KONTO FIRMOWE CREDIT AGRICOLE – KONTO BIZNES

W banku Credit Agricole znajdziemy Konto Biznes, które – jak sama nazwa wskazuje – dedykowane jest klientom biznesowym. Rachunek dostępny jest w 3 wariantach:

 • Solista Biznes – dla jednoosobowych działalności gospodarczych;
 • Sonata Biznes – dla przedsiębiorców prowadzących firmę i zatrudniających pracowników;
 • Symfonia Biznes – dla właścicieli dynamicznie rozwijających się firm.

Dodatkowo bank oferuje także wsparcie finansowe firmom, inwestycje oraz produkty oszczędnościowe.

Konto sprawdzi się dla osób prowadzących jednoosobowych działalność gospodarczą i reprezentantów spółek: jawnej, partnerskiej, z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowej.

Co ciekawe, klienci posiadający Konto Symfonia Biznes mają możliwość negocjowania wysokości opłat i prowizji dotyczących rachunku.

Bank Credit Agricole oferuje także wsparcia indywidualnego doradcy, jednak skorzystać z niego mogą tylko ci przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na otwarcie Konta Sonata Biznes lub Kona Symfonia Biznes.

Konto firmowe Credit Agricole – opłaty

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest oferowanie biznesowego konta w aż trzech wariantach.

Bank nie pobiera opłaty za otwarcie konta, a dodatkowo otwierając je w promocji zyskujemy zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku przez rok.

Poza promocją zakładając Konto Solista Biznes zapłacimy co miesiąc 10 zł za prowadzenie go. Opłata może zostać anulowana po realizacji przelewu do ZUS lub wpływach na rachunek w wysokości min. 2000 zł w poprzednim miesiącu kalendarzowym.

W przypadku Konta Sonata Biznes comiesięczna opłata wynosi 25 zł, a uniknięcie jej jest możliwe po wypełnieniu dwóch warunków:

 • realizacja 1 przelewu do ZUS;
 • wpływ na rachunek na poziomie 5000 zł lub średniomiesięczne saldo min. 5000 zł.

Prowadzenie Konta Symfonia Biznes kosztuje 35 zł miesięcznie, a opłata zostaje zniesiona po zrealizowaniu 1 przelewu do ZUS oraz wpływie na rachunek w wysokości 10000 zł lub przy średniomiesięcznym saldzie min. 100 tys. zł.

Karta płatnicza

Standardową kartą wydawaną do rachunku jest Visa Business Debit, dzięki której realizować można płatności zbliżeniowe i internetowe. Dodatkowo kartę można podłączyć do aplikacji Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Wydanie karty nic nie kosztuje, a comiesięczna opłata za jej obsługę wynosi:

 • 7 zł dla Konta Solista Biznes;
 • 5 zł dla Konta Sonata Biznes i Konta Symfonia Biznes.

Uniknięcie opłaty możliwe jest po zrealizowaniu tych samych warunków, co w przypadku zniesienia opłaty za prowadzenie rachunku.

Karta może zostać zamówiona także w dwóch obcych walutach: euro i dolarach. Posiadanie karty do rachunku nie jest obowiązkowe.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Korzystanie z bankomatów w Polsce jest darmowe dla klientów w przypadku korzystania z urządzeń własnych Credit Agricole oraz tych należących do Santander Bank Polska.

W przypadku pozostałych bankomatów prowizja od wypłaty gotówki wynosi 3% (min. 5 zł).

W przypadku wypłat realizowanych z bankomatów za granicą prowizja także wynosi 3% (min. 5 zł), gdy wypłacamy euro i 4% (min. 10 zł) dla pozostałych walut.

Klienci biznesowi mogą korzystać z bezpłatnych wpłat gotówki przy użyciu wpłatomatów własnych Credit Agricole. Alternatywną możliwością wpłacania gotówki jest zrobienie tego u doradcy.

Klienci posiadający Konto Sonata Biznes mogą skorzystać z 3 bezpłatnych wpłat, a klienci Konta Symfonia Biznes z 5.

Przelewy i zlecenia

Bank oferuje darmowe przelewy między rachunkami, przelewy kierowane do ZUS i US, zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Realizacja przelewów w bankowości internetowej wiąże się z opłatą w wysokości 1 zł, której można uniknąć po spełnieniu warunków zniesienia opłaty za prowadzenie rachunku.

W przypadku zlecania przelewów natychmiastowych wysokość prowizji uzależniona jest od tego, z jakiego wariantu konta korzystamy:

 • 10 zł dla Konta Solista Biznes i Konta Sonata Biznes;
 • 7 zł dla Konta Symfonia Biznes.

Klienci posiadający Konto Solista Biznes i Konto Sonata Biznes mają możliwość wykupienia abonamentu ”Przelewy ekspresowe”, którego koszt to 40 zł.

Z kolei posiadacze Konta Symfonia Biznes mogą uniknąć opłaty związanej z realizacją przelewów natychmiastowych po spełnieniu warunków zniesienia opłaty za używanie konta.

Europejskie przelewy SEPA realizowane w serwisie transakcyjnym także objęte są prowizją w wysokości 1 zł i tak jak w poprzednich przypadkach spełnienie warunków aktywności anuluje opłatę.

Najdroższą operacją są zagraniczne przelewy SWIFT, za które opłata wynosi 0,25%, jednak minimalna pobierana kwota to aż 40 zł (max. 250 zł).

Konto walutowe

W ofercie banku znajdziemy konto walutowe, które może być prowadzone w trzech walutach: USD, EUR, GBP. Dzięki niemu rozliczanie transakcji walutowych odbywa się bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z przewalutowaniem.

Do konta zamówić można kartę debetową Visa Business Walutową w euro lub dolarach. Prowadzenie każdego rachunku wiąże się z opłatą w wysokości 10 zł.

Kredyt w rachunku bieżącym

Przedsiębiorcom posiadającym konto firmowe Credit Agricole, bank oferuje możliwość skorzystania z linii kredytowej pomagającej utrzymać płynność finansową firmy.

Otrzymać można do 10 tys. zł pod warunkiem, że korzystamy z terminali płatniczych (tzw. limit pod wpływy z terminali).

Udostępniony przez bank limit mieści się w przedziale od 10 tys. zł do 400 tys. zł i nie są wymagane żadne zabezpieczenie.

Dodatkowo bank nie pobiera opłat za rozpatrzenie wniosku kredytowego, a sam limit przyznawany jest na rok z możliwością przedłużenia.

Credit Agricole nie narzuca klientom harmonogramu spłat, a linia kredytowa dostępna jest już od pierwszego dnia prowadzenia działalności dla lekarzy i stomatologów.

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny można pozyskać na inwestycje w rzeczowy majątek trwały (np. budowa nieruchomości związanej z firmą). Najwyższy kredyt jaki można uzyskać, to 4 mln zł z maksymalnym okresem kredytowania do 15 lat.

Leasing Swobodny

Jest to produkt finansowy Europejskiego Funduszu Leasingowego umożliwiający samodzielną zmianę wysokości rat już po zawarciu umowy leasingowej.

Takie rozwiązanie sprawia, że raty można dopasować do sezonowości biznesu lub aktualnych potrzeb. Sfinansować można zakup dowolnego pojazdu i sprzętu do firmy.

Faktoring

Faktoring jest rozwiązaniem polegającym na wcześniejszym spieniężeniu faktur, które wystawiono dla kontrahentów. Z wsparcia mogą skorzystać firmy prowadzące działalność min. od roku i wykazujące obroty w wysokości min. 2 mln zł rocznie.

Z usługi faktoringu nie mogą skorzystać następujące branże:

 • branża budowlana;
 • wolne zawody;
 • agencje reklamowe;
 • pośrednictwo i usługi finansowe;
 • IT;
 • handel bronią lub biżuterią;
 • organizacje charytatywne;
 • fundacje;
 • parafie wyznaniowe;
 • komisy samochodowe;
 • kasyna, kantory, salony gier.

Konto Oszczędzam

Konto Oszczędzam to rachunek oszczędnościowy, który można prowadzić w jednej z 4 walut: PLN, EUR, USD, GBP.

Klient ma możliwość założenie maksymalnie 4 kont prowadzonych w złotówkach z dzienną kapitalizacją odsetek i Konta Oszczędzam (również w PLN) z kwartalną kapitalizacją. Oprocentowanie wynosi od 0,01% do 0,40% w skali roku.

W przypadku kont prowadzonych w walutach obcych kapitalizacja odsetek odbywa się co kwartał. Konto oszczędnościowe można zasilać wpłatami lub skorzystać z usługi autooszczędzania.

Jak otworzyć konto firmowe Credit Agricole?

Konto można założyć online za pomocą aplikacji mobilnej CA24 Mobile, w placówce bankowej lub telefonicznie.

W celu otwarcia rachunku przez Internet należy przygotować dowód osobisty oraz NIP firmy, wejść na stronę banku i wypełnić formularz kontaktowy.

Skontaktuje się z nami doradca bankowy, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

Umowę do podpisania dostarczy kurier. W przypadku, gdy nie chcemy podpisywać umowy w wersji papierowej można skorzystać z aplikacji CA24 Mobile.

W tym przypadku również należy przygotować dowód osobisty i NIP firmy, które są zgodne z aktualnymi danymi zamieszczonymi w spisie przedsiębiorców CEIDG.

Kolejnym krokiem jest zainstalowanie aplikacji CA24 Otwórz Konto Biznes, która dostępna jest w sklepie Google Pay lub App Store. Po uruchomieniu aplikacji należy postępować według wyświetlanych poleceń.

Podpisanie umowy następuje przy pomocy jednorazowego kodu SMS, a wszystkie dokumenty zostaną przesłane mailem oraz będą widoczne w mobilnej aplikacji.

Po założeniu rachunku można odinstalować CA24 Otwórz Konto Biznes i na jej miejsce pobrać CA24 Mobile.

Konto firmowe Credit Agricole – opinia

Zdecydowanym wyróżnikiem rachunku w Credit Agricole jest jego dostępność w trzech wersjach, które dostosowane są do wielkości firmy.

Bank skonstruował ofertę tak, aby rozwijała się wraz z przedsiębiorstwem. Dodatkowo w ofercie banku znajdziemy szeroką gamę produktów związanych z finansowaniem działalności.

Minusem oferty jest niestety niskie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym oraz brak wielowalutowej karty, która łączyłaby wszystkie posiadane konta.

Początkowo warto zdecydować się na Konto Solista Biznes, które z czasem można wymienić na Konto Sonata Biznes.

W momencie, gdy nasze przedsiębiorstwo osiąga duże dochody i zatrudnia znaczną ilość pracowników można przejść na korzystanie z Konta Symfonia Biznes, które z pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców.

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl