KONTO FIRMOWE MILLENNIUM BANK – KONTO MÓJ BIZNES

Oferta Millennium Banku, w której znajduje się Konto Mój Biznes dedykowana jest klientom biznesowym, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, wspólnikom spółek cywilnych i rolnikom.

Konto można mieć zupełnie za darmo, a przedsiębiorcy dodatkowo mają możliwość skorzystania ze specjalnie dla nich przygotowanych udogodnień.

Oferta może być szczególnie interesująca dla nowych firm i start-upów, bo właśnie dla nich przeznaczono preferencyjne warunki.

Oprócz tego oferta banku zawiera dodatkowe usługi przydatne podczas prowadzenia działalności gospodarczej oraz ciekawą ofertę terminali POS.

Konto firmowe Millennium Bank – opłaty

Samo otwarcie Konta Mój Biznes nic nie kosztuje, a rachunek nie jest oprocentowany. Miesięczne utrzymanie konta wynosi 20 zł, jednak decydując się na założenie go w promocji można uzyskać dwuletnie zwolnienie z opłaty.

Po upływie okresu promocyjnego uniknięcie opłaty jest możliwe po spełnieniu jednego z dwóch warunków:

 1. wpływ na konto na kwotę min. 1000 zł miesięcznie;
 2. realizacja min. 1 przelewu do ZUS lub US w miesiącu.

Klienci biznesowi mogą także skorzystać z opcji otwarcia dodatkowych rachunków:

 • bezpłatny rachunek VAT;
 • rachunek walutowy (GBP, EUR, CHF, USD), za który bank pobiera opłatę w wysokości 15 zł miesięcznie.

Co ciekawe, konta walutowe również są zwolnione z opłat podczas trwania okresu promocyjnego.

W przypadku ”wpływów na rachunek” nie są brane pod uwagę te przelewy, które wykonano z własnych kont prowadzonych w Millennium Banku, Millennium Domu Maklerskim i Millennium TFI S.A.

Karta płatnicza

Zamówienie karty płatniczej do konta nie jest obowiązkowe, ale dla klientów, którzy preferują taki sposób płatności bank przygotował kartę Millennium Visa Mój Biznes, którą można wykonać zarówno płatności zbliżeniowe jak i internetowe.

Karta wyposażona jest w usługę 3D Secure, która ma za zadanie zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas płatności w Internecie.

„Plastik” można bezpłatnie ubezpieczyć, a klienci używając jej mogą skorzystać z programu rabatowego Inspiracje. Karta wydawana jest bezpłatnie i za jej odnowienie także nic nie zapłacimy.

Comiesięczna obsługa kosztuje 7 zł, ale po wykonaniu nią transakcji na kwotę min. 500 zł miesięcznie Millennium Bank nie pobierze za nią opłaty.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Przedsiębiorcy posiadający konto firmowe Millennium Banku mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów własnych zlokalizowanych na terenie Polski.

Niewielka prowizja (1 zł) pobierana jest podczas używania maszyn Santander Banku i Planet Cash. Za korzystanie z pozostałych urządzeń należy zapłacić prowizję, która wynosi 3,5%, jednak minimalna pobrana przez bank kwota to 5 zł.

Taka sama prowizja (3,5%, min. 5 zł) zostanie pobrana podczas wypłaty gotówki za granicą w euro w krajach EOG i pozostałych bankomatach zagranicznych. Oprócz tego bank naliczy prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2%.

Bezpłatnie za to można korzystać z opcji wpłacania gotówki przy użyciu wpłatomatów, jednak należy pamiętać o limicie miesięcznych wpłat (10 tys. zł). Przekroczenie tej kwoty skutkuje naliczeniem prowizji, która wynosi 0,4% wartości wpłaty dla nadwyżki powyżej 10000 zł.

Realizując wpłatę/wypłatę gotówki w placówce banku również będziemy obciążeni kosztami prowizji, która wynosi 0,7% (min. 10 zł).

Przelewy

Millennium Bank oferuje swoim klientom pulę 20 bezpłatnych przelewów w miesiącu. Każdy kolejny wiąże się z opłatą w wysokości 1 zł. Takie same zasady dotyczą realizowania europejskich przelewów SEPA.

Klienci biznesowi nie zapłacą nic za wykonywanie przelewów, których odbiorcami są ZUS i US. Koszt przelewu natychmiastowego to 10 zł.

W przypadku zleceń stałych nic nie zapłacimy za ich ustanowienie, jednak każda realizacja to koszt 4 zł. Jeśli chodzi natomiast o polecenie zapłaty, to ustanowienie go albo modyfikacja wiąże się z opłatą w wysokości 4 zł, a za realizację zapłacimy 1 zł.

Dość wysoka opłata dotyczy także przelewów zwykłych zlecanych w placówce banku – każda taka operacja to koszt 25 zł.

Nie mamy dobrych informacji również dla klientów realizujących zagraniczne przelewy SWIFT. Prowizja za tego typu przelew wynosi 0,25% (min. 17 zł, maks. 170 zł).

Autoryzacja operacji możliwa jest przy użyciu bezpłatnych kodów SMS.

Bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna

Zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi mają dostęp do serwisu transakcyjnego Millenet, w którym bezproblemowo można przełączać się między kontem osobistym a firmowym.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna zawierają informacje dotyczące salda rachunku, szczegółów konta i jego historii oraz szczegółów kart kredytowych.

Serwis transakcyjny oraz aplikacja pozwalają na zlecanie przelewów własnych, krajowych, natychmiastowych, na adres e-mail/numer telefonu, przy użyciu kodu QR, do ZUS i US, z rachunku karty kredytowej.

Dodatkowo klienci sami mogą generować kody QR do przelewów, zlecać doładowania telefonów, załączać dokumenty (np. zdjęcia paragonów) i wiele innych.

Bankowość internetowa umożliwia podgląd szczegółów produktów inwestycyjnych (np. Programów Inwestycyjno-ubezpieczeniowych) i wnioskowanie o dodatkowe produkty z oferty:

 • pożyczki;
 • ubezpieczenia;
 • limit na koncie.

Jeśli chodzi kwestie związane z bezpieczeństwem to, jak wcześniej wspomniano, bank wyposażył kartę w usługę 3D Secure.

Oprócz tego klienci mogą korzystać z blokowania kart albo transakcji spoza UE, zmiany kodu PIN lub ustalania limitów transakcji. Do aplikacji można logować się biometrycznie przy użyciu odcisku palca.

Dodatkowo serwis transakcyjny udostępnia następujące funkcje i usługi:
 • menedżer finansów;
 • kursy walut;
 • możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej;
 • możliwość wykupienia parkingu;
 • tworzenie wirtualnych kart płatniczych;
 • możliwość uiszczania opłaty za przejazd autostradami (Autopay).

Pomimo tego, że aplikacja mobilna nie oferuje płatności Google Pay, uważa się ją za jedną z najlepszych na rynku. Klienci posiadający system Android zmuszeni są do korzystania z technologii HCE.

Oprócz niej płatności mobilne oferowane przez bank to Apple Pay i Blik. Nie znajdziemy także usługi zdalnej wymiany walut, co będzie niedogodnością dla klientów realizujących transakcje zagraniczne.

Obsługa klienta

Konsultanci Millennium Banku zapracowali sobie na dobrą opinię. Są przyjaźnie nastawieni do klientów a na zadane pytania odpowiadają merytorycznie i całkiem szybko.

Na uznanie zasługuje także rozbudowana sieć placówek zlokalizowanych w całej Polsce. Obecnie w sieci znajduje się ponad 750 oddziałów z bankomatami posiadającymi także funkcję wpłatomatu.

Dodatkowo bank udostępnia klientom możliwość wpłacania gotówki w formie zamkniętej, korzystania z możliwości transportu i wrzutni nocnej, dzięki czemu utarg trafia do instytucji nawet w dni wolne od pracy.

Oferta kredytowa

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z kredytów gotówkowych i inwestycyjnych, jeśli spełnią jeden z dwóch warunków:

 • współpraca z Millennium Bankiem od min. 6 miesięcy;
 • prowadzenie działalności gospodarczej bez przerwy od roku.

Odsetki i prowizje naliczane w związku z kredytem mogą zostać wliczone do kosztów prowadzenia firmy i odliczone od podatku.

Inkaso dokumentowe, gwarancja bankowa, faktoring niepełny

Inkaso bankowe jest jedną z form płatności (warunkową), która może być stosowana w obrocie zagranicznym i krajowym.

Jest to rozwiązanie polegające na wysyłaniu przez bank eksportera do banku importera dokumentów uprawniających do dysponowania towarami pod pewnymi warunkami (np. po zapłaceniu wymaganej kwoty).

Jeśli chodzi o gwarancję bankową to takie rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo transakcji i maksymalnie ograniczyć ryzyko, które może być spowodowane nie wywiązaniem się ze zobowiązań przez kontrahenta.

W takiej sytuacji bank kontrahenta zobowiązuje się do zapłaty beneficjentowi ustalonej kwoty wtedy, gdy kontrahent nie zrealizuje obowiązku zapłaty.

Faktoring niepełny natomiast pomaga w sfinansowaniu bieżących zobowiązań działalności zmieniając należność wynikającą z faktur na gotówkę. Warto mieć na uwadze to, że rozliczenia prowadzone są w PLN.

Millennium Leasing

Bank Millennium oferuje swoim klientom dwie formy leasingu: operacyjny i finansowy. W ramach leasingu dostępne są:

 • samochody osobowe i dostawcze;
 • maszyny;
 • urządzenia;
 • nieruchomości.

Oferta terminali płatniczych

Właściciele punktów handlowo-usługowych mogą także zainteresować się ofertą terminali POS obsługiwanych przez PayTel na preferencyjnych warunkach przez okres kilkunastu miesięcy.

W ramach promocji można uzyskać zwolnienie z opłat przez 12 miesięcy. Po upływie roku abonament pozostaje na niskim poziomie a prowizja od transakcji bezgotówkowe jest bardzo konkurencyjna.

Jak otworzyć konto firmowe Millennium Bank?

Konto Mój Biznes można otworzyć wykorzystując kilka udostępnionych przez bank metod.

Pierwsza z nich polega na złożeniu wniosku online na stronie internetowej banku i potwierdzeniu tożsamości po zalogowaniu się na rachunek osobisty otwarty w innym banku. Alternatywą jest wizyta w najbliższej placówce bankowej.

Dla obecnych klientów przygotowano możliwość otwarcia rachunku firmowego w serwisie transakcyjnym. Cały proces wnioskowania można przeprowadzić także bezpośrednio w oddziale banku.

Konto firmowe Millennium Bank – opinia

Ci przedsiębiorcy, którzy zaczynają swoją działalność powinni zadbać o ograniczenie kosztów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Jednym z ważniejszych elementów tego typu strategii jest wybór rachunku biznesowego tak, by nie generował dodatkowych zbędnych kosztów. Ciekawą propozycją jest właśnie konto firmowe Millennium Banku, które doskonale wpisuje się w ten standard.

W Millennium znajdziemy proste sposoby pomagające uniknąć opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty płatniczej. W zasadzie nie trzeba robić nic poza normalną aktywnością na koncie.

Warunki oferowane przez Millennium są atrakcyjne, chociaż nie sposób nie wspomnieć o wysokich kosztach związanych z obsługą gotówkową.

Atutem jest na pewno możliwość korzystania z darmowych wpłat we wpłatomatach własnych banku do kwoty 10000 zł. Jak widać Millennium Bank wspiera klientów biznesowych, a w szczególności tych zajmujących się handlem.

Widać to między innymi po tym, że przygotował dla nich usługi takie jak inkaso dokumentowe, faktoring czy gwarancja bankowe. Mogą one znacznie usprawnić pracę firmy i wspomóc zabezpieczenie jej płynności finansowej.

Dużym plusem jest także możliwość uzyskania bezpłatnego terminala płatniczego na 12 miesięcy i niezbyt wysokie prowizje za transakcje bezgotówkowe.

Dla klientów często realizujących transakcje w obcych walutach przydatnym rozwiązaniem będzie możliwość otwarcia pomocniczego konta.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że takie rozwiązanie nie należy do najtańszych, a kosztów niestety nie sposób uniknąć. Szkoda, że w Millennium brakuje propozycji płatności walutowych.

Nie znajdziemy tutaj wielowalutowej karty do konta ani zdalnej wymiany walut z korzystnym kursem. Warto jednak wiedzieć, że w porównaniu do konkurencji prowizja za operacje zagraniczne jest stosunkowo niska.

Oferowany rachunek mógłby dobrze sprawdzi się w połączeniu z kontem osobistym. Jak wiadomo wielu przedsiębiorców nie oddziela finansów firmowych od osobistych, a zarówno bankowość elektroniczna jak i aplikacja pozwalają na swobodne przełączanie się między rachunkami.

Taka opcja jest warta rozważenia tym bardziej, że konto Millennium 360º jest jedną z lepszych propozycji na rynku, a dodatkowo zakładając go można skorzystać z atrakcyjnych promocji.

Aby uzyskać możliwie najniższe koszty związane z prowadzeniem rachunku warto zainteresować się jego zdalną obsługą. W tym przypadku jednak trzeba pamiętać o stosunkowo niewielkiej puli bezpłatnych przelewów.

Konto Mój Biznes z pewnością sprosta oczekiwaniom firm, które jeszcze nie do końca rozwinęły swoje skrzydła, ilość przeprowadzanych przez nie operacji nie należy do najwyższych, a zależy im na tym, by jak najbardziej odciążyć budżet firmowy.

bankradar.pl