Konta dla młodych (200 zł do Allegro)

Najnowsza promocja przygotowana przez Bank PKO BP skierowana jest do młodych klientów, a wysokość nagrody jaką można zdobyć zależy od tego, do jakiej grupy wiekowej należą.

Dzieci, które nie ukończyły jeszcze 13 lat mogą liczyć na bon w wysokości 100 zł, a dla starszych klientów (poniżej 26 r. ż.) przygotowano 200 zł do wykorzystania na zakupy na Allegro.

Konieczne jest otwarcie rachunku osobistego i zrealizowanie prostych warunków aktywności, polegających na wykonywaniu bezgotówkowych transakcji kartą lub Blikiem.

Promocja „Konta dla młodych” potrwa planowo do 30 listopada 2023 r. Istnieje jednak możliwość, że zakończy się wcześniej, jeżeli wyczerpie się pula nagród:

 • 2000 bonusów z PKO Kontem dla Młodych;
 • 1000 bonusów z PKO Kontem Dziecka.

Według regulaminu osoba dorosła może otworzyć maksymalnie dwa konta dla swoich dzieci (po jednym dla każdego).

Kto może wziąć udział w promocji „Konta dla młodych”?

Do promocji mogą przystąpić rodzice dzieci lub nastolatków, którzy jeszcze nie są klientami Banku PKO BP oraz osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych w wieku poniżej 26 lat.

Dodatkowo wymaga się, aby posiadacz rachunku mieszkał na terenie Polski i nie prowadził rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PKO BP w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 24 października 2023 r.

Okres karencji nie dotyczy posiadaczy konta Inteligo i rachunków SKO.

PKO Konto Dziecka to rachunek dla dzieci, które nie mają jeszcze ukończonych 13 lat (zakładając je, należy zamówić również kartę PKO Junior).

Z kolei PKO Konto dla Młodych otworzyć mogą klienci, którzy skończyli 13 lat, ale nie obchodzili jeszcze 26. urodzin.

Jak zdobyć nagrodę?

Rodzice dzieci/nastolatków, którzy nie współpracują jeszcze z Bankiem PKO BP powinni w pierwszej kolejności otworzyć rachunek dla siebie.

W dalszej kolejności do 30 listopada 2023 r. należy zawrzeć z PKO BP umowę o:

 • PKO Konto dla Młodych z kartą debetową (klienci w wieku 13 – 25 lat) lub
 • PKO Konto Dziecka z kartą PKO Junior (dla dzieci poniżej 13 r. ż.).

Regulamin promocji wymaga wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (również handlowych) od banku drogą elektroniczną.

Najpóźniej 30 listopada 2023 r. należy także wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie internetowej promocji.

W przypadku osoby niepełnoletniej zgłoszenie musi być wykonane przez przedstawiciela ustawowego, którym jest rodzic lub prawny opiekun. W formularzu rejestracyjnym należy podać PESEL dziecka.

Warunki aktywności, które należy spełnić zależą od tego, jaki typ konta otwarto w akcji specjalnej.

Pełnoletni posiadacze PKO Konta dla Młodych są zobowiązani do:

 • wykonania min. 5 bezgotówkowych transakcji kartą/Blikiem w każdym z trzech miesięcy następujących po otwarciu konta

W przypadku PKO Konta Dziecka lub Konta dla Młodych otwartego dla osoby niepełnoletniej, to rodzic musi dopilnować, aby do 31 grudnia 2023 r.:

 • wykonano minimum 5 bezgotówkowych transakcji kartą lub Blikiem

PKO BP definiuje płatność bezgotówkową jako:

każdy zakup towaru lub usługi opłacony przy użyciu karty w terminalach płatniczych POS (tradycyjnie i zbliżeniowo), w internecie (z wyjątkiem przelewów z karty) i rozliczony w systemie banku z konta, do którego wydana jest karta.

W przypadku płatności Blikiem mówimy z kolei o:

”rozliczonej w systemie banku: płatności wygenerowanym w IKO kodem BLIK lub płatności zbliżeniowej BLIKIEM; w rozumieniu regulaminu płatnościami BLIK nie są wpłaty i wypłaty z bankomatów ani przelewy na telefon”.

Bank nie uzna transakcji wykonanych e w następujących punktach:
 • kasyna gry;
 • salony gier;
 • zakłady bukmacherskie;
 • loterie i totalizatory.

Do momentu wypłaty nagrody należy zachować wszystkie wyrażone zgody marketingowe. A samego rachunku nie można zamknąć ani przekształcić w inny.

E-kod o wartości 100 zł lub 200 zł bank przekaże za pomocą IKO i iPKO w sekcji Powiadomienia. Nastąpi to w jednym z terminów – w zależności od czasu zrealizowania warunków aktywności i otwarcia konta.

Posiadacze PKO Konta Dziecka oraz niepełnoletni posiadacze PKO Konta dla Młodych otwartych najpóźniej 30 listopada 2023 r. otrzymają bonus do 20 grudnia 2023 r. Jeśli wymagane formalności zostaną dopełnione w późniejszym terminie, nagroda zostanie przekazana do 20 stycznia 2024 r.

Do pełnoletnich właścicieli Konta dla Młodych e-kody trafią w dwóch terminach:
 • do 29 lutego 2024 r. – jeśli konto otworzono w październiku 2023 r.;
 • do 31 marca 2024 r. – jeśli konto otworzono w listopadzie 2023 r.

Wydany voucher nie ma terminu ważności i można go wykorzystać w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Można z niego korzystać wielokrotnie, aż do czasu wydania wszystkich dostępnych środków. Należy mieć na uwadze, że nie można przy jego użyciu zapłacić za koszty wysyłki.

bankradar.pl