KONTO DLA CIEBIE – CREDIT AGRICOLE

Konto dla Ciebie jest podstawowym rachunkiem dostępnym w ofercie banku Credit Agricole. Po zapewnieniu stałych wpływów na rachunek i realizacji płatności bezgotówkowych, można uniknąć podstawowych opłat.

Ponadto bank oferuje klientom kartę wielowalutową, ofertę oszczędnościową, szeroką gamę płatności mobilnych i nowoczesną aplikację mobilną CA24mobile.

Konto dla Ciebie – opłaty

Rachunek dedykowany jest klientom, którzy ukończyli 18 r. ż. Standardowa opłata związana z obsługą konta to 9 zł, ale bank daje klientom możliwość uniknięcia jej. Wystarczy, że spełnione zostaną dwa warunki:

 1. wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł w poprzednim miesiącu;
 2. 1 transakcja bezgotówkowa kartą/Google Pay/Apple Pay/Blik w miesiącu.

Bank nie określa, jakie konkretnie wpływy są wymagane. Oznacza to, że zaliczony zostanie zarówno ten z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury oraz zwykły przelew z rachunku prowadzonego w innym banku a nawet wpłata gotówkowa.

Wyjątkiem są wewnętrzne przelewy. Jeśli nie mamy stałego źródła dochodu, najprościej ustawić stałe zlecenia z własnego konta w innej instytucji.

Z kolei warunek realizacji transakcji bezgotówkowej można spełnić np. płacąc za zakup biletu komunikacji miejskiej na początku miesiąca.

Karta

Podczas zamawiania karty do rachunku klienci mogą dokonać wyboru pomiędzy dwiema wielowalutowymi propozycjami:

 • Mastercard Debit Standard Wielowalutowa;
 • Visa Debit Wielowalutowa.

Obie karty przystosowane są do realizowania płatności w Internecie oraz stacjonarnie zbliżeniowo. Dodatkowo wyposażone zostały w dwie przydatne usługi:

 • 3D Secure zapewniającą dodatkowe bezpieczeństwo podczas realizowania transakcji w sieci;
 • cashback, która daje klientom możliwość wypłacania gotówki podczas zakupów.

Interesującą możliwością jest personalizacja karty przy użyciu wizerunków udostępnionych w katalogu. Za wydanie karty standardowej nie jest pobierana żadna opłata.

Jeśli zdecydujemy się na wizerunek z katalogu konieczne będzie uiszczenie opłaty w wysokości 15 zł.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy karta straci ważność i konieczne będzie jej odnowienie. W przypadku karty standardowej, prowizja będzie niższa (10 zł) niż w momencie, gdy wybrana zostanie karta z katalogu (25 zł).

Comiesięczna obsługa karty to koszt 9 zł. W tym przypadku bank również pozwala klientom na uniknięcie opłaty po spełnieniu tych samych warunków, co w przypadku opłaty za prowadzenie konta:

 • wpływ na konto w poprzednim miesiącu min. 1000 zł;
 • 1 transakcja zrealizowana kartą/Google Pay/Apple Pay/Blikiem.

Klienci korzystający z karty za granicą muszą liczyć się z opłaceniem prowizji w wysokości 4% za przewalutowanie transakcji.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Klienci mają możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów zlokalizowanych w placówkach banku na terenie Polski.

Dla pozostałych bankomatów opłata wynosi 7 zł, jednak nie jest pobierana po spełnieniu dobrze już nam znanych warunków aktywności.

Alternatywą może być wykupienie abonamentu na darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, który kosztuje 7 zł miesięcznie i dotyczy również wypłat realizowanych Blikiem.

Standardowa opłata za wypłaty z bankomatów Blikiem wynosi 0 zł.

W przypadku bankomatów zagranicznych prowizja wynosi 7 zł w przypadku wypłaty w euro w strefie EOG (również zostanie anulowana po spełnieniu warunków aktywności).

Dla pozostałych bankomatów zagranicznych opłata to 12 zł i dodatkowe 4% za przewalutowanie transakcji (warto pamiętać o możliwości wykupienia abonamentu).

Z kolei jeśli chodzi o korzystanie z wpłatomatów, bank udostępnia maszyny własne Credit Agricole bezpłatnie.

Za darmo można także wpłacać gotówkę w placówkach banku.

W przypadku wypłacania w oddziale jest ono bezpłatne pod warunkiem, że nie przekroczona zostanie kwota dziennego limitu lub powiadomimy wcześniej o naszych zamiarach bank.

W przeciwnym razie pobierana jest prowizja w wysokości 0,5% (min. 150 zł, max. 300 zł).

Niestety, nie ma dobrej wiadomości dla klientów, którzy często używają cashbacku, ponieważ za każdą tego typu operację pobierana jest opłata w wysokości 2 zł.

Przelewy

Credit Agricole umożliwia swoim klientom bezpłatne realizowanie zwykłych przelewów internetowych.

Ci, którzy chcieliby natomiast skorzystać z możliwości zrealizowania przelewu natychmiastowego muszą liczyć się z opłatą w wysokości 5 zł.

Istnieje możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu na nielimitowaną liczbę przelewów, którego koszt to 7 zł miesięcznie.

Brak opłat dotyczy także zleceń stałych, poleceń zapłaty, europejskich przelewów SEPA, przelewów Blik na numer telefonu oraz autoryzowania operacji kodami Blik.

W przypadku zlecenia przelewu w placówce banku klient zobowiązany jest zapłacić aż 15 zł. Z kolei za realizowanie zagranicznych przelewów SWIFT ustalona prowizja wynosi 0,25% (min. 60 zł – maks. 300 zł).

Bankowość internetowa

Z poziomu bankowości internetowej CA24 eBank klienci mają możliwość kompleksowego zarządzania kontem.

Główny ekran zawiera informacje dotyczące stanu konta, historii operacji, analizy wydatków oraz opcję szybkiego przelewu.

Ciekawą funkcjonalnością udostępnioną przez bank Credit Agricole jest eTożsamość, która ma na celu potwierdzanie tożsamości w czasie załatwiania spraw urzędowych w sieci.

Z poziomu serwisu transakcyjnego klienci mają możliwość umawiania spotkań z doradcą bankowym w oddziale. Niestety bank narzuca swoim klientom limity przelewów:

 • 2000 zł – limit dzienny;
 • 1000 zł – limit jednorazowy.

Aby zmienić limit należy udać się do placówki bankowej lub zadzwonić na infolinię.

Aplikacja mobilna

Uzupełnieniem serwisu transakcyjnego jest mobilna aplikacja CA24 Mobile, która poza standardowymi możliwościami pozwala również na korzystanie z dodatkowych produktów z oferty bankowej.

Menu znajdujące się u dołu ekranu zawiera następujące zakładki:

 • Start;
 • Płatności;
 • Pieniądze;
 • Majątek;
 • Korzyści.

Dodatkowo aplikacja pozwala na zlecanie przelewów Blik na numer telefonu, ponawianie przelewów z historii operacji oraz czasowe zablokowanie karty płatniczej. Jedną z funkcjonalności dostępnych w CA24 Mobile jest Klub Korzyści.

Wśród płatności mobilnych udostępnionych przez bank znajdziemy:

 • Blik;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay.

Klub Korzyści

Klub Korzyści jest nową odsłoną Klubu Rabatowego. Oferuje atrakcyjne zniżki od 5% do 50% podczas płatności kartą debetową w punktach partnerskich (stacjonarnych i internetowych), których aktualnie jest więcej niż 10 tys.

Ubezpieczenie assistance

Klienci Credit Agricole mogą skorzystać z przygotowanego dla nich ubezpieczenia assistance Pomoc dla Ciebie. Zapewnia ono wsparcie w przypadku niespodziewanej choroby, awarii lub kradzieży.

W pakiecie rozszerzonym można uzyskać także pomoc w przypadku uszkodzenia komputera lub samochodu.

Dla osób, które skorzystają z ubezpieczenia w ciągu pół roku od otwarcia Konta dla Ciebie, bank oferuje darmową usługę przez okres pierwszych trzech miesięcy.

Po tym czasie zaczną obowiązywać comiesięczne składki, które jednak są niższe niż w przypadku innych kont osobistych w Credit Agricole.

Oferta dla nowych klientów

Nowi klienci mają szansę skorzystania z oferty powitalnej w Credit Agricole, w której dostępna jest indywidualna linia kredytowa.

Maksymalnie dostępne jest 5 tys. zł z dwutygodniowym okresem bezodsetkowym i RRSO 25,16%. Pozwala to uzyskać dostęp do dodatkowej gotówki w potrzebie.

Dodatkowo korzystając z karty kredytowej Silver lub Gold bank rezygnuje z pobierania opłaty związanej z wydaniem karty oraz korzystaniem z niej przez pierwszy rok trwania umowy.

Aby móc skorzystać z oferty należy zapewnić stały wpływ na rachunek indywidualny.

Oferta oszczędnościowa

W ofercie zdecydowanie wyróżnia się Lokata Mobilna w Ofercie Specjalnej, z której skorzystają jednak tylko nowi klienci.

Ci, którzy chcieliby zaoszczędzić nieco podczas wykonywania codziennych zakupów powinni zainteresować się usługą CAsaver, która jest powiązana z kontem oszczędnościowym.

Oferta walutowa

W ofercie Credit Agricole znajdziemy kartę wielowalutową, która teraz jednak jest już w zasadzie standardem.

Prowadzenie rachunków dewizowych związane jest ze sztywnymi opłatami. Poza tym oferta kont walutowych obejmuje zaledwie 4 główne waluty.

Credit Agricole nie oferuje także kantoru internetowego. Alternatywą jest CAntor, który umożliwia telefoniczną wymianę walut po preferencyjnych kursach.

Promocje

Można powiedzieć, że Credit Agricole umieścił akcje specjalne w swojej stałej ofercie. Dodatkowo co jakiś czas są one powtarzane, więc można z wyprzedzeniem zaplanować udział.

Stały element promocyjny to premia za przeniesienie rachunku oraz program poleceń. Na uwagę zasługują także promocje powiązane z kartą kredytową oraz kontem dla dziecka.

Jak otworzyć Konto dla Ciebie?

Bank udostępnia potencjalnym klientom sporo metod, które posłużyć mają do otwarcia rachunku. Można to zrobić przez:

 • aplikacji CA24 Mobile, wykorzystując selfie i zdjęcie dowodu osobistego (ewentualnie dane z e-dowodu);
 • rozmowy wideo z doradcą bankowym;
 • wizyty kuriera z umową do podpisania.
 • wizytę w placówce banku.

Klienci posiadający konto w Credit Agricole mają możliwość bezpłatnego przekształcenia go w Konto dla Ciebie. Aneks do umowy można podpisać telefonicznie lub w placówce banku.

Dla klientów bank przygotował również kilka produktów dodatkowych:

 • Lokata Na Nowe Środki;
 • Karta kredytowa Silver;
 • Konto dla Ciebie GO!;
 • Konto dla Ciebie MOVE!;
 • Rachunek Walutowy.

Konto dla Ciebie – opinia

Czy w rzeczywistości Konto dla Ciebie sprawdzi się jako rachunek dla wszystkich? Zwróćmy uwagę na opłaty.

Zapewnienie wpływu na konto i zrealizowanie zaledwie jednej płatności daje możliwość zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku, obsługę karty i wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą (EUR w strefie EOG).

Bank wymaga, by warunki zwalniające z opłat zostały spełnione dopiero w kolejnym miesiącu po otwarciu rachunku.

Nie musimy więc martwić się na samym początku współpracy czy wyrobimy się z zapewnieniem wpływu i zrealizowaniem transakcji.

Należy także zastanowić się nad wyborem wizerunku karty, ponieważ jest to usługa dodatkowo płatna.

Jeśli chodzi o mobilną aplikację, na pewno można pochwalić ją za intuicyjność i nowoczesne rozwiązania.

Nowa wersja serwisu transakcyjnego jest bardzo przejrzysta. Bezpośrednio z głównej strony można zlecić przelew, co jest bardzo wygodną opcją.

Warto zwrócić również uwagę na ofertę powitalną, dzięki której nowi klienci mają możliwość korzystania z bezpłatnego limitu na koncie przez dwa tygodnie i otrzymania darmowej (przez rok) karty kredytowej.

Ciekawą opcją przygotowaną przez Credit Agricole jest także ubezpieczenie assistance bezpłatne przez okres trzech miesięcy.

Nie ma się także do czego przyczepić jeśli chodzi o płatności mobilne, ponieważ bank oferuje naprawdę szeroką gamę.

Konta dla Ciebie na pewno docenią osoby poszukujące nowoczesnych i wygodnych rozwiązań w bankach. A to ze względu na m.in. szeroką gamę płatności mobilnych, intuicyjną aplikację CA24 Mobile i możliwość wyboru grafiki na karcie.

Rachunek powinien także spełnić oczekiwania tych klientów, którym zależy na niezbyt skomplikowanych opłatach. Pomimo, że są one dość wysokie, nie będzie raczej problemu z ich uniknięciem.

Klienci posiadający stały dochód i realizujący bezgotówkowe płatności mogą praktycznie bez wysiłku mieć darmowe konto. 

3.9/5 - 7 głosów
bankradar.pl