eKonto plus premia – edycja 6 (nawet 450 zł premii)

Klienci mBanku mają do wyboru różne konta osobiste, które promowane są zestawem specjalnych premii i nagród.

W aktualnej promocji „eKonto plus premia – edycja 6” można uzyskać 350 zł w gotówce, 100 zł za otwarcie rachunku dla dziecka, a także oprocentowanie 8% w ramach systemu automatycznego oszczędzania.

Na uwagę zasługują ponadto premie cząstkowe 2 x 50 zł czy dodatkowe 150 zł za otwarcie konta przy użyciu e-dowodu.

Dla kogo przeznaczona jest promocja mBanku?

Promocja jest dostępna do 31 maja 2023 roku oraz przeznaczona dla nowych klientów mBanku, którzy od 1 stycznia 2020 roku nie posiadają żadnego konta osobistego lub oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 oraz 1140 2017.

Z premii wykluczeni są też współwłaściciele takich kont.

Okres karencji pozostaje długi, ale prawa do skorzystania z oferty nie odbiera posiadanie w mBanku np. konta firmowego lub lokaty.

Samo otrzymanie premii nie jest skomplikowane, jednak wymaga dokładnego pilnowania terminów oraz utrzymywania standardowej aktywności przy korzystaniu z rachunku.

Jak skorzystać z promocji „eKonto plus premia – edycja 6”?

Aby skorzystać z promocji, należy do 31 maja 2023 roku złożyć w mBanku wniosek o eKonto osobiste z kartą oraz opcjonalnie rachunkiem do oszczędności automatycznych Moje Cele.

Klient musi przy tym pamiętać przede wszystkim o akceptacji regulaminu i złożeniu odpowiednich oświadczeń.

Aby zdobyć dodatkowy bonus 150 zł w gotówce, wystarczy utworzyć konto „na selfie” w aplikacji mobilnej lub poprzez e-dowód.

Premia 100 zł przyznawana jest za szybki wpływ i transakcje. W ciągu 7 dni kalendarzowych od momentu otwarcia konta, należy zatem zapewnić minimum 1000 jednorazowego wpływu.

Klient ma też jeden miesiąc na wykonanie przynajmniej 8 transakcji kartą lub telefonem na dowolną kwotę.

Warto pamiętać, że zgodnie z regulaminem nie musi być to miesiąc założenia rachunku – równie dobrze bank akceptuje również kolejny.

Jak uzyskać dodatkowe bonusy?

Aby uzyskać dodatkowe premie cząstkowe 2 x 50 zł, należy spełnić takie same warunki aktywności przez kolejne 2 miesiące.

W praktyce klient musi więc ponownie zapewnić jednorazowy wpływ na przynajmniej 1000 zł oraz zrealizować chociaż 8 transakcji kartą lub Blikiem w drugim, a także trzecim pełnym miesiącu po założeniu eKonta w mBanku.  

Kolejnym dodatkowym bonusem jest podwyższone oprocentowanie na rachunku Moje Cele.

Aby go otrzymać, trzeba w miesiącu otwarcia konta oraz przez trzy kolejne miesiące kalendarzowe zapewnić sumę wpływów przekraczającą o minimum 100 zł sumę obciążeń.

Stawka promocyjna oprocentowania zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym klient mBanku spełni ten warunek.

Jakie są warunki przyznania premii?

Poszczególne premie gotówkowe mBanku wpływają oddzielnie na konto klienta. Środki przyznawane są w miesiącu następującym po tym, w którym klient spełnił warunki uprawniające do ich zdobycia.

Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, gdy wymagania zostaną spełnione w miesiącu założenia rachunku. Premia zostanie wówczas przyznana do końca drugiego miesiąca po faktycznym podpisaniu umowy.

Warto przy tym pamiętać, że premie cząstkowe są od siebie niezależne. W przypadku braku spełnienia warunków otrzymania którejkolwiek z nich, wciąż swobodnie można ubiegać się o wszystkie pozostałe.

Każda nagroda uzyskana w promocji jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, co stanowi niemałą zaletę.  

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby korzystać z rachunku do automatycznego oszczędzania Moje cele, należy zawnioskować o niego na etapie składania wniosku o eKonto osobiste.

W takim przypadku wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole w formularzu, aby osiągać wyższe oprocentowanie z realizowanych transakcji.

Kolejną ważną kwestią pozostają wpływy na konto. Należy je zapewniać w ramach pojedynczego przelewu na kwotę minimum 1000 złotych.

Środki te mogą pochodzić z dowolnego źródła, poza innym kontem klienta w mBanku. Najprostszym rozwiązaniem jest wykonanie przelewu z rachunku założonego w innej instytucji.

Regulamin promocji uwzględnia wpłaty w oddziałach, wpłatomatach oraz transakcje realizowane przez internet, kartą i Blikiem oraz stacjonarnie.  

bankradar.pl