eKonto z kieszonkowym – promocja mBank

mBank przygotował promocję, która ma zachęcić dorosłych klientów do zakładania konta swoim dzieciom, które nie ukończyły jeszcze 13 r. ż. Po przelaniu na eKonto Junior min. 200 zł, dziecko otrzyma bonus od banku w wysokości 100 zł.

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert dla dzieci, które z racji wieku nie mają jeszcze nawet częściowej zdolności do czynność prawnych. Promocja „eKonto z kieszonkowym” zorganizowana przez mBank potrwa do 30 czerwca 2023 r.

Kto może wziąć udział w promocji „eKonto z kieszonkowym”?

Akcja skierowana jest do osób fizycznych posiadających pełną zdolność do czynności prawnych i będących właścicielami konta osobistego w mBanku.

Z udziału wyłączeni są posiadacze eKonta Junior otwartego dla swojego dziecka oraz ci, którzy zamknęli takie konto po 31 grudnia 2022 r. Wykluczeni nie są klienci, którzy teraz otworzą konto dla innej osoby małoletniej.

Jeśli rodzic lub opiekun nie posiada konta osobistego w mBanku, a chciałby wziąć udział w akcji – nic straconego. Warto zapoznać się z promocjami dla dorosłych i zdobyć nagrody także dla siebie.

Jak zdobyć premię?

Wszystkie obowiązki dotyczące podpisania umowy i otwarcia rachunku spoczywają na rodzicu lub opiekunie. Ponieważ konto dedykowane jest dzieciom poniżej 13 r. ż., które nie posiadają nawet częściowej zdolności do czynności prawnych.

Jak uzyskać premię? Pierwszym krokiem jest założenie konta osobistego w sytuacji, gdy rodzic lub opiekun nie posiada takiego w mBanku. Obecni klienci mogą przejść od razu do kolejnego kroku.

Do 30 czerwca 2023 r. należy złożyć w bankowości internetowej mBanku wniosek o otwarcie eKonta Junior z kartą debetową dla dziecka i zaakceptować regulamin promocji.

W ciągu 7 dni od założenia konta konieczne jest zasilenie go jednorazowo kwotą min. 200 zł.

Nagrodę w wysokości 100 zł bank przekaże na konto dziecka do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniono wszystkie wymagania regulaminu.

Nie ma żadnych wymagań dotyczących sposobu zasilenia konta. Można więc skorzystać z wpłaty gotówkowej lub bezgotówkowej, wpłaty gotówki we wpłatomacie lub w oddziale banku.

Najważniejsze jest to, aby wymagane 200 zł trafiło na konto w jednej transakcji, ponieważ kwota ta nie może być sumą.

Oczywiście zdobyta premia nie podlega opodatkowaniu, więc nie trzeba o niej informować urzędu skarbowego.

eKonto Junior

Jak wspomniano wcześniej, z rachunku mogą korzystać dzieci w wieku poniżej 13 lat. Otwarcie i prowadzenie go są bezwarunkowo darmowe. Nie zapłacimy również nic za korzystanie z dowolnych bankomatów na terenie Polski.

Bank przygotował również specjalną stronę, na której Sam zachęca dzieci do wzięcia udziału w trzech misjach. Dzięki nim małoletni nauczą się jak bezpiecznie używać otrzymanej karty debetowej.

Warto zaznaczyć, że dziecko ma do dyspozycji tylko taką kwotę, jaką rodzic przeleje mu na eKonto Junior.

O każdym użyciu karty przez pociechę rodzic informowany jest powiadomieniem push. Wszystkie płatności również są widoczne w historii rachunku.

Propozycja, którą przygotował mBank jest bardzo ciekawym pomysłem na zaprezentowanie dziecku zalet korzystania z karty płatniczej i pokazania zasad działania nowoczesnej bankowości.

Taki sposób jest również znacznie bezpieczniejszy niż dawanie tradycyjnego kieszonkowego w formie gotówki. Którą – jak wiadomo – dziecko może łatwo zgubić lub może paść ofiarą złodzieja. Warto więc rozważyć udział w tej promocji.

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl