co Konto Walutowe w banku.

W Kantorze Walutowym należy otworzyć oddzielne bezpłatne konto w wybranej walucie. Korzystanie z wymiany walut w banku jest mało korzystne.

Oferta oszczędnościowa

Klienci mają możliwość otwarcia darmowego konta oszczędnościowego, które może być prowadzone w kilku wariantach. Po wybraniu odpowiedniej korzyści bank gwarantuje podwyższone oprocentowanie na rachunku obowiązujące przez okres kilku miesięcy.

Dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego przygotowano również opcję otwarcie drugiego konta, które ma posłużyć do deponowania środków. Mowa o Koncie Mega Oszczędnościowym, którego zaletą są darmowe przelewy wewnętrzne i cyklicznie powtarzające się promocje na nowe środki.

Obsługa klienta

Obecnie w sieci Alior Banku znajduje się ok. 500 oddziałów i agencji partnerskich zlokalizowanych w całej Polsce. Z pewnością docenią to klienci, którzy preferują korzystanie z usług stacjonarnych.

Alior Bank robi co może, by ułatwić klientom korzystanie z bankowości elektronicznej, szczególnie na początku drogi. Początkujący posiadacze mają możliwość skorzystania z pomocnego FAQ i samouczków w formie wideo.

Promocje

Konto Jakże Osobiste bardzo często promuje się szczególnie wśród potencjalnych nowych klientów. Promocje organizowane przez bank często dają możliwość zdobycia nawet kilkuset złotych premii.

Regulaminy akcji specjalnych zazwyczaj są jasne i nie ma w nich ”haczyków”. W przypadku obecnych klientów promocje dotyczą zazwyczaj kart kredytowych. Raz na jakiś czas bank organizuje także konkursy z nagrodami.

Jedną z powtarzanych cyklicznie akcji specjalnych są ekstra punkty w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne chwile. Pod tym względem mogłoby być nieco lepiej, jednak należy docenić fakt, że bank pamięta także o obecnych klientach.

Jak otworzyć Konto Jakże Osobiste?

Konto Jakże Osobiste można założyć przez Internet, wykorzystując przelew weryfikacyjny z rachunku prowadzonego w innym banku w Polsce. Inną opcją jest skorzystanie z mobilnej aplikacji nawet, gdy nie jesteśmy jeszcze klientami Alior Banku.

Oczywiście dla klientów, którzy preferują tradycyjne rozwiązania przygotowano również możliwość otwarcia rachunku w dowolnym oddziale.

Zakładając konto warto zainteresować się ofertą dodatkowych produktów, która obejmuje:

 • produkty oszczędnościowe: Konto Mega Oszczędnościowe i Konto Oszczędnościowe;
 • kartę kredytową Mastercard OK!;
 • produkty walutowe: Konto Walutowe w Kantorze Walutowym;
 • konto firmowe: iKonto Biznes.

Konto Jakże Osobiste – opinia

Konto Jakże Osobiste jest jednym z nielicznych na rynku, które można w pewien sposób dopasować do swoich preferencji.

Alior Bank przygotowując ofertę wziął pod uwagę fakt, że każdy klient ma inne oczekiwania wobec bankowości i udostępnił korzyści, którymi można dowolnie manewrować tak, by rachunek stał się dla klienta dosłownie ”osobisty”.

Jak w praktyce sprawdza się oferta? Opłaty dot. rachunku wpisują się w standardy rynkowe i nie są ani przesadnie wysokie, ani bardzo niskie.

Atutem z pewnością jest brak opłat za większość standardowych operacji (zwykłe przelewy, przelewy Blik, stałe zlecenia, polecenia zapłaty, wypłaty z bankomatów własnych, wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach).

Niestety na minus należy odnotować prowizję pobieraną podczas korzystania z wpłatomatów. Zazwyczaj banki udostępniają możliwość korzystania z własnych maszyn bezpłatnie, natomiast Alior Bank pobiera opłatę, której nie sposób uniknąć.

Warto uważnie dobierać korzyści, ponieważ to dzięki nim można sprawić, że Konto Jakże Osobiste będzie naprawdę bardzo tanie, a jest w czym wybierać.

Klienci planujący zagraniczny wyjazd mogą zdecydować się na bezpłatne korzystanie z zagranicznych bankomatów. I korzystne przewalutowania po kursie NBP i Mastercarda lub ubezpieczenie w podróży, które pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów.

Dla osób oszczędnych atrakcyjne może okazać się podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i częściowy zwrot za zakupy.

Z kolei ci, którzy chętnie korzystają z gotówki powinni zainteresować się darmowymi wypłatami z bankomatów. To zaledwie część tego, co oferuje Alior Bank.

Oferta korzyści nie przypadnie raczej do gustu klientom, których przygoda z bankowością dopiero się rozpoczyna. I nie są jeszcze do końca świadomi, z jakich usług i funkcji będą aktywnie korzystać.

Dodatkowo propozycja może nie cieszyć się zainteresowaniem osób zapominalskich i zabieganych, które musiałyby pamiętać o zmianie korzyści z dużym wyprzedzeniem.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie korzyści są sobie równe. Z pewnością popularność powiadomień SMS czy punktów dla graczy jest znacznie mniejsza niż np. korzystnych przewalutowań.

Ci, którzy zdecydują się na rzadko wybieraną korzyść i mogą wybrać jeszcze tylko jedną bezpłatnie, będą musieli poważnie zastanowić się, co będzie dla nich bardziej przydatne.

Należy wziąć pod uwagę kwestie techniczne w przypadku wymiany korzyści. Po rezygnacji z jednej z wybranych trzeba pamiętać, że zostanie ona dezaktywowana dopiero na początku kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Oznacza to, że aktywacja w tym czasie kolejnej (trzeciej) korzyści będzie wiązała się z opłatą w wysokości 3,50 zł do czasu wygaśnięcia poprzedniej. Warto pokazać to na przykładzie, aby lepiej zrozumieć cały mechanizm.

Mając aktywne dwie korzyści (korzyść 1 i korzyść 2) nie płacimy nic, ponieważ płatna jest dopiero korzyść 3. Jeśli na początku np. sierpnia zrezygnujemy z korzyści 1 oznacza to, że:
 • korzyść 3 zostaje aktywowana kolejnego dnia o 6:00;
 • korzyść 3 będzie płatna w sierpniu 3,50 zł – od września będzie darmowa;
 • korzyść 1 jest aktywna do końca sierpnia (i bezpłatna) i nadal można z niej korzystać.

Na szczęście bank każdorazowo informuje o tym, że kolejna wybierana korzyść wiąże się z opłatą. Warto jednak podejmować decyzje z wyprzedzeniem, by uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Pomimo tego, że niewątpliwie pakiet korzyści jest atrakcyjny, należy wziąć pod uwagę, że niektóre z proponowanych opcji są dostępne w innych bankach za darmo (np. wypłaty z bankomatów w Polsce).

Jeśli korzyści nie zostaną dobrane precyzyjnie Konto Jakże Osobiste nie będzie niestety ani tanie, ani szczególnie wyróżniające się.

Bez wątpienia jest to jednak dobre rozwiązanie dla tych, którzy wiedzą czego chcą, ponieważ oferowany rachunek jest dość nowoczesny.

bankradar.pl