CITIKONTO – CITI HANDLOWY

Cechy, które sprawiają, że CitiKonto wygląda szczególnie atrakcyjnie, to przede wszystkim bezwarunkowo darmowy rachunek i karta płatnicza, pula bezpłatnych przelewów natychmiastowych oraz wypłat z bankomatów.

Ponadto oferta obejmuje również korzystne przewalutowania oraz niższe kursy w kantorze walutowym Citi Handlowy.

CitiKonto – opłaty

Rachunek przeznaczony jest dla klientów, którzy mają więcej niż 13 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego.

Nie jest wymagane przedstawienie dokumentów potwierdzających prognozowane wpływy lub zatrudnienie. Klienci mogą cieszyć się brakiem opłat za jego otwarcie oraz prowadzenie.

Warto jednak sprawdzić, czy nie posiadamy włączonych domyślnych usług płatnych. Zakładając rachunek należy upewnić się, że telefoniczna bankowość CitiPhone nie jest aktywna.

Oczywiście w bankowości internetowej można zapytać, czy na naszym rachunku uruchomiona jest jakaś płatna usługa. Pomimo, że są one całkiem przydatne, generują dość wysokie koszty.

Karta

W tym zakresie klienci nie mają wyboru i muszą zdecydować się na wielowalutową kartę Mastercard Citicard, dzięki której można realizować płatności internetowe i zbliżeniowe.

Dla klientów, którzy cenią sobie wygodę przygotowano usługę cashback, która daje możliwość wypłacania gotówki w czasie robienia codziennych zakupów.

Z kolei osoby szczególnie dbające o bezpieczeństwo na pewno docenią usługę 3D Secure. Dodatkowo posiadacze karty Mastercard mają możliwość skorzystania z dedykowanego programu rabatowego Mastercard Bezcenne Chwile.

Citi Handlowy nie pobiera opłat za:

 • wydanie karty;
 • odnowienie jej;
 • comiesięczną obsługę;
 • korzystanie z niej za granicą.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Klienci Citi Handlowego mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów własnych banku w Polsce i za granicą.

Dla innych urządzeń (także w Polsce i za granicą) darmowe są pierwsze cztery wypłaty, później pobierana jest opłata w wysokości 8 zł.

Warto wiedzieć, że do bezpłatnych wypłat zaliczane są także te z użyciem cashbacku. Podczas wpłacania gotówki przy użyciu wpłatomatów nie jest pobierana żadna opłata.

Mało korzystne jest natomiast realizowanie wpłat i wypłat w oddziałach banku. Każda taka operacja obciąża konto kwotą 30 zł.

Przelewy

Posiadacze CitiKonta mają możliwość realizowania bezpłatnie: zwykłych przelewów internetowych, zleceń stałych, poleceń zapłaty, europejskich przelewów SEPA i autoryzowania operacji przy użyciu kodów SMS.

Dodatkowo bank daje możliwość zrealizowania trzech darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu. Po przekroczeniu tej ilości każdy przelew kosztuje 5 zł.

W przypadku zagranicznych przelewów SWIFT prowizję ustalono na 0,25%, jednak minimalna pobrana przez Citi Handlowy opłata to 10 zł. Maksymalnie konto zostanie obciążone kwotą 100 zł.

Realizacja zwykłego przelewu w oddziale banku kosztuje aż 30 zł.

Serwis internetowy

Bank udostępnia klientom bankowość internetową pod nazwą Citibank Online. Oczywiście z jej pomocą możliwe jest wykonywanie wszystkich podstawowych operacji, jednak przede wszystkim promowane są produkty dodatkowe.

W prosty sposób można złożyć wniosek o wydanie karty kredytowej, raty z rachunku karty, a także poznać warunki programu Citi Specials.

Jedną z opcji autoryzowania operacji wykorzystywaną przez Citibank jest autoryzacja internetowa. W szczególności skorzystają z niej klienci, którzy nie posiadają smartfona, a chętnie wykonują zakupy w Internecie.

Na czym konkretnie polega? Bank wysyła do klienta wiadomość SMS ze specjalnym linkiem, który należy przepisać. Korzystać można również z szybkich przelewów pay-by-link ”Płacę z Citi Handlowy”, które potwierdzane są kodem SMS.

Aplikacja mobilna

Uzupełnieniem serwisu transakcyjnego jest aplikacja mobilna Citi Mobile oferująca następujące opcje:

 • zlecanie przelewów zwykłych i natychmiastowych;
 • wnioskowanie o raty na karcie kredytowej;
 • wnioskowanie o kartę kredytową;
 • zapisywanie ulubionych odbiorców;
 • zmiana kodu PIN karty płatniczej;
 • otwieranie lokat;
 • powiązanie karty debetowej z rachunkiem walutowym.

Do aplikacji można zalogować się biometrycznie, również przy użyciu FaceID. Z poziomu Citi Mobile klienci mają możliwość wykonywania mobilnej autoryzacji transakcji.

W ofercie płatności mobilnych znajdziemy: Blik, Google Pay oraz Apple Pay (tylko dla posiadaczy Mastercard).

Oferta walutowa

Zarówno w aplikacji mobilnej jak i serwisie internetowym znajdziemy przydatną usługę Citi Kantor z ofertą wymiany walut po całkiem atrakcyjnych kursach.

Pieniądze przelewane są na rachunki walutowe, które można prowadzić w aż 15 walutach obcych: USD, EUR, GBP, CHF, AUD, CAD, RUB, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF, HRK, ZAR.

Dodatkowo w kantorze można zrealizować zaawansowane zlecenia:

 • Stop;
 • Limit;
 • If Done;
 • Occ.

Dostępne są one dla następujących walut: USD, EUR, GBP, CHF, AUD, CAD, RUB, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF, HRK, ZAR.

Citi Global Wallet

Kolejna usługa przydatna klientom operującym obcymi walutami to Citi Global Wallet. Pozwala ona na realizowanie płatności za granicą w trzech najbardziej popularnych walutach: EUR, USD, GBP bez kosztów przewalutowania.

Co ciekawe, system samodzielnie rozpoznaje, które konto walutowe ma zostać obciążone. Oferowana usługa jest darmowa.

Płatności można realizować zarówno internetowo jak i stacjonarnie. Jeśli płatność zrealizowana będzie w innej walucie niż wyżej wymienione, rozliczenie odbędzie się po korzystnym kursie Mastercard.

Aby móc skorzystać z tej możliwości należy wcześniej podpiąć kartę debetową pod rachunek walutowych w euro, a nie pod CitiKonto prowadzone w złotówkach.

Citi Specials

Powyższy program rabatowy oferuje klientom zniżki u niemal 300 partnerów, pod warunkiem realizowania płatności kartą Citi. Dostępne rabaty, nagrody i bonusy podzielone są na 5 kategorii:

 • podróże;
 • kulinaria;
 • rozrywka;
 • zakupy;
 • sport i zdrowie.
Mastercard Bezcenne Chwile

Jako, że do rachunku wydawana jest karta Mastercard, jej posiadacze mają możliwość uzyskania dostępu do zniżek podczas płacenia kartą.

Przelew na Raty

Dla posiadaczy karty kredytowej Citi przygotowano możliwość przelewania środków z udostępnionego limitu na CitiKonto i spłacania ich w ratach jak pożyczkę.

Oferta oszczędnościowa

Oferta banku obejmuje dwa rachunki oszczędnościowe, które powiązane są z CitiKontem. Niestety oprocentowanie standardowe Konta Oszczędnościowego nie jest zbyt korzystne i odbiega od ofert konkurencji.

Standardowa stawka na Koncie SuperOszczędnościowym wygląda nieco lepiej, ale również niczym się nie wyróżnia. Dodatkowo podwyższone oprocentowanie obowiązuje jedynie do niskiej kwoty.

Prowadzenie Konta SuperOszczędnościowego może okazać się płatne. Aby uniknąć prowizji należy zapewnić wpływ wynagrodzenia w konkretnej wysokości na konto osobiste.

Niezbyt atrakcyjnie przedstawiają się również lokaty oferowane przez Citi Handlowy.

Warto jednak wspomnieć, że raz na jakiś czas organizowane są akcje specjalne obejmujące nowe środki z podwyższonym oprocentowaniem dla wyższych kwot. Mimo wszystko oferta dla osób oszczędzających nie należy do atrakcyjnych.

Promocje

Atrakcyjne premie za otwarcie CitiKonta sprawiają, że jego popularność rośnie. Jeśli zdecydujemy się na kartę kredytową (np. Simplicity, dla której nie jest wymagane posiadanie konta osobistego) możemy zdobyć jeszcze wyższe nagrody.

Obecni klienci muszą zadowolić się akcjami związanymi z programem Mastercard Bezcenne Chwile, ponieważ akcje specjalne dla nich są organizowane niezwykle rzadko.

Stali klienci poza tym mogą liczyć na zniżki w programie Citi Specials. Lista podmiotów i miejsc jest długa, więc należy docenić takie rozwiązanie.

Otwarcie CitiKonta

Aby otworzyć CitiKonto należy wypełnić elektroniczny wniosek i potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu konieczne będzie wejście w link otrzymany od banku SMS-em i wykonanie selfie oraz zdjęcia dowodu osobistego.

Po pozytywnej weryfikacji bank prześle na podany adres mailowy potwierdzenie otwarcia konta i wszystkie dokumenty, które go dotyczą. Cały proces odbywa się zdalnie bez konieczności odwiedzania placówki czy spotkania z kurierem.

Obecni klienci Cit Handlowego, którzy chcieliby przekształcić swój dotychczasowy rachunek w CitiKonto mają taką możliwość w bankowości internetowej.

Aby to zrobić należy postępować według poniższego schematu: Konta osobiste → Wybierz konto osobiste w PLN → Informacje o koncie → Zmień typ konta.

Zostając klientem Citibanku zyskujemy dostęp do ciekawej oferty produktów dodatkowych:

 • karty kredytowe: City Simplicity, Citibank-BP Motokarta;
 • Konto SuperOszczędnościowe;
 • konto walutowe;
 • CitiKantor.

CitiKonto – opinia

CitiKonto znajduje się w ofercie banku już od wielu lat, ale do tej pory nie było szczególnie atrakcyjne. Z tego powodu wycofano je w sierpniu 2020 r. i po kilku tygodniach powróciło w nowej, znacznie bardziej interesującej wersji.

Rachunek jest całkowicie darmowy i nie ma znaczenia, czy będziemy zapewniać wpływy, czy nie. Nawet nie korzystając z niego regularnie nie musimy martwić się o dodatkowe opłaty. To samo dotyczy karty debetowej.

Oferta wyróżnia się na rynku trzema darmowymi przelewami natychmiastowymi w ciągu miesiąca oraz czterema wypłatami z polskich i zagranicznych bankomatów (łącznie).

Jak widać obsługa CitiKonta nie jest skomplikowana, a jego koszty przedstawiają się bardzo korzystnie. Jak wiadomo, na rynku nie znajdziemy zbyt wielu ofert proponujących darmowe przelewy natychmiastowe.

CitiKonto będzie zdecydowanie lepszym wyborem dla klientów, którzy preferują korzystanie z bankowości internetowej i rzadko korzystają z usług stacjonarnych.

Pobierane prowizje powinny skutecznie odstraszać od wizyt w placówkach. Również osoby chętniej operujące gotówką muszą rozważyć wybór tego konta.

O ile korzystanie z bankomatów Citibanku jest darmowe w Polsce i za granicą, o tyle za wypłatę w bankomatach obcych należy ponieść opłatę, jeśli skorzystamy z nich częściej niż 4 razy.

Nie sposób nie docenić oferty walutowej, która pozwala na spore oszczędności, mimo że na początku wydaje się nieco skomplikowana.

Karty wielowalutowe znajdowały się w ofercie Citibanku już wcześniej, jednak klienci sami musieli ustawiać rachunek, z którego miały zostać pobrane pieniądze.

Obecnie bank uruchomił Citi Global Wallet, który jest usługą automatyczną i pozwala na płacenie w euro, dolarach i funtach bez kosztów przewalutowania.

Oferta Citibanku wyróżnia się możliwością płacenia w punktach stacjonarnych i sklepach Internetowych bez konieczności opłaty za przewalutowanie.

Konta walutowe w USD, GBP, CHF są darmowe, ale za rachunek prowadzony w euro można niestety sporo zapłacić, gdy jego saldo będzie wyższe niż 10 tys. euro.

Mobilna aplikacja nie jest niestety odzwierciedleniem nowoczesnego wizerunku kreowanego przez Citi Handlowy.

Funkcje są mocno ograniczone, a z wielu z nich skorzystać można tylko w serwisie transakcyjnym. Aplikacja niestety nie daje możliwości wysyłania wiadomości do banku, zmiany limitów przelewów czy karty.

Te opcje dostępne są tylko w bankowości internetowej. Autoryzacja operacji także nie należy do najwygodniejszych. Można skorzystać z wpisania hasła lub kodu PIN.

Niezbyt rozbudowana jest również oferta płatności mobilnych – z Apple Pay skorzystają jedynie użytkownicy kart Mastercard, a Blik wprowadzono stosunkowo niedawno.

Nie ma także funkcjonalności, które znajdziemy u konkurencji (np. opłacanie przejazdów autostradami czy parkingów). Aplikacja zezwala jednak na obsługę Citi Kantoru i zlecanie przelewów natychmiastowych.

CitiKonto będzie doskonałą propozycją dla tych klientów, którzy chętnie sięgają po bezgotówkowe formy płatności i aktywnie korzystają z aplikacji i serwisu transakcyjnego.

Zadowoleni powinni być także ci, którzy poszukują bardzo tanich płatności walutowych, a niekoniecznie chcieliby opłacać co miesiąc konto osobiste.

CitiKonto w pigułce

1

CitiKonto

Konto 0 zł
Karta 0 zł
Bonus 320 zł
📊 Konto
💳 Karta i płatności mobilne
💶 Bankomaty i gotówka
↔️ Przelewy
💎 Bonusy
 • Konto dla osób powyżej 13. roku życia
 • Opłata za otwarcie konta – 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku – 0 zł
 • Karta płatnicza – Mastercard Citicard
 • Funkcjonalność karty:
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • wielowalutowość
 • program rabatowy Mastercard – Bezcenne chwile
 • Opłata za wydanie karty – 0 zł
 • Opłata za odnowienie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł
 • Płatności mobilne: Blik / Apple Pay / Google Pay
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty Citi – 0 zł
 • pozostałe bankomaty: 0 zł – pierwsze 4 wypłaty gotówki w miesiącu, każda kolejna – 8 zł
 • do puli darmowych wypłat wliczają się również wypłaty cashback
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • bankomaty Citi – 0 zł
 • pozostałe bankomaty: 0 zł – pierwsze 4 wypłaty gotówki w miesiącu, każda kolejna – 8 zł
 • Wpłatomaty – 0 zł
 • Cashback: 0 zł – pierwsze 4 wypłaty gotówki w miesiącu, każdy kolejny – 8 zł
 • do puli darmowych wypłat wliczają się również wypłaty z pozostałych bankomatów
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 30 zł
 • Wypłata gotówki w oddziale banku – 30 zł
 • Zwykły przelew online – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy:
 • 0 zł – pierwsze 3 w miesiącu
 • 5 zł – każdy kolejny
 • Zwykły przelew w oddziale banku – 30 zł
 • Przelew europejski SEPA – 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,25% (min. 10 zł – maks. 100 zł)
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
Otwórz konto ➔

bankradar.pl