300 zł moneyback w Santander Bank za opłacanie rachunków

Santander Bank przygotował dla posiadaczy Konta Santander specjalną promocję, w ramach której odzyskać można 1 proc. wydatków na media  –  w tym gaz, prąd, internet czy telefon.

Zwrot wynosi maksymalnie 25 zł miesięcznie, czyli nawet 300 zł rocznie. Promocja stanowi doskonałą okazję dla osób, które chcą przynajmniej częściowo obniżyć regularne rachunki za popularne usługi.

Kto może skorzysta z promocji Santander Banku?

Z promocji mogą skorzystać jedynie osoby, które posiadają w banku Konto Santander. W przypadku prowadzenia innego rachunku w tej instytucji, wciąż istnieje możliwość jego przekształcenia lub otwarcia nowego konta.

Promocja automatycznie obejmuje wszystkich klientów, którzy spełnią wymagane warunki.

Nagroda w promocji pozwala na uzyskanie zwrotu 1% z wydatków na energię elektryczną, gaz oraz usługi telekomunikacyjne – internet, telefon komórkowy lub stacjonarny oraz telewizję kablową lub satelitarną.

Akcja obejmuje też abonament RTV, o ile posiadacz rachunku przedstawi decyzję o przyznaniu indywidualnego numeru konta do dokonywania wpłat.

Jak zdobyć 300 zł moneyback?

Warunkiem skorzystania z promocji Santandera jest posiadanie na swoje nazwisko rachunków za opłacane media. Na początek należy zgłosić do banku numery kont, na które wpłacane są należności.

Klient może to zrobić zarówno poprzez przesłanie skanów lub zdjęć przez bankowość elektroniczną, jak i osobiście w oddziale banku z okazaniem przedstawicielowi faktur wystawionych na nazwisko uczestnika.

W przypadku skorzystania z pierwszego rozwiązania, wystarczy jedynie wybrać zakładkę Twoje sprawy w serwisie oraz przejść do produktów i dodać fakturę do usługi zwrotów za rachunki.

Jeżeli klient osobiście składa wizytę w oddziale banku, promocja jest aktywowana od razu po wprowadzeniu informacji do systemu przez konsultanta.

W przypadku korzystania z bankowości elektronicznej, weryfikacja potrwa od 2 do 3 dni roboczych.

Aby skorzystać z promocji, należy opłacać rachunki za media poleceniem zapłaty, przelewem lub zleceniem stałym. Transakcje wykonane kartą przez internet nie kwalifikują się do warunku promocji.

Bank każdego 7. dnia kalendarzowego następnego miesiąca zwraca klientowi 1 proc. poniesionych wydatków, czyli maksymalnie 25 zł miesięcznie.

Jeżeli na datę zwrotu przypada dzień wolny od pracy, bank przekazuje bonus w kolejnym dniu roboczym.

Jakie są warunki przyznania nagrody?

Aby możliwe było objęcie płatności zwrotem, klient musi okazać w banku ostatni rachunek lub fakturę za konkretną usługę.

Działanie to wystarczy podjąć jednorazowo i nie trzeba go powtarzać co miesiąc. Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, gdy zmianie ulegnie numer konta dostawcy mediów przeznaczone do dokonywania płatności.  

Jeżeli jeden rachunek usługodawcy jest używany do opłacania kilku usług, proces przyznawania zwrotu wygląda nieco inaczej.

W przypadku płatności za wszystkie wymienione grupy usług, bądź też jedynie gaz i usługi telekomunikacyjne lub jedynie gaz i prąd, nagroda jest naliczana wyłącznie za płatność na gaz.

Jeżeli natomiast jednocześnie realizowane są płatności za prąd i usługi telekomunikacyjne, zwrot będzie przyznany tylko za płatności na energię elektryczną.

Bonus jest naliczany wyłącznie od tych usług, które nie stanowią części czynszu. Jeżeli więc przykładowo opłata za gaz wlicza się do comiesięcznej stawki dla spółdzielni, premia od Santandera nie zostanie przyznana.

Warto też zwrócić uwagę na to, że zdobyty moneyback nie podlega opodatkowaniu i nie trzeba go rozliczać.

Krok po kroku do otrzymania 300 zł moneyback

1 Jeżeli nie posiadasz konta w Santander Banku, otwórz Konto Santander w promocji.

Następnie zgłoś w banku numery rachunków, na które wpłacasz należności za: 

  • energię elektryczną
  • gaz
  • telewizję (kablowa / satelitarna), telefon (komórkowy / stacjonarny), internet
  • abonament RTV

Możesz udać się osobiście do placówki Santander Banku i okazać tam faktury wystawione na Twoje dane. Możesz również przesłać skany dokumentów poprzez bankowość elektroniczną.

Zaloguj się na swoje konto Santander online i wybierz kolejno: Twoje sprawy >Twoje produkty > Konta > Dodaj fakturę do usługi zwrotów za rachunki 

W zależności od sposobu dostarczenia dokumentów, Twoje zgłoszenie będzie zatwierdzone dopiero po wprowadzeniu danych do systemu przez pracownika banku lub po ok. 2-3 dniach roboczych (w przypadku procesu online).

2 Dokonuj płatności za rachunki przy pomocy przelewu / zlecenia stałego / polecenia zapłaty.

UWAGA: Płatności kartą nie kwalifikują się do otrzymania moneybacku.

💎 Do 7 dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca bank zwróci Ci 1% poniesionych wydatków za opłacone rachunki.

Maksymalny zwrot, jaki możesz otrzymać w jednym miesiącu to 25 zł (max. 300 zł rocznie).

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl