KONTO BANKOWE DLA GRACZY

Aby dotrzeć do jak najszerszej grupy klientów, banki wychodzą z propozycjami nowoczesnych rachunków, których funkcjonalności mają w jak największym stopniu odpowiadać na ich potrzeby.

Jednym z takich produktów jest konto bankowe dla graczy, które w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Czym konkretnie charakteryzuje się taki rodzaj rachunku?

Według przeprowadzonych badań, około 20 mln Polaków gra w gry wykorzystując w tym celu komputer, telefon lub konsolę.

Propozycje banków zostały tak zaprojektowane, by klient mógł otworzyć rachunek w sposób prosty i nie mieć najmniejszego problemu z jego późniejszą obsługą.

Zasadniczo pierwszym problemem jaki można napotkać jest wybór banku, który oferuje najbardziej korzystne warunki, które w przypadku takich produktów finansowych mogą znacząco odbiegać od standardowych kont indywidualnych.

Czym jest konto bankowe dla graczy?

Gamingowe konto bankowe (konto dla graczy) jest po prostu rachunkiem indywidualnym dedykowanym osobom, których pasją są wirtualne rozgrywki.

Konto może zostać otwarte zarówno przez osoby pełnoletnie, jak i nastolatków (za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna). Taki rodzaj konta może dotyczyć nie tylko gier komputerowych, ale także konsoli i platform gamerskich.

Obecnie rachunki dedykowane graczom pojawiają się w wielu bankach, które starają się prześcignąć ofertę konkurencji. Samo konto pozwala na realizowanie działań, które wykonuje się na standardowym rachunku. Są to m.in.:

 • dostęp do bankowości elektronicznej;
 • bezpłatne przelewy internetowe;
 • możliwość korzystania z rachunku oszczędnościowego;
 • płatności mobilne;
 • darmowe wypłaty gotówki w bankomatach.

Poza tym możliwości konta gamingowego mogą być o wiele większe. Oczywiście oferty specjalne, z których można skorzystać skupione są na sektorze gamerskim, a ich dostępność uzależniona jest od propozycji banku.

Warto jednak wiedzieć, co możemy zyskać:

 • kartę bankową z wizerunkiem gamingowym;
 • możliwość założenia konta online;
 • bezpłatny rachunek osobisty zwolniony z opłat za prowadzenie go lub innych po spełnieniu zadanych warunków;
 • gotówkę, vouchery, bony do wykorzystania w grach i na platformach gamingowych;
 • nagrody rzeczowe dla klientów, którymi często są akcesoria gamingowe.

Dodatkowo konta, które dedykowane są młodszym klientom mogą równocześnie wspomagać naukę zarządzania pieniędzmi.

Limitowane edycje produktów bankowych a konto dla graczy

Co jakiś czas w bankach pojawiają się limitowane edycje produktów nawiązujące do istotnych wydarzeń kulturalnych lub sportowych.

Jednym z przykładów może być Loteria z Okazji Igrzysk Olimpijskich 2022 organizowana przez wydawcę kart Visa, gdzie do zdobycia było 555 nagród, których łączna wartość wyniosła prawie 800 tys. zł.

Co to ma wspólnego z rachunkiem dla graczy? W przypadku akcji promocyjnych jak loterie najczęściej mamy do czynienia z ofertą sezonową, która jest ograniczona w czasie.

Tak samo w przypadku konta gamingowego można mówić o dedykowanej linii produktowej, z której skorzystać może określona grupa odbiorców.

Wydaje się, że rachunek dla graczy wejdzie na stałe do oferty banków i nie jest to jedynie chwilowa moda.

Jak otworzyć konto dla gracza?

Procedura zakładania konta dla graczy w zasadzie niczym nie różni się od tej, która dotyczy standardowych rachunków osobistych.

Należy posiadać ważny dokument potwierdzający tożsamość, podać swoje dane osobowe, a w przypadku osób nieletnich okazać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Zazwyczaj taki rachunek otworzyć można przez Internet, wykorzystując do tego zdjęcie dowodu osobistego i przeprowadzający weryfikację tożsamości online.

Oczywiście przed zawarciem umowy należy szczegółowo zapoznać się z opłatami dotyczącymi rachunku.

Może zdarzyć się, że konto czy wydana do niego karta będą darmowe, ale jedynie po spełnieniu określonych warunków (np. ilość transakcji wykonanych przy użyciu karty).

Banki oferują także premie dla nowych klientów, więc warto zainteresować się bliżej tą kwestią.

Bonusy dla graczy

Nazywając siebie ”graczem” stajemy się dla banku kimś równie istotnym, co ”student” czy ”dziecko”, dzięki czemu możemy liczyć na specjalne, dedykowane bonusy. W ofertach bankowych znaleźć można na przykład:

 • rabaty gamingowe;
 • karty z wizerunkiem, który ma nawiązywać do tematyki gier;
 • rachunek oszczędnościowy z podwyższonym oprocentowaniem;
 • dostęp do korzyści w wybranej grze (np. League of Legends).

Obecnie konta bankowe dla graczy znajdziemy w Pekao Banku, mBank, Alior Bank i Credit Agricole.

W przypadku pozostałych instytucji raz na jakiś czas pojawiają się oferty sezonowe, które pozwalają na zdobycie np. gadżetów gamingowych za otwarcie rachunku w konkretnym czasie.

Dodatkowo w innych bankach znaleźć można dedykowane graczom usługi, dzięki którym można w szybki sposób dokonać zakupów w grach lub zakupić produkt gamingowy przy użyciu usług bankowych.

Jednym z takich przykładów jest możliwość kupienia Xbox GamePass Ultimate za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Sprawdźmy, jak wygląda oferta poszczególnych banków.

 Oferta dla graczy w Alior Banku 

Oferta dedykowana graczom w Alior Banku pojawiła się stosunkowo niedawno, i skierowana jest do klientów posiadających lub planujących otworzyć Konto Jakże Osobiste – Korzystna Rozgrywka.

Mogą oni skorzystać z możliwości zamówienia karty do konta z wizerunkiem Lulu, która jest bohaterką popularnej gry League of Legends (LOL). Karta pozwala na zbieranie na niej punktów, które później można wymieniać na nagrody.

Punkty przyznawane są podczas realizowania płatności telefonem, zegarkiem lub Blikiem. Katalog nagród obejmuje m.in.:

 • Riot Cash;
 • gadżety z League of Legends;
 • skrzynie Hextech z kluczem;
 • klawiatury, myszki, fotele gamingowe;
 • kody cyfrowe do najpopularniejszych konsol i PC.

Dodatkowo za aktywne korzystanie z karty wydanej przez Alior Bank klienci mogą zyskać nawet 400 zł premii, która może zostać wydana na dowolny cel.

Warunki jakie należy spełnić, aby uzyskać bonus to 5 bezgotówkowych transakcji w miesiącu i korzystanie z mobilnej aplikacji.

Co ciekawe, Alior Bank aktywnie działa w środowisku gamerów zapewniając wsparcie drużynie Alior Bank Team. Prowadzi ona rozgrywki w Ultralidze, która jest profesjonalną ligą League of Legends.

 Prezenty dla graczy w Banku Pekao SA 

Równie ciekawą ofertę znajdziemy w Banku Pekao SA, który również daje możliwość zbierania punktów do wydania na akcesoria gamingowe.

Wydając 50 zł zostaną nam przyznane 2 punkty, a podczas płatności kartą kredytową na tę kwotę zyskać można 5 punktów.

Już są samo zapisanie się do programu rabatowego Mastercad umożliwia zdobycie aż 8000 pkt (równowartość 100 zł). W katalogu nagród znajdziemy takie upominki, jak:

 • vouchery na zakupy na platformie Steam;
 • doładowania PlayStation Store;
 • trzymiesięczny abonament Xbox Live.

Otwierając w banku Konto Przekorzystne dla graczy można zdecydować się na wybór karty Mastercard, która posiada nadrukowaną grafikę gamingową.

Katalog wizerunków obejmuje 15 szablonów, które przygotowane zostały z myślą o różnych odbiorcach.

Dodatkowo zakładając rachunek można uzyskać premię w wysokości 50 zł. Z kolei za zrealizowanie min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu przez okres 3 miesięcy zdobyć można bonus 150 zł.

Oferta Pekao jest o tyle innowacyjna, że skorzystać z niej mogą dzieci już od 6 roku życia.

Poza tym do zyskania jest podwyższone oprocentowanie 8% w skali roku na rachunku oszczędnościowym ”Mój Skarb”, które obejmuje środki do 5 tys. zł i obowiązuje przez pół roku.

W zależności od wieku klienta, dostępne są dwie oferty:

 • 6 – 12 lat – wizerunki kart są inne, a warunki promocji, które należy spełnić są łatwiejsze;
 • 13 – 17 lat – premia przyznawana po spełnieniu warunków wymagających nieco większego wysiłku.

Oferowane konto dla obu grup wiekowych jest bezwarunkowo darmowe. W Pekao znajdziemy także rachunek, który dedykowany jest tym graczom, którzy ukończyli 18 r. ż. Mogą oni liczyć na dodatkowe korzyści:

 • premia 200 zł za otwarcie rachunku z kartą z wizerunkiem gamingowym;
 • punkty przyznawane w programie Mastercard Bezcenne Chwile o wartości 100 zł;
 • 8% na rachunku oszczędnościowym (do 200 tys. zł przez pół roku).

 Koszulki i kody na Steam w banku Credit Agricole 

Konto bankowe dla graczy posiada w swojej ofercie również Credit Agricole. Otwierając w nim rachunek indywidualny klienci otrzymają w prezencie koszulkę z autografem Jarosława ”pashyBicepsa” Jarząbkowskiego.

To znany w branży gamingowej e-sportowiec, rywalizujący w grze Counter Strike Global Offensive.

Dodatkowo po spełnieniu dwóch warunków zyskać można karty podarunkowe Steam, których łączna wartość wynosi 60 zł. Warunki są bardzo proste:

 • realizacja min. 5 płatności kartą przez okres 3 miesięcy;
 • min. 1 logowanie do aplikacji mobilnej w miesiącu.

Dla fanów gry Counter Strike przygotowano także możliwość zamówienia karty z wizerunkiem ”pashyBicepsa”.

 Oferta dla graczy w mBanku 

Kolejna oferta dla gamerów została przygotowana przez mBank. Konto dla graczy dostępne jest w aż trzech wariantach, które dopasowane są do wieku klienta:

W zależności od wybranej opcji, bank udostępnia zróżnicowane oferty promocyjne oraz niespodzianki dla klientów. Klienci mają także możliwość zamówienia darmowej karty z gamingowym wzorem.

Wszystkie warianty rachunku można otworzyć zdalnie i stacjonarnie w placówce mBanku.

Dodatkowo klienci zyskać mogą premię za otwarcie rachunku oraz aktywne korzystanie z karty (w sumie 300 zł), a także rabaty na gry i akcesoria gamingowe. Warto wiedzieć, że mBank współpracuje z firmami:

 • Asus;
 • StellSeries;
 • Cenega;
 • Muve;
 • Komputronik;
 • GryOnline.

Konto gamingowe vs młodzieżowe

Alternatywą dla typowo gamingowych rachunków są konta młodzieżowe, które znajdziemy w ofertach większości banków w Polsce.

Z takich kont mogą skorzystać klienci z różnym statusem (np. nastolatkowie/uczniowie w wieku 13 – 18 lat, studenci lub osoby, które nie pracują w wieku od 18 do 26 lat).

Są znacznie tańsze w utrzymaniu od standardowych kont osobistych, a dodatkowo dają dostęp do nowoczesnych technologii promujących m.in. bezgotówkowe płatności.

Banki nie dedykują ich typowym gamerom, więc będą dobrym wyborem także dla tych klientów, których taka tematyka niezbyt interesuje.

Warto na bieżąco śledzić oferty banków i porównywać je, by móc wybrać taką, która w największym stopniu odpowiada na nasze potrzeby.

Czy konto bankowe dla graczy jest opłacalne?

Tak, pod warunkiem, że jesteśmy aktywnymi graczami. Dzięki dedykowanym ofertom można zyskać dodatkowe bonusy i nawet kilkaset złotych premii.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że stały rozwój oferty gamingowej może sprawić, że będzie ona dobrym wyborem nawet dla tych klientów, którzy z gamingiem nie mają wiele wspólnego.

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl