KONTO FIRMOWE NEST BANK – BIZnest KONTO

Konto firmowe Nest Bank to rachunek uniwersalny i funkcjonalny. Szczególnie powinien przypaść do gusty tym, którzy chcieliby maksymalnie ograniczyć koszty, a dodatkowo móc korzystać z nowoczesnej bankowości i innych przydatnych usług.

Pomimo tego, że Nest Bank jest stosunkowo niewielką instytucją oferuje swoim klientom rachunek, który śmiało może konkurować z innymi dostępnymi u konkurencji.

Konto firmowe Nest Bank – opłaty

Z oferty BIZnest Konta mogą skorzystać klienci biznesowi niezależnie od formy prawnej (zarówno prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą jak i np. fundacje czy stowarzyszenia).

Rachunek można założyć bezpłatnie, a dodatkowo bank nie pobiera opłaty za jego prowadzenie.

Istnieje także możliwość otwarcia dodatkowych rachunków pomocniczych. Te prowadzone w złotówkach kosztują 10 zł miesięcznie, a w euro, dolarach lub funtach brytyjskich są darmowe.

Karta płatnicza

Nest Bank oferuje swoim klientom tylko jeden rodzaj karty: Visa Business. Można nią realizować zarówno płatności internetowe jak i zbliżeniowe. Wydanie karty i jej obsługa są darmowe.

Można także zdecydować się na zamówienie dodatkowych kart debetowych, a opłata za wydanie jednej to 25 zł. Prowizja związana z obsługą kart dodatkowych pobierana jest raz w roku i wynosi 25 zł.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Przedsiębiorcy posiadający konto firmowe Nest Bank nie zapłacą nic za korzystanie z cashbacku, bankomatów Euronet i wypłat realizowanych Blikiem. Urządzenia należące do innych banków pobierają opłatę w wysokości 6 zł.

Jeśli chodzi natomiast o korzystanie z bankomatów za granicą to oprócz opłaty 6 zł należy opłacić prowizję w wysokości 4,9% za przewalutowanie transakcji.

Dobra wiadomość dla klientów, którzy często używają wpłatomatów w celu wpłacania gotówki – takie operacje są całkowicie bezpłatne.

Najmniej korzystną opcją jest realizowanie wpłat i wypłat gotówki w placówkach bankowych. Bank pobiera prowizję, która wynosi 0,5% od wartości wpłaty/wypłaty, jednak minimalna pobrana kwota to 10 zł.

Niestety bank narzuca klientom ograniczenia związane z ilością wypłacanej gotówki. Bezproblemowo pobrać można maksymalnie 10000 zł. Jeśli potrzebujemy więcej należy 2 dni wcześniej zgłosić chęć pobrania pieniędzy w oddziale banku.

Ograniczenia dotyczą także wypłat gotówki kartą lub mobilnie. Największa pobrana kwota to jednorazowo 20000 zł, a w ciągu dnia można zrealizować 10 takich operacji.

Przelewy

Przedsiębiorcy całkowicie za darmo mogą realizować zwykłe przelewy internetowe, europejskie przelewy SEPA (spread na euro to ok. 6%) oraz te kierowane do ZUS i US. Z opłaty zwolnione są także zlecenia stałe.

Jeśli chodzi o przelewy natychmiastowe, opłata za realizację wynosi 10 zł. W przypadku poleceń zapłaty prowizja wynosi 5 zł.

Dość wysoka opłata związana jest z zagranicznymi przelewami SWIFT. Każda taka operacja obciąża konto klienta kwotą 50 zł.

Do autoryzowania transakcji wykorzystywane są kody SMS i w tym przypadku są one bezpłatne.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Z oferty z pewnością zadowoleni będą klienci szczególnie ceniący swój czas. Nest Bank pozwala na załatwianie prawie wszystkich spraw zdalnie.

Już samo BIZnest Konto można otworzyć przez Internet składając wniosek na stronie banku. Autoryzacja może zostać wykonana przelewem z własnego rachunku osobistego.

Wszystko to sprawia, że oferta Nest Banku na tle konkurencji prezentuje się całkiem nieźle, ponieważ w innych bankach najczęściej trzeba osobiście udać się do oddziału w celu dopełnienia formalności.

Oczywiście w serwisie transakcyjnym zrealizujemy wszystkie podstawowe operacje: przelewy, zakładanie depozytów, wnioskowanie o kartę itp. dodatkowo jednak Nest Bank oferuje klientom znacznie większe możliwości.

Przedsiębiorcy mają możliwość zarządzania uprawnieniami dostępu do konta. Dzięki tej usłudze osoba potwierdzająca może otrzymywać powiadomienia (SMS, push, e-mail) o oczekujących na realizację transakcjach.

Na uwagę zasługuje również funkcjonalność Moje finanse. Szczególnie ważna dla osób prowadzących jednoosobową działalność, która pozwala na wgląd do salda i wykonanych operacji na kontach prowadzonych w innych instytucjach oraz zarządzanie nimi.

Usługa umożliwia przeniesienie zdefiniowanych odbiorców z innych banków do Nest Banku i dokonanie transferu środków.

Dodatkowo klienci biznesowi zyskują dostęp do analizy wpływów oraz wydatków na wszystkich posiadanych rachunkach.

W ofercie banku znajdzie się także coś dla tych, którzy będą potrzebować pomocy kredytowej. Bankowość internetowa zezwala na wnioskowanie o kredyt na rachunku i karty kredytowe.

Oczywiście omówione funkcjonalności to nie wszystko, co Nest Bank ma do zaoferowania. Warto wiedzieć także o:

 • możliwości biometrycznego logowania do aplikacji mobilnej (Face ID, odcisk palca);
 • opcji ustawienia hasła mobilnego zamiast kodów SMS do autoryzacji transakcji;
 • dostępie do finansów firmowych i osobistych za pomocą jednego hasła i loginu – komunikat dotyczący tego w jakiej strefie się znajdujemy (prywatnej czy biznesowej) jest bardzo wyraźny;
 • opcji spersonalizowania aplikacji i dostosowanie jej do swoich potrzeb;
 • możliwości wysyłki numeru konta na numer telefonu lub adres e-mail.

Na stronie internetowej Nest Banku znajduje się specjalna mapa, która pozwala na lepsze poznanie proponowanych przez bank funkcjonalności.

Oferta kredytowa

Niestety musimy rozczarować nowych przedsiębiorców, ponieważ oferta kredytowa Nest Banku dedykowana jest tym firmom, które na rynku są obecne przynajmniej od 2 lat. Dla nich w ofercie znajdują się następujące produkty:

 • BIZnest Limit w Koncie;
 • BIZnest Kredyt w różnych wersjach;
 • kredyty z gwarancjami różnych instytucji.

Nest Bank zapewnia, że pieniądze trafiają na konto kredytobiorcy w bardzo krótkim czasie. Zaletą oferty kredytowej jest możliwość obniżenia kosztów kredytowania dzięki gwarancjom z innych źródeł.

Mimo wszystko, brak oferty kredytowej skierowanej do nowych przedsiębiorstw jest dużym niedociągnięciem ze strony banku.

Oferta walutowa

Klienci współpracujący z kontrahentami zagranicznymi powinni zapoznać się z ofertą walutową Nest Banku, chociaż nie jest ona zbytnio rozbudowana.

Warto wiedzieć, że bank nie obsługuje gotówki w walutach obcych. W udostępnionej ofercie znajdziemy 10 walut: USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK.

Otwarcie i prowadzenie rachunków w tych walutach jest całkowicie darmowe. Inne opłaty i ich wysokość zależą od tego, w jakiej walucie prowadzone jest konto.

Niestety w ofercie nie znajdziemy usługi kantoru walutowego, jednak zamiast niego skorzystać można z Korzystnego przewalutowania ze spreadem dużo niższym niż standardowo.

Jest to jednak usługa płatna. Tabela kursowa zmienia się co pół godziny od 9:00 do 17:00.

Nadwyżki finansowe

W sytuacji, gdy firma posiada większe przychody niż wydatki i ma do dyspozycji nadwyżkę finansową warto skupić się nad jej rozsądnym zagospodarowaniem, nawet na krótki czas (np. do momentu opłacenia kolejnych faktur).

Nest Bank daje swoim klientom taką możliwość. Jedną z propozycji jest konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie opiera się na wskaźniku WIBOR 3M.

Dodatkowo bank zachęca klientów promocją, w którą w miesiącu otwarcia konta i w dwóch kolejnych zgromadzone środki objęte są podwyższoną stawką oprocentowania.

Poza kontem oszczędnościowym warto zainteresować się także lokatami terminowymi od 7 dni do 36 miesięcy. Zdeponowana kwota musi mieścić się w przedziale od 1000 zł do 1,5 mln zł.

Dodatkowe usługi

Jeśli chodzi o pomoc ze strony banku w zarządzaniu rachunkiem, dostępne są dwie propozycje:

 1. portal Obsługa faktur – dzięki niemu klient ma możliwość dostarczenia faktur księgowym bez wychodzenia z domu i monitorowanie ich działań, wystawianie nowych faktur i wysyłanie przypomnień do kontrahentów;
 2. Faktoria (faktoring) – w tym przypadku Nest Bank bierze na siebie zrealizowanie płatności za wystawione faktury oraz ryzyko związane z otrzymaniem należnej sumy.

Jak otworzyć konto firmowe Nest Bank?

Jak już wspomniano wcześniej, aby otworzyć konto wcale nie trzeba wybierać się do oddziału bankowego, ponieważ cały proces odbywa się całkowicie zdalnie.

Na stronie internetowej znajduje się wniosek, który złożyć może każdy uprawniony do reprezentowania firmy/organizacji.

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą przygotowano możliwość utworzenia BIZnest Konta w czasie wideo-konsultacji z doradcą bankowym. Jedyne czego potrzebujemy to dowód osobisty i telefon.

Firmy o innej strukturze prawnej mogą wykorzystać metodę, w której weryfikacja odbywa się na podstawie przelewu wykonanego z rachunku osobistego prowadzonego w innym banku. Nest Bank bierze pod uwagę:

 • Alior Bank;
 • ING Bank Śląski;
 • mBank;
 • Bank Pekao;
 • Santander Bank Polska.

Po zaksięgowaniu przelewu Nest Bank porównuje dane z tymi, które wprowadzono we wniosku. Informacje o dalszych krokach przedsiębiorca otrzymuje mailowo.

Warto wiedzieć, że z takiej możliwości nie można skorzystać w momencie, gdy rachunek, z którego chcielibyśmy zrealizować przelew weryfikacyjny został dopiero co otwarty z jego wykorzystaniem.

Gdy uzupełniony zostanie numer NIP, bank automatycznie zaczyta wiele danych z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Przed wysłaniem wniosku na podany numer telefonu bank wyśle kod autoryzacyjny, który posłuży do potwierdzenia chęci otwarcia BIZnest Konta.

Komplet dokumentów (tabele opłat, prowizji i oprocentowania, wzór umowy ramowej, regulamin prowadzenia rachunków) zostanie wysłany na adres mailowy.

Inne dostępne metody to złożenie wniosku online i podpisanie umowy podczas wizyty kuriera lub załatwienie wszystkich formalności w placówce bankowej.

Konto firmowe Nest Bank – opinia

Oferowany rachunek powinien sprawdzić się osobom prowadzącym działalność jednoosobową, mikrofirmom, firmom handlowo-usługowym i tym, które prowadzą interesy z zagranicznymi kontrahentami.

BIZnest Konto może być także interesującą opcją dla klientów rozpoczynających działalność gospodarczą, ponieważ oferuje niskie opłaty, dzięki czemu w prosty sposób można zminimalizować koszty bankowe.

Minusem oferty jest niestety brak pomocy kredytowej na początku współpracy. Jeśli chodzi o promocje, to bank niezbyt często je organizuje, jednak warto śledzić informacje na bieżąco.

Warto jednak wspomnieć, że oferta Nest Banku zawiera kilka opcji, których próżno szukać u konkurencji, jak np. nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe.

Po założeniu konta zyskujemy dostęp do rozbudowanego serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej, które ułatwiają zarządzanie wieloma usługami.

Inną grupą odbiorców, którzy z pewnością skorzystają na rozpoczęciu współpracy z Nest Bankiem są firmy działające w branży handlowo-usługowej.

Przedsiębiorcy mogą za darmo korzystać z wpłacania gotówki przy użyciu wpłatomatów sieci Euronet. Niestety bank nie posiada dobrej oferty walutowej.

Usługi, które oferuje w tym zakresie są jedynie namiastką tego, co jest potrzebne firmom obsługującym zagranicznych kontrahentów.

bankradar.pl