2000 zł premii dla firm i 0 zł za konto

Bank Pekao przygotował promocję dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której za założenie rachunku firmowego uzyskają premię sięgającą nawet 2000 zł.

Poza samym otwarciem Konta Przekorzystnego Biznes, wystarczy wykazać się na nim podstawową aktywnością. Bank nagradza wówczas brakiem opłat za prowadzenie rachunku oraz bonusem 600 zł, a za dodatkowe działania przyznaje kolejne premie.

Akcja promocyjna „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł” potrwa do 30 czerwca 2023 roku.

Kto może wziąć udział w promocji Banku Pekao?

W ramach akacji dostępnych jest tak naprawdę kilka nagród, z których każda wymaga spełnienia nieco innych warunków.

Z promocji nie mogą skorzystać przedsiębiorcy posiadający w Banku Pekao lub dawnym Idea Banku rachunek bieżący, który funkcjonował w okresie od 1 grudnia 2020 roku do dnia przystąpienia do promocji.

Akcja kierowana jest zatem do nowych klientów biznesowych. Istotny wymóg dotyczy konieczności prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej w Polsce. Z promocji nie są natomiast wykluczeni posiadacze kont osobistych.

Należy też pamiętać o dodatkowym warunku uczestnictwa, czyli wykonaniu w każdym z 6 miesięcy od miesiąca otwarcia konta przelewu do ZUS na kwotę minimum 300 zł.

Jak skorzystać z promocji „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł”?

Aby skorzystać z promocji, należy do 30 czerwca 2023 roku złożyć na stronie Banku Pekao wniosek o Konto Przekorzystne Biznes wraz kartą Mastercard oraz obsługą bankowości elektronicznej Pekao24 dla firm.

Uczestnik musi też zaakceptować regulamin i wyrazić zgody na otrzymywanie mailowych i telefonicznych informacji marketingowych.

Przez wszystkie kolejne 6 miesięcy kalendarzowych po otwarciu rachunku, należy spełnić wymagane warunki aktywności.

Dotyczy to wykonania przelewu do ZUS na kwotę przynajmniej 270 zł, a także zrealizowania transakcji bezgotówkowej kartą debetową Mastercard.

Bank zwraca do 3% wydatków kartą, co odpowiada kwocie maksymalnie 100 zł miesięcznie. Uczestnik akcji otrzymuje zwrot środków na konto firmowe, w terminie do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania transakcji.

Za skorzystanie z kolejnych produktów Pekao można uzyskać dodatkowe bonusy.

Aby otrzymać 600 zł za terminal płatniczy, należy podpisać z bankiem umowę o jego przyznanie. W każdym z 6 kolejnych miesięcy po założeniu konta, trzeba przyjąć terminalem płatności na kwotę minimum 1000 zł.

Miesiące te muszą po sobie następować bezpośrednio. Otrzymasz premię w każdym z nich, jeżeli zapewnisz wymagany wpływ.

Z bonusu za terminal nie skorzystają jednak przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w wybranych branżach i dziedzinach:

  • usługach taxi,
  • kasynach,
  • kantorach,
  • lombardach,
  • biurach turystycznych,
  • agencjach towarzyskich,
  • zakładach produkcji i sprzedaży broni lub amunicji.

Jak otrzymać kolejne bonusy?

Aby uzyskać premię 800 zł, należy podpisać z bankiem umowę o konkretny produkt kredytowy, leasingowy lub faktoringowy. W przypadku kredytu lub pożyczki, obowiązuje termin 6 miesięcy liczonych od daty założenia konta.

Konieczne jest zabezpieczenie gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego, bądź też Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Kredyt musi też opiewać na kwotę minimum 100 tys. zł.

W przypadku leasingu należy podpisać umowę Pekao Leasing. Warunkiem jest też opłacenie przynajmniej jednej raty leasingowej za pomocą Konta Przekorzystnego Biznes w okresie do 6 miesięcy kalendarzowych po zawarciu umowy o rachunek.

Jeżeli natomiast chodzi o faktoring, Bank Pekao wymaga minimum dwóch uznań na koncie z tytułu wykupu wierzytelności. Umowę faktoringową należy zawrzeć z Pekao Faktoring Sp. z o. o. w terminie 6 miesięcy po miesiącu założenia firmowego rachunku.

Warto pamiętać, że w każdym przypadku bank wypłaca bonusy jedynie pod warunkiem otrzymania aktywności konta. Umowy nie można wypowiedzieć, a zgód marketingowych wycofać.

Wszystkie premie stanowią przychód firmowy, dlatego należy je rozliczyć z urzędem skarbowym.

5/5 - 1 głosów
bankradar.pl